Prokletí Salemu (2004) (TV film)

Prokletí Salemu je vyjímečný román, který čtenáře přitáhne napětím, které se poté stupňuje až do finále v klasickém horrorovém stylu. Což nelze říct o filmovém zpracování, které jak v původní starší verzi(1979), tak i v této nenaplnilo moje očekávání. Škoda!

Black Books (2000) (seriál)

Tak jako Bernard trávil příjemné chvilky u knížky a lahvinky vína, tak i já jsem prožíval příjemné chvíle při sledování tohoto seriálu. S lahvinkou vína.

REC (2007)

Hodně, hodně dobrý horror. V plejádě současných snímků natočených jakoby autentickou kamerou jasná jednička.

Mlha (2007)

Supermarket se stává posledním útočištěm lidí v boji s mimozemskými(?) vetřelci... Vynikající Kingova předloha a vynikající Darabontovo zpracování. Vylepšený konec dává filmu šmrnc a celkově dobře navozená horrorová atmosféra jen potvrzuje, že Darabont Kinga prostě umí.

Lovci pokladů: Kniha tajemství (2007)

Vůbec ne horší než jednička. Vychytané rébusy opět nedělaly superchytrému Gatesovi žadné problémy. Takové filmy mě prostě baví.

Dexter (2006) (seriál)

Po počátečních rozpacích z prvních třech dílů jsem zjistil, že neskrývaně fandím masovému vrahovi.

Nightmares & Dreamscapes: From the Stories of Stephen King (2006) (seriál)

Vcelku dobré zpracování Kingových povídek z nichž mě nejvíce oslovily ty, které se mi líbily i v knize, tj. Bojiště, Konec celé patálie a Víte, že tam mají pekelně dobrou kapelu. Snad se dočkáme i dalších zfilmovaných věcí. A že jich King napsal požehnaně...

Stroj času (2002)

Téma cestování v čase je mým oblíbeným a Time machine mě příjemně překvapil. Tak nízké celkové hodnocení si tento fajn film nezaslouží...