Superman: Red Son (2020)

Superman s ruským přízvukem a Batman v ušance? Proč ne? Doporučuju si přečíst i původní komiks, ten konec je tam dost odlišný.

Banda (2019) (seriál)

Skvělá, trochu punková, trochu temná, ale každopádně jedinečná podívaná! Zase jsem rád Urbana v něčem viděl, tady se konečně mohl se svojím přízvukem rozjet naplno. Škoda jen že zas teďka budem muset čekat další rok. Nejdřív Good Omens, teď The Boys, Amazon u mě tímhle dost stoupl, z efektů a všeho tady na hony smrdí ty těžké prachy co do toho narvali, tak jen doufám že se jim to vyplatí.

Dobrá znamení (2019) (seriál)

Knížku jsem nečetl, ale seriál je skvělý. Zbožňuju Davida Tennanta, ať už hraje 900 let starého mimozemšťana nebo démona který kazí všechny okolo sebe, vždycky se na něj dá dívat.

Love, Death & Robots (2019) (seriál)

Skvělý seriál, doufám že Netflix vydá i další sérii! Každý díl má svoji vlastní myšlenku, která by občas chtěla možná víc než patnáct minut. Tolik má totiž v průměru jeden příběh z téhle antologie. Většina částí má navíc svůj vlastní grafický styl. Některé vypadají jsou naanimované krásně jako staré 2D disneyovky, ale většina se honosí přepychovou 3D grafikou. Každopádně bych tohle doporučil každému, kdo viděl Black Mirror a chce víc, ze spousty epizod si odnesete takový ten WTF pocit jako právě u Black Mirroru. Jen tak dál Netflixe, něco tak originálního jsem od tebe nečekal! Škoda jen že příběhy některých částí nejsou na stejné úrovni. Nejvíc mě však udivil (bohužel negativně) díl Ice Age, který je jako jediný hraný a obsahuje známé herecké tváře, přitom však jde o nejslabší díl série. Přitom zde jsou takové klenoty jako Good Hunting, ze kterého by klidně Netflix klidně mohl udělat celovečerní film.

Captain Marvel (2019)

Filmy od Marvelu mi přijdou jako jídlo od McDonaldu. Pokaždé, když na ně jdete, tak přesně víte jak to bude chutnat a že na obrázku to vypadá ve skutečnosti líp než co nakonec dostanete na talíř. Podobně tak i skoro všechny Marvelovky jdou podle hodně podobné šablony. Vždycky můžete očekávat odlehčenou vtipnou jízdu, u které si velmi dobře odpočinete. Bohužel to však znamená, že tahle formule začne být moc obyčejná. Mně se tohle asi stalo při Captain Marvel. Není to špatný film, ale mezi svými komiksovými bratříčky hodně zapadá. A nejsem si zrovna jistý zda Brie Larson byla dobrá volba. Vážné scény jí jdou, ale kdykoliv se pokusí o nějaký vtip tak to dopadne tak nějak nešťastně. Jinak je to ale vcelku dobrá podívaná se spoustou blýskavých speciálních efektů.

Aquaman (2018)

Šel jsem na Aquamana očekávajíc další temný a vážný film jaký má DC tendenci vypouštět, Musím však říct, že mě tentokrát překvapili. Nejedná se o klasický superhrdinský film, ale spíš je to taková akční pohádka. Největší slabinou celého filmu je nespojitost, V jednu chvíli se film tváří jako epická fantasy, v druhou chvíli si hraje na horror, a to vše prokládá momenty romantické komedie. Všechno to pohromadě ale drží vizuál. Strašně, ale strašně dobře se na to dívá. Atlantida je tak barevná, že si chvilku myslíte že se díváte na Avatara, akční scény přecházejí od jednoho souboje ke druhém v jednom záběru kamery, no prostě slast pro oči. K tomu hraje sice tuctová, ale velmi povedená hudba. Tohle si určitě zaslouží dvojku, už jen aby nám ukázali více z toho fantastické podmořského světa, vždyť toho o oceánech víme tak málo, scénáristé mají tolik možností! Jen tentokrát nechte panu Wanovi víc prostoru, oceán může být ve správném podání pořádně děsivý! A k tomu poprosím trošku víc překrásné Mery v moderním světě, to je nekonečná studnice gagů. Tři hvězdičky za film samotný a čtvrtou za Meru. Nevíte náhodou kde se dají takové sehnat? PS: Poslední věta asi dozrála jako mléko, že?

První člověk (2018)

"Je to malý krok pro člověka, ale velký skok pro lidstvo." Všichni známe Neila Armstronga - hrdinu. Teď přišel čas poznat Neila Armstronga - člověka. Když se řekne kosmonaut, mnohým z nás se vybaví usměvavý, sebevědomý extrovert. Takový však Neil nikdy nebyl. Film nám přibližuje uzavřeného, citlivého a pracovitého člověka, který přes velikou ránu osudu pokračuje v dosažení svého ideálu. I přes citovější zaměření filmu se však dostalo na epičtější momenty, věřím, že v IMAXu mohl být start Apolla 11 ještě o stupínek výše. Nejsem člověk, kterého filmy snadno dojmou, tady jsem však málem brečel. 10/10

Castlevania (2017) (seriál)

Když jsem slyšel že Netflix chystá seriál na motivy slavné Castlevanie, vrtěl jsem hlavou nad tím, co to zas bude za blbost. A ejhle, ono to funguje! První série je sice trošku slabší, funguje spíš jen jako prolog. Ale s nástupem série druhé to začne neskutečně odsýpat! Animace vypadá skvěle, postavy hláškujou na počkání, a soundtrack taky neurazí. Atmosféra z toho úplně sálá, hned po shlédnutí jsem měl chuť dohledat si videohry a nakouknout co dále očekává rod Belmontů.

Hardcore Henry (2015)

Připoutejte se děcka! Tohle totiž bude jízda na kterou jen tak nezapomenete. Příběh vás sice ze začátku asi nezaujme, není to nic co tu už jednou nebylo, ale ta akce. TA AKCE! Takhle dobře natočený akční film jsem neviděl od Johna Wicka (2014). Celý nápad s pohledem z první osoby je navíc příběhem oddůvodněn, což je pro mě velké plus. Kamera je při většině scén překvapivě stabilní, je těžko uvěřit že film byl natočen na dvě GoPro kamery přilepené k obličeji kaskadéra. Je šílené co zvládne banda rusáků s dvěmi miliony dolarů, je dost možné že je to tím že až na Sharlta Copleyho ve filmu dlouhodobě nehraje žádná další postava. No ale i ten Copleyho Jimmy vystačí na celý film. Pokud jste ještě navíc milovníci počítačových her, tak věřím že tohle by mohlo být něco pro vás. Osobně jsem se bavil víc než u všech loňských superhrdinských flmů. 9/10

Dívka ve vlaku (2016)

Zmatený příběh o zmatené alkoholičce doprovázený zmatenými flashbacky. Ano, předchozí větě dominuje slovo zmatený, ale to jen proto že ten film takový je. Od první scény kdy je problém pobrat která postava je která a jaké mají postavy mezi sebou vztahy, po závěrečné titulky jsem si nikdy nepřipadal že ději rozumím. Asi největší podíl na tom mají už zmíněné flashbacky. Ano, vždycky vám poslušně řeknou že tenhle segment se odehrává před třemi týdny, ale zapomenou vám jakkoliv naznačit, že jste se už posunuli do přítomnosti, takže se divíte co se to vlastně na plátně děje, jestli jste náhodou na chvilku neusnuli, nebo jestli se stalo něco mimo plátno a vy si to máte odvodit. Za zajímavé zakončení má u mě film 3 hvězdičky, ale jinak bude asi lepší si přečíst knížku.