• Krátkometrážní

Gravitace (2013)

Jenom (moc) krásný vizuál nestačí aneb pokus o one woman show se nepovedl; Sandra je tragická, a já jí úspěch prostě nemohl přát. Zlatý George!

Malcolm a Marie (2021)

Film pouze tvářící se chytře. Očekával jsem dialogy, ale dočkal jsem se pouze...monologů! Postavy si zkrátka vyměňovaly jeden dlouhý monolog za druhým. Tragédie.

Mortal Kombat (2021)

První dvě třetiny těžká nuda, pak se to konečně trochu rozběhne, ale stejně jde o šedý podprůměr. Střih je příšernost největšího kalibru, kdy na sebe scény ani nenavazují. Herci a jejich postavy jsou nevýrazné, souboje bez nápadu. Co chválím, je Kano, který je drsný a vtipný zároveň, a taky hlášky z původních her, stejně jako slušné efekty a množství postav.

K zemi hleď! (2021)

Po zoufale pomalém úvodu, kdy se prvních 30 minut nic neděje... se nic zajímavého neděje ani po zbytek filmu! Mít tolik hvězd, a takhle je zabít příšerným scénářem (a střihem!) je na facku - týká se hlavně úvodní dvojice a Streep. Přitom možná stačilo to tak hrozně nepřestřelit - proč hlavně všechno okolo prezidentky a televizní dvojice bylo tak bizarní? Proč (za mě zcela nelogicky) téměř nikdo v USA nevěřil oběma vědcům v TV? Proč až na závěrečnou půlhodinku nebyla vůbec řeč o ostatních státech na Zemi? Mohla z toho být příjemná oddechovka, ale bohužel jsem se nedokázal povznést nad všechny tyto nedostatky, protože až příliš bijí do očí. Ale ať jen nerýpu - Perry, Blanchett a Hill byli výborní, a "dějová linka" o svačinkách za $10 byla bezmála geniální.

V pasti (2016) (seriál)

Tvůrci si ukousli možná příliš velké sousto, když na poměrně krátké stopáži zkoušeli rozjet velké množství příběhů; měl jsem opravdu problém to všechno sledovat. To mělo za následek trochu slabší střed série, který nakonec slouží vlastně jen jako "build-up" pro závěr. V tom se konečně všechny nitky spojily. Bylo by to za tři, ale to úžasné vykreslení postav (jejich osobní i další motivace k různým činům) tu čtvrtou zkrátka zajistilo.

Narozen 4. července (1989)

Tohle vynechte, a dejte si radši Četu. Ta má tady to všechno, a ještě mnohem víc.

Veřejní nepřátelé (2009)

Těžká, nekončící nuda bez jakékoliv dynamiky. Jedna hvězda za Deppa s Balem.

Od koťátek pracky pryč! Hon na internetového zabijáka (2019) (seriál)

Docela slušnou dynamiku na počátku vystřídá unylejší střed (druhá epizoda slabší), ale naštěstí to ve třetím díle tvůrci zase doženou. Čím méně o Magnottovi víte, tím lépe - já udělal chybu, že jsem si toho dost přečetl před zhlédnutím dokumentu. Každopádně Netflixu kloubouk dolů, co ukázali (jakkoliv to přibarvili), protože takhle detailním způsobem popsat vyšetřování (a to jak profesionální, tak to amatérské) na celé časové ose, to je kumšt. Nejlepší je ale opravdu závěr - když už člověk očekává zakončení, a on přijde na scénu Manny...

Šílení kanibalové (2016)

Jak se tomuhle mohli zaprodat Carrey, Reeves, Ribisi a Momoa, proboha? Leda jim bylo nabídnuto kilo toho, co fetuje scénáristka.

Díra (2019)

Minimalistická jednohubka (pun intended), která sice vyniká námětem a výpravou, nicméně je těžce srážená dolů jednak tím rádoby poselstvím, které je otřepané a průhledné jak fólie, a taky závěrem, který se dá bez skrupulí považovat za tragický. Občasné díry ve scénáři (dobrovolný vstup a s ním spojené nesrovnalosti) bych tomu odpustil. Herecké výkony jsou fajn, a Baharat je bezva postava.