Rampage Ničitelé (2018)

Rampage se nebere moc vážně a dělá dobře. Příběh samozřejmě úplný nesmysl, některé postavy totálně přehrávané a to včetně Rocka, ale to tvůrci ví a nesnaží se nás přesvědčit o opaku. Pracují s tím jak umí a výsledkem je film, který má spád a velmi dobře utíká a vy se nestíháte ani nudit a o to jde především. Rock zde dostane svůj prostor a opět na nás sype svoje hlášky, které jsou skvělé, triková část je pak parádní a to hlavně George, v některých momentech jsem si i říkal, že být na tom ve 3D, tak se mi snad udělá špatně od závrati ( pád mrakodrapu ). Nicméně si Rampage zaslouží jen 3 hvězdy a solidních 60%, protože to prostě není žádné veledílo. U některých scén si i budeme říkat, že jsme již něco podobného viděli a je to pravda, jen tady jsou ty triky lepší, ale není to nic převratného a nového, nikdy neviděného. Například - scéna na stanici nám evokuje Life, zničení mrakodrapu bych řekl, že je z Transformers 3 a bitka Goerge vs kroko, tak jednak hodně Kong a pak nedávný Pacific Rim, který se vůbec nepovedl. Takže i za ty vykrádačky jsou 3* strop, ale pořád super výsledek a veliké díky tvůrcům za přijatelnou stopáž lehce přes 100 minut. Palec nahoru :-)

Pacific Rim: Povstání (2018)

Tohle se skutečně nepovedlo a velmi silně to pokulhává i za prvním dílem. V mnoha bodech to připomíná také nepovedený druhý díl Dne nezávislosti, jen tady možná dojde k nějakým tržbám díky Číně, která si to také i zaplatila. Příběh je o ničem, je totálně hloupý a s tolika dírama, jako by toho byla spousta vystříhána, protože pomalu více děje bylo v samotném traileru, který trochu navnadil, ale podstatná část toho co bylo v traileru ve filmu vůbec není a to včetně hudby. Takže silné zklamání, které nezachránily ani ty triky a akce. Vlastně i ta akce silně pod očekáváním, jediná bitka, která stála za něco byla Jaegger versus Jaegger, ale jinak nic, nedočkali jsme se pořádné řeže s Kajiu, vlastně jen jedna bitka na konci, kde ani jednoho nezabili v bitce. A pak, jak to, že svět zachraňuje zase parta dětí ? Kdo na to má koukat ? Jedny trapné Power rangers jsme tu už měli a byli k hovnu. Za tenhle film by měly padat hlavy ve studiu a první na ráně u osoby zodpovědné za casting. Chápu, že tu tak moc o herecké výkony nešlo, prim hrálo CGI, ale i tak by stálo za to obsadit nějakého herce a ne bandu lidí bez talentu, charismatu, která by stěží byla vhodná na kompars davových scén točených z výšky minimálně stratosféry.

Black Panther (2018)

To už trochu zavání adorací Marvelu, ale nemůžu si pomoci a přiznám, že další sólovka nového komiksového hrdiny se mi prostě líbila. Oproti poslednímu Thorovi tu vidíme diametrálně odlišný film, byť ze stejného universa a přesto baví. Humoru tu máme méně, než bývá u Marvelu obvyklé, což ale není na škodu, když se objeví, je povedený a lepší kvalitní v menší míře, než kvantum nepovedeného. Hlavní záporná postava se chvíli trochu profiluje a když nastoupí, tak kvituji, že jí vedou naprosto lidské pohnutky, nárokovat si své právo, pomsta a snaha dát možnost bránit se utlačovanému etniku ze kterého sám také pocházím. Nic nereálného a v tom se Panther hodně přibližuje Captain America 2, kde se prolínalo i aktuální geopolitické téma, kterým bylo ztráta svobody a soukromí vlivem neustálého šmírování, tak tady máme na stole černošské etnikum, které je všude po světě utlačované a otázku zda se vše vyřeší tím, že jim dáme do ruky zbraně, aby se mohli bránit nebo dokonce aby se mohli z utlačovaných stát tou vůdčí kastou. Jasně, není to úplně ta hlavní message,protože pořád hraje prim zábava a snaha představit Black Panthera, takže tu máme skvělé akční scény, pěkné honičky, příjemné hudební pasáže,takže celkově má film spád a rozhodně to stojí za to jej vidět a bez zaváhání přijmout do své Marvel sbírky. Nyní nezbývá, než jen doufat, že u Marvelu zvládnout Infinity War, protože sólovka je jedna věc, ale teďka vzít úplně všechny a postavit je Thanosovi, proti tomu zatím předchozí Avengers i CA civil war byli jen slabý odvar... Těším se, ale zároveň mám i obavy z výsledku.

Labyrint: Vražedná léčba (2018)

Pro mě osobně žhavý kandidát na titul nejhorší film roku 2018 na který jsem šel do kina. Dlouho, hodně dlouho jsem se rozmýšlel zda na to do kina zajít, den za dnem utíkal, až se to změnilo v týdny, než jsem se konečně odhodlal a rozhodl se mrazivé nedělní odpoledne " zpříjemnit " filmem. Nevím, co bylo ten den větší sračka, zda to, co jsem ráno vypustil na wc po předchozí indické večeři, nebo to, co jsem viděl na plátně. Tak špatné zakončení série se jen tak nevidí a to, co nám první díl tak hezky a zajímavě nastínil, druhý trochu podělal, tak třetí to doslova dosral, skoro jako " vyvrcholení " Resident evil. Ale jelikož nejsem žádný " gáj", tak konec Resident evil řadím o trochu výše, protože tam byla alespoň pořád luxusní Milla. Tady je však pusto a prázdno. Z Thomase se stala parodie na herce a akčního hrdinu, zbytek ansáblu by snad neuspěl ani v ochotnickém divadle. A nejhorší je, že to všechno trvalo skoro 2 a půl hodiny, které se daly rozhodně využít jinak a zábavněji, třeba krmením holubů na lavičce. Sumář tedy je, chatrní herci, jejiž výkony jsou neuvěřitelné, trapný příběh, spousta nelogičností ( jako třeba dokonale opevněné město a oni si tam chodí úplně v pohodě přes kanál ), akční scény vypadají zprvu dobře, ale schazují je protagonisté, kterým to nevěříte, přemrštěná délka a infantilní konec a máte z toho propadák roku a to už hned takto na počátku.

Valerian a město tisíce planet (2017)

Hrozná nuda. A tím by se dalo skončit. Úvod je hodně zajímavý, vizuálně vypiplaný, tam si ještě užíváte ten nový svět, všechno co dokázal Luc vymyslet a to od samotného pohodového života mimozemšťanů ( kde to místy silně zavání Avatarem ) až po destrukci celé planety zaviněné externími vlivy. Pak se objeví ústřední dvojice bez charismatu a čekáte, kdy se to tedy rozjede, čekáte a čekáte a ono pořád nic, takže si po 30ti minutách říkáte, že to je docela nuda, po hodině filmu už se nemůžete dočkat konce, protože tušíte, že se to vlastně nerozjede. Vše co ten film nabízí je jenom ten obal, ten vytříbený vizuální svět světů, ale jinak vlastně nic a to se týká i samotného děje, který po skončení filmu nedokážu ani zopakovat. Naprosté plýtvání penězi a možná stačilo trochu málo ubrat na rozpočtu na triky a část financí přesměrovat na lepší scénář a lepší herce a hned by to bylo lepší. Škoda peněz a škoda času a Valerian se řadí mezi filmy, které již znovu nikdy vidět nechci, opravdu NIKDY. To si raději po sté pustím nějaký díl SG1 a zažiju více zábavy.

Superbad (2007)

Tohle, že je to nejlepší od Apatowa ? Superbad je trapný, trapný a znova trapný a není ani vůbec vtipný. Mám rád sprosté komedie, nevadí mi oplzlé vtípky, vulgární mluva ve filmu, ale tady to je tak nevkusné, že prakticky jediné části filmu, které mne alespoň trochu bavily byly ty, kde vystupoval McLovin, který byl jakž takž vtipný. Všechny ostatní scény naprotá sračka. Pokaždé, když se objevil Jonah Hill, měl jsem sto chutí to vypnout a vysrat se na to, protože ty jeho scény se nedaly, ten byl tak nesympatický, že sotva otevřel hubu, chtělo se mi zalepit uši tubou vteřinového lepidla, jen abych ho nemusel dále poslouchat. Nebyla jediná scéna, která by se mi s ním líbila. Pak jako protipól kokota Hilla tu byl Cera, který zase byl tak nudný, že pokud by tam vůbec nebyl, nic by se vlastně nestalo a nikdo by si toho nevšiml. celkově hodně špatný film, který nestojí za ty dvě hodiny vašeho času, vlastně nestojí ani za čtvrtinu toho. Jeden veliký omyl.

Power Rangers: Strážci vesmíru (2017)

Seriál me jaksi minul, za což jsem rád, z televize v pozadí si pamatuju asi jen tu hlášku : Morfujeme ! Takže jsem si říkal, že bych filmu mohl dát šanci, že to snad nebude mít takové infantilní dialogy a navíc v roce 2017 to budou i solidní triky. Tak první co mě zarazilo bylo, že v celé Praze se nenašlo jediné kino, které by film nedávalo s dabingem! To se mi ještě nestalo, i filmy ve 3D mívají v určitých kinećh s titulkama, tady ale vůbec, ani 2D. Takže jsem kino vynechal a počkal si pár měsíců a jsem rád, protože bych si asi jinak rval vlasy. Protože vyhodit peníze za kino za takovou blbost, to bych si neodpustil. je to hloupé, dialogy jsou hloupé, zápletka je hloupá, dokonce ani ta triková část není nic moc. Ke všemu na velkolepé finále si prostě počkáte a musíte se k němu prokousat přes obrovskou nudu, která zabere většinu filmu. Takže jediné co za něco stojí byla záporačka, ta měla světlé chvilky. Jinak děs běs, který patří spíše do televize a snad se nedočkáme pokračování. 20% a i to je moc.

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

V mnoha komentářích se opakuje, že John Wick je lepší atd.atd, ale to je jako porovnávat hrušky a třešně a říkat, že hrušky jsou lepší, protože jsou větší a nemají tvrdé pecky.Jediné, co mají společné je, že to roste na stromě. Asi tak. Atomic Blonde nemá vůbec nic společného s Johnem, až na to, že se tam objeví zbraně a zastřelí se pár lidí, ale opravdu jen pár. Tím nechci tvrdit, že Blonde je špatný film, to v žádném případě, ale nelze jej porovnávat s něčím tak úplně jiným a pak naříkat, že to není ono. Charlize se pro tu roli hodí, sekne jí to, vypadá drsně a cool, pár dobrých akčních scén se tu také najde. Ale je to celé překombinované, každý každého podráží, že už se v tom pomalu nestíháte orientovat, finální podraz je pak až moc, že si říkám už jen wtf. Zasazení filmu do období těsně před sametovou revoluci je fajn, taková přpomínka dětských let, ale bylo to místy opravdu moc hlučné, jednou dobré, ale jak je to pořád a pořád, tak to prostě začně být otravné. Celkově tedy průměrný akční film ze špionského prostředí, který však měl na víc a zbytečně se utopil v překombinované zápletce a smršti podrazů. Na Blonde po revoluci bych se klidně podíval, ale asi jen kvůli Charlize. 55%.

40 let panic (2005)

Asi nejlepší komedie plná vulgarit,kterou jsem kdy viděl. Zejména special unrated edition nemá téměř chybu. Zápletka je zábavná a zajímavá a Carell je v roli panice naprosto skvostný a sedla mu parádně a i když mám výbuchy smíchu, dokážu s tím chudákem soucítit v okamžicích, kdy se o něj starají jeho kolegové a mají prostě poslání ho panictví zbavit. Když navíc víte, že opravdu velká porce scén byla improvizací, tak kroutíte hlavou, jak jsou všichni neskutečně vtipní. Je tu spousta skvělých gagů a hlášek ( your dick is my dick, fuck buddies, go fuck a goat ) ale nejvíc pobaví scéna s depilací, ta nemá chybu a to včetně záchvatů smíchu i u dámy, která depilaci prováděla a ty nadávky, které Carell chrlil... Bavil jsem se a nestydím se to přiznat a v koutku duše tkový kolektiv i závidím :-)

Zack a Miri točí porno (2008)

Je to sprosté, obsahuje to nahotu, je to romantické, ale je to vlastně i vtipné a ukazuje to, že jde skloubit vulgaritu, porno i romantickou linku a vytvořit film, který pobaví. Bylo zde poměrně dost povedených gagů, kde jsem se i smál a celkově to bylo příjemné,Banks je moc sympatická, Rogen zase pořád sprostý a zbytek ansáblu jim zdatně sekunduje. K lepšímu hodnocení se však řiklonit nemůžu, protože mě mrzely 2 věci, první, že nedopadla poměrně vtipně připraveé pornoverze Star wars a pak vastně, že to nedopadlo vůbec, ten závěr mi prostě přišel moc ustřižený, od okamžiku kdy se dvojice spolu spustila to ztratilo spád a šťávu. Takže velmi solidních a příjemných 60% a ples po x letech byl opravdu povedený :-)