Hvozd (2015)

To snad nemyslí někteří s tím hodnocením vážně... Zrůdy, co dokážou spolehlivě strašit? Ani náhodou. Dobře dokážou strašit tak možná zpočátku, dokud nejsou vidět. Atmosféra je v první polovině opravdu velmi dobrá, ale potom co se na scénu dostanou příšerky s.r.o., tak to jde celé z kopce a konec už je jen jedno velký nehororový utrpení. Potenciál to určitě mělo, prostředí je luxusní, ale ta "pohádková" story se měla uchopit nějak jinak. 45%

Jurský svět (2015)

Tři hvězdy a víc ani ťuk. Když si pustíte toto a následně Spielbergův originál, tak mezi tím je tak neskutečně velká propast, že mě to až donutilo zvednout hodnocení skvělému dobrodružství z 90. let na maximum. Tady možná zpočátku trochu nostalgie zapůsobí, ale pak už je to jen a jen horší. A nejtragičtější na tomto kousku je to, co provedli s obávanými raptory. To bylo neskutečně tragikomický. 55%

Everest (2015)

Není to filmový počin, který by se zařadil mezi mé nejoblíbenější kousky, ale rozhodně se jedná o kvalitní film, který jsem si nadmíru užil. Jsem fanda do hor a do lezení na ně, takže už jen v tomto ohledu bylo pro mě dobrodružství na nejvyšší hoře světa značně chytlavé. A vůbec celá, jakkoli zjednodušená, ukázka toho, jak to při takovém výstupu funguje a jak to v těchto místech vypadá, byla pro mě velkým zážitkem. Úvodní půlhodinka a seznámení s postavami mohlo být možná trochu lepší, pak v tom byl skutečně trochu zmatek, ale příběhově je film velmi silný, některé scény jsou přímo prvotřídní a celkově mě to dokázalo chytit a bavil jsem se až do úplného konce. 85%

Pod zemí (2014)

Tak tohle byla velmi zajímavá a netradiční hororová podívaná. Když by autoři trochu ubrali na těch bizardnostech a malinko vylepšili děj, mohla to být pecka nejvyššího kalibru. Chvílemi mi to přišlo až moc přeplácaný, nicméně musím uznat, že atmosféru to mělo velmi dobrou. Už není moc hororů, které by mě dokázaly skutečně vyděsit, ale tomuto se to místy dařilo velmi dobře. 70%

Hidden (2015)

Dokud byly zalezlí, tak to byla fajnová a tajemná postapo/klaustrofobická podívaná, ale to co nám autoři naservírovali v závěru tomu v mých očích dost ublížilo. Nelíbila se mi pointa a rozuzlení, doufal jsem v jiný konec. Škoda, mělo to potenciál. 60%

Birdman (2014)

Neskonalá nuda, jinak se to asi ohodnotit nedá. Zaujaly mě asi dvě scény, ale jinak bylo sledování jedno velký utrpení. Dobře, když tohle někoho baví, neberu mu to, ale já se teda nebavil ani trochu. Ocenit se dá třeba kamera, ale film prostě musí člověka chytit a tohle mě nechytlo ani trochu. 30%

San Andreas (2015)

Dost špatný katastrofický film, až přespříliš stupidních scén a nezkonale nudná rodinná zachraňovačka. To fakt nejde natočit něco jinýho a ne pořád jet podle této klišoidní šablony? Moc mě to nebavilo, některé pasáže jsem musel dokonce přetáčet, a to moc často nedělám. U pár akčních scén jako např. při udeření tsunami jsem nevěděl, jestli se mám smát nebo brečet. 40%

Labyrint: Zkoušky ohněm (2015)

Nečetl jsem knihy, takže nemůžu porovnávat... Velmi solidní pokračování svěží a originální jedničky. Líbila se mi hlavně první polovina, ta je skvěle našlapaná, plná napětí a akce. V druhé polovině to ovšem začne trochu ztrácet (poté co se ke skupině přidá Jorge a Brenda). Možná to mohlo být o něco kratší, takhle to jelo pořád na stejný vlně a už to nebylo tak chytlavý jako na začátku. Herci jsou fajn, divák jim dokáže fandit a příběhově je to taky vcelku zajímavý. Jsem zvědavý, co si tvůrci připraví do posledního dílu, snad si to udrží nastavený tempo a kvalitu. 75%

Parlor (2015)

Mám to ještě za potřebí koukat na filmy tohoto druhu? Klasická šablona - cizinci v cizí zemi (tentokrát to odnesla Litva), pár bláznivých domorodců, pár hrubějších scén, natvrdlý děj a ještě natvrdlejší chování tupých postav. Neříkám, že je to úplně zavrženíhodné, LaSardo i jeho pravá ruka jsou dobří záporáci, ale po většinu času jsem se moc nebavil a tím jakože překvapujícím rozuzlením to v mých očích spíš ještě víc pokazili. 40%

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Pohlreicha moc v oblibě nemám, ale musím uznat, že tento pořad svoji kvalitu a přínos určitě má.