Skrýš (2010)

Tak jsem se zase po dlouhé době u hororu aspoň trochu bál. Velmi příjemné překvapení. Zajímavý děj se spoustou napínavých míst. Občas je to sice docela zdlouhavé, některé scény si mohli odpustit, ale celkově film působí velice silně. Ústřední herecká dvojice to zvládla na jedničku. 70%

Díra (2009)

Ocenit musím především zajímavý nápad a několik napínavých scén. První polovina mě vážně bavila, neznámá díra, nenormální události. Herci jsou fajn, jejich chování je sice takové nezaujaté a lehkovážné, že to docela kazí atmosféru, ale některé scény byly velmi napínavé a mráz se po zádech taky párkrát proběhl. Konec se mi teda vůbec nelíbil a myslím, že závěrečnou dvacetiminutovkou poslali tvůrci film do holého průměru. Ke konci jsem měl sto chutí to vypnout. 55%

I Love You Phillip Morris (2009)

Povedená netradiční dramatická komedie se skvělými herci. Jim Carrey dokáže zahrát cokoli a do této role se docela hodil, Ewan McGregor hrál buzíka taky skvěle. Ze začátku to je dobrá zábava s několika velice vtipnými momenty, ke konci se to změní v romantické drama a celé to dohramady funguje velmi dobře. Film jako takový se mi líbil, bavil jsem se nadprůměrně. 75%

Cesta (2009)

Velice temný a depresivní příběh z perfektně ztvárněného světa po "konci světa". Film obsahuje hodně silných momentů a scén a nebýt trochu zidealizovaného konce, který nepůsobí věrohodně, mohlo to být i 5*. Takhle zůstanu u velmi silných 4* a pochválím ještě ústřední hereckou dvojici, která to odehrála naprosto skvěle a přesvědčivě. 75%

Prokletí (2008)

Nemám rád filmy s čarodějnictvím, kletbami apod., a tak mě ani tento film příliš nenadchnul. Příjde mi to prostě strašně absurdní a pitomé. Jasně, v duchařském hororu je možné cokoli, ale podobné věci, které se odehrály zde, já prostě moc nemusím. Konec mě ovšem příjemně překvapil a potěšil. 40%

Saltová (2010)

Začátek byl parádní, to jsem netušil, proč je ten film tak slabě ohodnocený. První půlka je na 5*. Nechybí napětí, akce a poměrně zajímavé zavedení do děje. No ale nakonec jsem přeci jenom pochopil, proč Salt má "jen" 60%. A musím uznat, že to je správné procento. V druhé půlce se z toho stane taková bejkárna s náhlými předimenzovanými zvraty, které působí naprosto blbě. Konec tomu všemu nasadil korunu, autoři si nechali zadní vrátka, ale já bych jim radil žádné pokračování netočit. 60%

Pustina (2006)

Hodně povedený "svižný béčkový thriller" s parádní atmosférou ve skvělém prostředí. Tyto filmy mám rád, ačkoli forma není bůhvíjaká, tak mě to prostě baví a nenudím se ani chvíli. Tady to bylo chvílemi i dost drsný, což taky není na škodu. Konec byl sice takový uspěchaný a rychlý, ale jinak si tento počin určitě 4* zaslouží, protože to je velice dobrá, napínavá jízda s poměrně zajímavým nápadem. 70%

Sharktopus (2010) (TV film)

Nebylo to zas až tak hrozný, abych dal odpad. Ten nápad se "Žraloknicí" bych hned neodsuzoval. Kdyby to bylo víc uspořádané a ne jen jednotlivé útoky tohoto mutanta, bylo by to ještě lepší. Efekty samozřejmě hrozné, ale to podobnému výtvoru nemůžeme moc zazlívat. Některé scény stály za to a i děj nebyl nudný. Nesmí se to brát moc vážně, na vyzevlené odpoledne se to celkem hodí. 30%

1984 (1984)

No já nevim, kdybych na to nekoukal v šesti lidech, tak bych si tu atmosféru možná i užil a dokázal se do toho vžít. Ale určitě by se nezměnilo to, že film je v mnoha momentech hrozně utahaný a nudný. Jako ukázka totalitní společnosti to funguje skvěle, ale mohlo to být podáno o dost zajímavěji a ne tak nudně. Orwellovi patří určitě dík za tuto knihu, ale od filmu jsem prostě čekal víc. 60%

Noční můra v Elm Street (2010)

Nechápu zdejší hodnocení a podle mě je úplně mimo mísu. Všichni se asi nemohli dočkat a podívali se na nějaký hrozný kinorip, to se nedívím, že se jim to nelíbilo... Kdo si počká, ten se dočká. Já si počkal a novou Noční můru jsem si užil, hodně užil. Příběh je takový jaký ho známe, atmosféra podle mě naprosto skvělá a scény ve spánku s Freddym opravdu parádní. Námět zabijáka ze snů je super, ale za to nemůžeme tento film chválit. Za co ho naopak můžeme pochválit jsou povedené efekty, které velice dobře dopomáhají k tomu správnému napětí. Hlas Freddyho je taky velmi zdařilý a co se samotného děje týče, tak mě rozhodně nenudil. Některé scény byly trochu mimo, ale jinak můžu říct, že chování postav nebylo nijak nelogické. 70%