Horský národ (2017) (seriál)

Mě osobně tento dokumentární seriál až zas tolik nezaujal. Na můj vkus moc civilizace - zvyky a tradice, které nejsou vždy moc poutavé, a málo přírody. To samozřejmě může někomu naopak vyhovovat, takže proti gustu...

Mimo kontrolu (2016) (seriál)

Velké i menší přírodní i nepřírodní katastrofy, které chtě nechtě vyvolávají u lidí velký zájem a ono se není čemu divit, mnohdy je to napínavější než kdejaký film. Zhlédnuté epizody (10): Požár v Montblanském tunelu, Železniční nehoda na Lyonském nádraží, Indonésie: Vražedná tsunami, 1999: Bouře století, Millas: Srážka vlaku s autobusem, Zkáza raketoplánu Columbia, Ztroskotání Titaniku, Protržení přehrady Malpasset, Zkáza supertankeru Amoco Cádiz, Výbuch francouzské chemičky.

Temná stránka lodní dopravy (2016)

Na první pohled se to může jevit nezajímavě, ale tento dokument určitě svoji váhu má a stojí za zhlédnutí.

Bratříček Karel (2016)

Dobrý dokument o malém velkém českém písničkáři. Pro starší je to bezpochyby legenda, ale i my mileniálové ještě dokážeme ocenit sílu jeho skladeb.

Zlaté časy na Ridgemont High (1982)

Středoškolská konverzačka, která dokáže navzdory předpokladům relativně dobře zabavit po celou dobu. Směs komedie a dramatu je dobře vyvážená a ačkoli se nejedná o nějakou extra bombu a film asi nijak zvlášť v paměti nezůstane, tak na první zhlédnutí to nebylo vůbec špatné. 70%

Tiché místo: Část II (2020)

Velmi dobré pokračování, které si udržuje prakticky stejné tempo a atmosféru jako má jednička. Příběhově je to celkem dobře provázáné a film nenudí. 70%

Chalífát (2020) (seriál)

Docela překvapení, že se to Švédové nebojí ukázat. Za to palec nahoru. Seriál určitě zajímavý, závěr mohl vygradovat určitě více. Vzhledem k tomu, že se jedná o realitu, tak i dost smutný a mrazivý pohled na tamější poměry. Švédové a obecně západ by se měl hodně rychle probrat...

Krajinou Mont Blancu (2016) (TV film)

Pěkný dokument z Alp, který ale na úplný vrchol nedosáhne. Osobně bych ocenil více letních hor a přírody na úkor tamějších lidí a zvyků.

České fotbalové legendy (2021) (seriál)

Tito borci by si jistojistě zasloužili více než nějakých 25 minut. Opravdu zlatá generace a jsem rád, že jsem jejich kousky mohl prožívat jako divák.

13 minut (2021) (TV film)

Jakože jo, určitě je fajn toto ukázat, bohužel kreténům na 4 kolech to beztak oči neotevře, i kdyby to náhodou viděli.