Reportér v ringu (2007)

Svoje hodnocení jsem odstupem času snížil, protože to zas tak dobré nebylo. Zajímavý kousek, ale dvakrát bych to vidět nemusel.

Chyťte doktora (2007)

Nevím proč se takové filmy vůbec točí...

John Q. (2002)

Hezký a uvěřitelný příběh o chlapci s nemocným srdcem a jeho otci ze srdcem na pravém místě. Denzelův vysoký standart.

Equilibrium (2002)

Mrazivě zábavná vize budoucnosti, nadupané akční scény a skvělý Christian Bale. Co k tomu víc dodat...

Den nezávislosti (1996)

To sklo je neprůstřelné? Ne, pane! A myška vyklouzla! Pochovej mě... Musím zavolat mámě a právníkovi. Kašlu na právníka...A plno dalších pro mě až kultovních hlášek v perfektním totálně americkém filmu.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Dá se říct, že filmové zpracování předčilo Kingův román, ale ne o mnoho. King v původním příběhu již předem avizuje několika vodítky, jak se hodlá Andy z vězení dostat, což se režisérovi podařilo skrýt a o to je filmové podání povedenější. Naprosto perfektní a originální kousek, který patří k mým nejoblíbenějším, jak v knižní i hrané podobě.

Úsvit mrtvých (2004)

Suverénně nejlepší horror o živých mrtvých, který znám. V původním znění o 100% lepší než v českém dubingu.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Peter Jackson svou trilogií přesvědčil, že Tolkienův svět lze uspokojivě převést na filmové plátno. A nejen přesvědčil. Celý svět musel žasnout nad tím, jak úžasné to ve finále bylo, je a bude!

Trainspotting (1996)

Vybrat si přátele, vybrat si život, zasraně velkou televizi, opékač topinek... Tohle všechno by Renton mohl, kdyby si nevybral heroin. Dokonale udělaný film!