Krajinou domova (2014) (seriál)

Moc hezké záběry a povídání z nejrůznějších míst naší malé, ale krásné krajiny. Jen je někdy hudba i mluvené slovo přepáleně dramatické.

Megastadiony (2016) (TV film)

A kde byly ty 3, co na nich budou hrát ty naše dámičky? Škoda, že hrajeme na těch nejmenších a nejzastaralejších no... Jinak super dokument, mám rád fotbalový staďáky, jejich vzhled, strukturu, funkčnost. Už se nemůžu dočkat EURA.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Pěkný animák, celá řada vtipných momentů i celkem povedený krimi příběh. K plnému hodnocení tomu ale něco málo schází. Narozdíl od předchozího viděného animáku "V hlavě" to přeci jenom nebyla taková pecka po všech stránkách. 75%

Ash vs Evil Dead (2015) (seriál)

Podle hodnocení jsem teda čekal podstatně víc. Začátek celkem ujde, pár dobrých hlášek a scének se objeví během celé první série, ale ke konci mě to už moc nebavilo (dost stupidních a trapných scének) a i jako celek to nemůžu hodnotit nijak zvlášť pozitivně. Asi je to fakt jen pro největší skalní fandy původních filmů. Druhou sérii asi už nedám... 55%

V srdci moře (2015)

Vcelku zajímavá ukázka té doby a profese lovců velryb (vorvaňů). Určitě nelituju, že jsem tento příběh lodi Essex a její posádky viděl, nicméně musím říct, že mě nijak zvlášť nedostal. Hodnotil bych to průměrně, některé momenty jsou lepší, jiný pasáže zase slabší. Vztah kapitána a prvního důstojníka mohl být podle mě vykreslen lépe, vadila mi také digitální stránka filmu, kdy akční scény občas nepůsobily moc dobře. 60%

Deadpool (2016)

Pro někoho možná zábavný a vtipný (děti za náma v kině se opravdu smály), pro mě až na pár výjimek nudný a stupidní. Nemám příliš v lásce marvelovky, povětšinou se u těchto bláznivých superhrdinovských filmů nebavím, ale myslel jsem si, že je Deadpool bude nějak trefně parodizovat, proto jsem mu dal šanci, ale celkem dost jsem naletěl. Je to možná ještě větší ptákovina než jeho někteří předchůci. Dějově totálně o ničem, humor chabý a místy až nadmíru trapný, herci nic moc. Po Šíleným Maxovi další nezvládnutý výběr filmu pro kino. Kéž by byl na ČSFD trochu rozmanitější vzorek uživatelů... 40%

Méďa 2 (2015)

Tohle byla vážně prdel! Místy fakt nehorázná. Oproti jedničce míň romantiky a víc prasáckýho humoru a já říkám proč ne. Pěkná řádka těchto gagů mě dostala slušně do kolen. Děj je sice blbej, to by mohli do pokračování (snad bude) ještě vychytat, ale zábava výborná. Komu nevadí tento styl, tak s chutí do toho. Méďa je neskutečnej dávač. 75%

Insidious 3: Počátek (2015)

Insidious je pro mě definitivně jednou z nejhorších hororových sérií. Jednička se dala, ale s dvojkou a trojkou je to horší a horší. Vážně nechápu, jak někoho, kdo už nějaký ten horor viděl, může tento blábol bavit nebo dokonce děsit. Trapný, klišoidní, nudný příběhově se stupidními scénami a nesympatickou kung-fu babčou. Pochválit se dá fakt jen pár momentů na začátku, ale dokoukat druhou půlku jsem měl fakt celkem problém. 30%

Knick: Doktoři bez hranic (2014) (seriál)

Hezká ukázka toho, jak fungovalo lékařství na přelomu 19. a 20. století. Spousta nepoznaného, každý druhý lékařský zákrok měl potenciál stát se objevným, pěkně je zde poukazováno na další nelékařské vynálezy, dobře je zvládnutá dobovost tohoto seriálu (prostředí, kostýmy, historické souvislosti, rasismus apod.). Nicméně bych tento seriál rozhodně nevynášel do nebes, protože mě nijak extra nezaujaly příběhy jednotlivých postav. Tedy jak kterých, některé jsou lepší, některé ovšem ne příliš zajímavé a dosti často tak nepřirozeně šablonovité a účelové. Seriál také dle mého názoru postrádá více silnějších, zapamatováníhodných momentů. Obě doposud vysílané série jsou si velmi podobné, druhou bych hodnotil asi o trochu hůř. Ne že by mě další vývoj postav a jejich příběh nějak zvlášť zajímal či jsem se na něj dokonce těšil, ale třetí sérii určitě šanci dám, a to především kvůli kladům zmíněným na začátku tohoto komentáře.