Smrt on-line (2008)

Povedený thriller, inspirace u Saw je jasná. A všechno to docela funguje, velice zajímavý nápad smrtí "online", kdy o smrti vlastně rozhodnou lidé na internetu. Zajímavé. Škoda celého toho motivu, který jsem buďto nepochopil nebo to prostě byla slabota. Tenhle thriller patří k tomu lepšímu, chvílemi je to i solidní drama s dobrou atmosférou a cool "vraždami". Rozhodně si zaslouží 3 hvězdy a pochvalu. 60%

Cesta do fantazie (2001)

Moje první anime. Teda pokud nepočítám Pokemony, na kterých jsem začátkem nového tisíciletí ulítával. Na Cestu do fantazie jsem ze začátku koukal s otevřenou hubou. Naprosto perfektní hudba, tajemno, bylo to prostě snové. Čekal jsem, že budu mít problémy s animací, ale žádný takový, líbila se mně. Jak říkám, úvodní hodina je prostě skvělá, vysvobození boha řeky od toho všeho bordelu bylo perfektní. Postavičky byly super, když se tam objevil ten černej bez obličeje za doprovodu té úchvatné hudby, tak jsem byl nadšený. Bohužel se to ke konci trochu pokazilo. Nějak mi unikal děj a o co že to vlastně jde a taky jsem dost často nechápal motivaci těch postav k jejich činům. Možná to podruhé bude lepší. Ale jinak parádní podívaná, už se těším na další anime nářez. Jo a český dabing byl úplně v pohodě! 80%

Obchodník se smrtí (2005)

Strhující podívaná s Nicolasem Cagem, kterému začínám přicházet na chuť. Skvělý příběh o tématu, o kterém se moc nemluví. Nelegální prodej zbraní a vše co s tím souvisí v příběhu jednoho člověka, jenž žije pouze tím, v čem je nejlepší a jde mu to opravdu velmi dobře. Všechno má ovšem svoje klady i zápory a tak postupem času poznává i odvrácenou stranu mince. Některé scény jsou perfektní, nepostrádají silnou atmoséru a celkově i příběh je velmi poutavě vyprávěn. 90%

Kladivo na čarodějnice (1969)

Velice drsný film, který působí až neuvěřitelně, že něco podobého vůbec bylo možné. Film rozhodně stojí za to, především z historického pohledu. Otakar Vávra dokázal vykreslit velmi silnou atmosféru a nebral si vůbec žádné servítky. Přestože je film skvělý, tak dávám jen 4 hvězdičky, protože si chci udržet od snímku odstup a rozhodně ho nechci řadit mezi své nejoblíbenější. 80%

Mrtvá dívka (2006)

Průměrná podívaná. Některé příběhy jsou lepší, některé zase horší, ale nutno říci, že jsou velmi emotivní. Povedené drama, které stojí za to, ale nic mysteriózního jsem tam teda neviděl. 60%

Znamení ve zdi (2002)

Co toto jako mělo být? Začátek byl dobrý, film z vězeňského prostředí je skoro vždy fajn. Pak ale ti chlápci začali kouzlit a já si jen říkal, kdy se objeví Harry Potter. Závěrečné dění mi přišlo bez hlavy a paty. Chaos a zmar. Rozhodně to autoři mohli zpracovat lépe než jako takovou šílenou fantasmagorii. 35%

Invaze (2007)

Průměrné sci-fi, trochu chaotické, ale vzhledem k délce je to v pohodě. Sice si asi po týdnu už nepamatuji skoro nic, ale na tři hvězdičky to dá. Pro milovníky sci-fi nutnost, pro ty ostatní je to film na dlouhou chvíli. 55%

Centurion (2010)

"Komentář obsahuje spoilery." Filmy podobného rázu mám rád. Na film jsem se velmi těšil. Srovnání s filmem Král Artuš je na místě a bohužel musím říct, že Centurion se moc nevytáhl. Téma bojovníků za nepřátelskou linií, kteří utíkají před drsnými domorodými pronásledovateli je sice skvělé, ale Marshallovo podání je v mnoha momentech naprosto hloupé až debilní. Nedokázal jsem se do děje dostat především proto, že tam bylo X nelogických situací a scén. Bojovou vřavu s 3000 muži jsem si taky představoval jinak, než minutovou nepřehledně natočenou bitku, která vypadala jako boj 30 mužů. Konec tomu nasadil korunu: "Huráá. Čáu kámoši. Dokázal jsem to. Čůs. Stavíte zeď? Ahoooj." Trapas!! Některé scény byly dobré, ale bohužel těch OMG momentů bylo až moc. Vychrápem se na sněhu, 200 metrů vedle je tráva a les, ale tam by nám byla moc zima. Borka stopařka cítí nepřátele na míli daleko, ale když jsou dva metry od ní, tak nemá šanci. Olga Kurylenko je skoro tak cool jako Keira Knightley, škoda že jí tvůrci naložili takovou dardu nesmyslů. To jí radši měli dát jazyk, abychom si ji poslechli... Ocenit můžu ještě krásnou přírodu, krásnou Imogen Poots a bitku v pevnosti ke konci. 60% víc ani ň. Král Artuš je mnohem lepší, to mi teda věřte! ;-) 60%

Valkýra (2008)

Film z období druhé světové války podle skutečné události, co víc si může milovník válečných filmů přát. Tady se sice moc neválčí, ale film je i tak napínavý jak trenky. Oceňuji přesné zpracování tehdejších událostí. Tom Cruise se sice do role skopčáka příliš nehodí, ale do role "hodného" skopčáka už docela jo. Jsem velmi rád, že jsem ten film viděl, protože mi dokázal, že ne všichni Němci byli v Třetí říši takoví vylízaní magoři jako AH a jeho elita. 80%

Atentát (1964)

Tento film nás pouštěli ve škole. Film má především ukázat, že i Češi byli schopni za 2. světové války velkých činů a tohle je asi ten největší, ale i samotné zpracování je velmi dobré a napínavé. Závěr v kostele stojí opravdu za to a uvízl mi v paměti nejvíce. 80%