Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Asi nejslabší ze starých epizod, ale stále velmi dobrá podívaná. Bohužel jsem to neviděl v dětství, možná by to byla pro mě kultovka stejně jako pro mnohé další. Takhle je to jen nadprůměrné vesmírné dobrodružství. 80%

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Nevím pořádně, co k tomu říct. Prostě další povedená epizoda, stejně jako všechny ostatní. Bavil jsem se dobře, ale žádný velký terno pro mě ani tato epizoda nepředstavuje. 80%

Spectre (2015)

Bondovky mě neberou a ani tato nijak nezměnia můj názor na ně. Je to solidní akční thriller, ale že bych si z toho nějak sednul na zadek? Tak to ani náhodou. Skyfall byl o něco lepší, pokračování moc neztrácí, ale jak říkám, Bond ani Craig se zřejmě nikdy nezařadí mezi mé oblíbence... 65%

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Opět výborná epizoda, která je pro mě asi o něco slabší než jednička, ale stále je to velmi dobrá podívaná, která nám zajímavě rozvíjí příběh. 80%

The Green Inferno (2013)

Tak tohle je vážně něco. Pro dobrotu na žebrotu... :-D Po skončení jsem nevěděl jestli to je na pět hvězd nebo na odpad. Dám tomu průměrnou trojku, ale jedno se Rothovi musí nechat, opravdu ví, jak zaujmout. Tento film není pro každýho... Už dlouho jsem neviděl takovou nechutnou prasárnu (myšleno spíše v dobrém). Dějově se to celkem dá, maso to je opravdu solidní, ale s některými scénami to Roth trochu přepálil a začalo se to dostávat spíš do sféry komedie (marihuana). 65%

Marťan (2015)

Docela zklamání. Po počátečních ohlasech jsem čekal fajnový sci-fi nášup s výbornou atmosférou, ale ta tu právě dost schází. Tohle byla taková pohodička, dovolená na Marsu pro výborně hrajícího Damona. Nicméně scény z rudé planty jsou určitě tím nejlepším, co film nabízí. Dál tu máme naprosto nezajímavou druhou část posádky a pak taky podivné události odehrávající se na Zemi, které mně ke konci už značně vadily. Myslel jsem, že to bude mnohem větší drámo, ale bohužel jsem se nedočkal, a tak mě ani napínavý konec nijak zvlášť neohromil.65%

Na návštěvě (2015)

Dobrý psycho-horor s fajn atmosférou a pointou. Na úplný vrchol bych to neviděl, nijak zvlášť mě to nedostalo, ale bavil jsem se po celou dobu a některý momenty dokážou celkem slušně vyděsit. Navíc je tam taková mrazivá tajemnost, a to tomu dodává šmrnc. Nicméně si myslím, že konec se dal zmáknout líp. 70%

Pach krve 6: Krvavý hotel (2014)

Závěrečný díl (alespoň v to doufejme) mě překvapil v tom, že po nudné pětce to bylo úplně něco jinýho. A nebylo to zas tak úplně špatný, jiná forma mě zpočátku celkem zaujala, prostředí bylo fajn a jednotlivé mordy byly určitě mnohem zajímavější než u předchozího dílu. Dějově se to vcelku dalo, i když se ke konci opět začaly kupit nesmysly a počínání hlavního hrdiny bylo úplně mimo mísu. Tento kousek bych jako mnozí zde úplně neodsuzoval, s trochou nadhledu se to zhlédnout dá a hororoví fandové si tam můžou najít to svoje. 45% Musel bych to zkouknout naráz, abych díly spravedlivě seřadil podle (ne)kvality. K tomu se ale zřejmě nikdy nedostanu, takže to zkusím aspoň od oka: I, II, VI, IV, V, III.

Pach krve 5: Krvavý masakr (2012)

Moc jsem do toho chuť neměl, ale přemohl jsem se a dokoukal tuto hororovou sérii. Poslední dva díly se kvalitativně zařadily ke trojce a čtyřce, přičemž trojka a pětka jsou pro mě největší dno, čtyřka a šestka potom jakýsi průměr a první dva díly solidní nadprůměr. Tento díl mě skoro vůběc nebavil, spousta blbých situací a dialogů, nudný děj a nezajímavé útoky staré známé partičky. Člověk se občas musí zamyslet nad tím, jestli to autorům ještě stojí za to, vytvářet taková ničím zajímavá pokračování... 25% Musel bych to zkouknout naráz, abych díly spravedlivě seřadil podle (ne)kvality. K tomu se ale zřejmě nikdy nedostanu, takže to zkusím aspoň od oka: I, II, VI, IV, V, III.

Dárek (2015)

Zajímavé psychologické drama, které mě bavilo po celou dobu sledování. Možná trochu předvídatelné, ale i přesto velmi silné a úderné rozuzlení. Ústřední herecké trio to zvládlo výborně. 75%