Útok na Londýn (2005) (TV film)

Průměrně zpracovaný dokument na silné téma.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Co k tomu mám asi tak říct... Určitě se jedná o zklamání a nejslabší díl trilogie. Předchozí díly byly docela dobře poskládány dohromady a tvořily obstojný celek s chytlavými momenty. To tady docela postrádám, přišlo mi to takový neucelený a divně namíchaný, že divák z toho nemohl mít úplně nejlepší požitek a hlavně, že tam bylo málo zapamatovatelných momentů. Byla tam jedna velká bitva 4 armád (ne tak dobře zvládnutá), král se nám podivně rychle zcvoknul, opět nechutně trapný komický scény a dál? Na čtyři hvězdy to ještě dá, zas nějaký velký provar to nebyl, ale asi nejen já jsem čekal, že ukončení trilogie bude lepší. UPDATE 2018: I po druhém zhlédnutí si u mě tento závěrečný díl nijak nepolepšil. Jednoznačně nejslabší z trilogie a opravdu je velká škoda, že nám tvůrci nenaservírovali něco o poznání poutavějšího. 75%

Kdo přežije - Návrat hvězd (2004) (série)

Největší hvězdy z prvních sedmi sérií jsou zpět a je to opravdu jedna velká show s celou řadou velkých hráčů. Při takovým množství oblíbenců bohužel dost často zamrzí jejich vypadnutí, ale co se dá dělat... Určitě bych tuhle sérii zařadil do TOP 5, protože je opravdu po celou dobu na co koukat. Úsměv na tváři jsem měl po celou dobu sledování a opravdu jen výjimečně se naskytl moment, který by mi vyloženě vadil (crazy Sue). Skvělá zábava, místy strhující podívaná, solidní strategická hra od několika hráčů (hlavně tedy od jednoho že), no a ten románek? Tomu se ani nechce věřit, že to nebylo připravený dopředu. Prostě série, která opravdu stojí za to.

Kdo přežije - Samoa (2009) (série)

Povedená série, která určitě patří k těm nejlepším. One Man Show - Russell a jeho loutky. Zábavná série s celou řadou zajímavých situací. Ale co ten vítěz...?

Chceš mě, chci tě (2009)

Jednou za čas dokážu romantickou kravinku protrpět a tohle nebylo zase tak špatný, i když je to vlastně skoro pořád dokola to samý. Butlera jsem měl radši, když si to rozdával s Peršany a ne s mojí oblíbenou Heigl. Průměrná romantická komedie, kterou určitě více ocení něžné pohlaví. 60%

Santa je úchyl! (2003)

Komedie, která rozhodně pobaví. Bavil jsem se opravdu víc než dobře. Děti bych na to asi koukat nenechal, tohle je trochu otrlejší zábava. Billy Bob předvádí neskutečnou show. Trochu to v mých očích pokazil závěr, ale ne nijak výrazně. 75%

Terminator Salvation (2009)

Prostředí a akce je fajn, ale ten příběh je velká slabota. Pokračování kultovní série by si rozhodně zasloužilo něco lepšího. Neříkám, že to bylo vyloženě špatný, ale nijak zvlášť mě to nedostalo. 60%

Černý zabiják (2013)

A nedají si říct a nedají... Business je prostě business. Kosatky jsou nevypočitatelná zvířata, ale můžeme se jim vůbec divit, když žijí v zajetí v naprosto odlišném prostředí než na které jsou zvyklá? Je to podobné jako u zvířat v zoo, ale tam se jim aspoň snaží udělat dobré podmínky pro život, pro kosatky to prostě nejde, a proto je tohle jejich zajetí opravdový extrém. Když k nim pak navíc ještě lidi lezou do nádrží a snaží se z toho vytřískat, co nejvíc peněz, tak ať se pak nediví, že se něco takového může stát. A navíc se to opakuje a opakuje. Silný a smutný dokument.

Zátoka (2009)

Tak tenhle počin je vážně síla, dramatičtější dokument asi neexistuje. Odpůrci namítají - v Japonsku delfíni, u nás krávy či prasata - ale opravdu je možné to takhle porovnávat? Z našeho pohledu těžko říct, nicméně před tím, co tvůrci v tomto dokumentu podstoupili, je třeba smeknout. V neposlední řadě má dokument také ohromnou výpovědní hodnotu.

Predestination (2014)

DiCaprio z Titanicu se vrátil! :-D Tak tohle je hodně zamotaný sci-fi. Chtělo by tomu dát druhou šanci... Sice z toho mám docela rozporuplný pocity, to veškerý cestování v čase je zde možná až přehnaný, ale na druhou stranu to působí hodně zajímavě. Pro fandy sci-fi a pro ty, co se rádi babraj v cestování časem, je tohle opravdová lahůdka. 75%