Nová Francie (2004)

Nehorázně špatný film, který si hraje na vysokorozpočtovou historickou událost s všepřesahujícím tragickým milostným příběhem, který trvá dvě a půl hodiny. Největší hereckou hvězdou je v něm třináctiletá holka, Jason Isaac jako jediný pochopil, že hraje v blbosti a neuvěřitelně špatně přehrává, a když se poosmé do kamery zašklebí tři sudičky v černém a v závěrečných titulcích začne zpívat Celine Dion, stává se z toho nechtěná komedie.

Scary Movie 4 (2006)

Rozhodně patří mezi lepší díly série. Vtipy mají nápad a parodie slavných filmů občas uchopí příjemně nečekaně. Škoda zbytečně natahovaných slovních přestřelek, které vycházejí zcela do ztracena a občas nevyužitých cameo celebrit (zejména jedné je veliká škoda). A Leslie Nielsen je bůh. Je jen v pár scénách, a stejně je nejlepší!

Divočina (2006)

Překvapivě to není úplně nejhorší a směle bych to kvalitativně přirovnat k Madagaskaru. Co se dá zachraňuje koala (zejména její poblouznění sluníčkem je hodně srandovní), animace celkem ujde a nehorázně vykradený příběh je sice v každém momentu těžce předvídatelný, ale celkem to rychle uteče. Bohužel, má to i řadu značně nudných a uspávacích pasáží.

Tristan a Isolda (2006)

Vypadá to hodně levně, Franco neumí příliš hrát (jeho poloha smutný = vzhled zfetovance v rauši), obsahuje to řadu nelogičností. Na druhou stranu je to docela kvalitní oddechovka a souboje mají moc dobrou choreografii.

Lemra líná (2006)

Další z tovární řady hodně špatných romantických komedií. Fórky sestávají z toho, že hrdinu koušou do různých částí těla různá zvířata. Kamarád-vtipná postavička se snaží bavit tím, že někam padá nebo něco shazuje. Hlavní zamilovaná dvojice postrádá chemii a když musíte ještě 20 minut čekat, až si všechno odpustí a skočí si do náruče, je to téměř utrpení.

Mission: Impossible III (2006)

Veskrze nadšení a pocit, že takhle dobrý žánrový akční film jsem neviděl dost dlouho. Velice nabušené - až se skoro zdá, že je to jedna velká akce od začátku do konce. Akční scény si nehrají na efekt (jako Woo ve dvojce), ale snaží se být autentické. Čímž mě docela dobře vtáhly do děje a měl jsem skoro pocit, jako bych na tom rozmláceném mostě stál s Cruisem. Tom Cruise ujde (je hezké, že je vidět, že veškeré kaskadérské kousky dělal sám), Philip Seymour Hoffman standardně boží. Malými vadami na kráse je možná o něco víc překombinovaný konec, dva flashbacky a jedna hodně patetická klišé záchrana (s hodně patetickou klišé hudbou). Děj vzhledem k žánru ujde, ale s trochou klíčových změn to mohlo být ještě mnohem lepší (tj. kdyby to celé dopadlo tak, jak si máme myslet v prvních minutách, konec by byl asi tak o 75% lepší).

Tajemný let (2005)

Režisér docela vkusně buduje atmosféru, ale scénář má tolik neuvěřitelných logických nedomyšleností, že jsem se musel u konce dokonce smát. A už to nezachránila ani místy hodně slušná Jodie Foster.

Děsnej doják (2006)

Parodie typu Scary Movie, která je během 85 minut celkem čtyřikrát srandovní. Když je ale ve filmu nejvtipnější logo restaurace a mlácení somráka, člověk si říká, že je asi něco špatně.

Hory mají oči (2006)

Po dlouhé době velice dobrý horor. Aja je skvělý režisér, úvodní interakce mezi postavami funguje a jejich přerod v pološílené trosky s tvářemi od krve je velmi uvěřitelný. Místy velmi, velmi napínavé. Hodně ale kazí konec.

Doba ledová 2: Obleva (2006)

Velice hezká animace, občas pár hodně vtipných momentů. Milostná mamutí linka ale velmi nudná (Ellie mi byla HODNĚ nesympatická... což je asi trochu klad, když je CGI), útěk před roztáváním hráze taktéž. Režisér sice potěšil povedenými hororovými scénami (vodní příšery), plnými narážek na hororové klišé, ale zbytek mi přišel horší než u jedničky. Je také dost patrná snaha napodobit úspěšného předchůdce, zejména pokusem udělat zase emocionální finále, které ovšem tentokrát nevyšlo. Kdyby udělali pokračování jen s veverkou, bavil bych se podstatně víc 2,5*