50/50 (2011)

50/50 působí na první pocit docela zvláštně, protože narušuje určité obecné tabu, a snaží se brát s humorem věc, která není vůbec směšná. Provázání komedie a dramatu ovšem funguje skvěle a to se všemi dějovými šablonami (těm, kdo si na ně stěžují, je třeba připomenout, že kdyby se v reálné předloze alespoň částečně nevyskytovaly, tak tenhle film zřejmě vůbec nevznikl:-).

Anděl smrti (1998)

Mysteriózní thriller s nezklamávajícím Denzelem, který možná není tak propracovaný, jak by mohl být, a zcela nevyužívá svůj potenciál, nicméně napětí dokáže vykouzlit slušné a v mých očích se jedná rozhodně o nadprůměrnou žánrovku.

Baekyahaeng (2009)

První půle je pro našince dost krutá, protože se ve změti korejských jmen často ztrácí, a proplétání časových linií rozhodně situaci nijak nezlepšuje. Po vyjasnění ústředních postav, souvislostí a časových vrstev se však před divákem rozvine poměrně působivá kriminálka, jež v závěrečné třetině nabere na intenzitě a vyjeví jednotlivé motivace v celé jejich osudovosti. White Night tak trpí především díky neúměrné stopáži, z které plyne jistá nevyváženost, a možná až přílišnému emočnímu útoku, který působí místy dost prvoplánově (oba tyto neduhy jsou u mě pro korejskou kinematografii tradiční, takže kdo s nimi nemá problém, tak si s klidem v srdci hvězdu přihodí).

Casshern: První samuraj nového věku (2004)

Rozhodně zajímavý pokus o hrané anime, který se nejen snaží typicky rozmáchlou vizuální stránku žánru přenést do hrané (lépe řečeno CGI) podoby, ale vyniká i určitým eticko-humanitním přesahem. Významnou složkou celkové podoby Kiriyaova díla je hudba, která je v některých okamžicích možná až příliš vlezlá a podbízivá, nicméně většinu času dění na plátně dotváří dokonalým způsobem. Musím přiznat, že mě Casshern docela mile překvapil.

Ocelová pěst (2011)

A Sylvestrovi s jeho Over the Top se všichni smějou. Real Steel představuje v podstatě totožný námět s řádnou porcí Rockyho a moderním transformeřím sci-fi faceliftem. Směr, kterým bude Shawn Levy svůj film tlačit, byl jasný již z trailerů, proto není namístě ptát se "co" se bude dít, nýbrž "jak". A děje se to nadmíru dobře, se špetkou všeho, co podobné filmy mají mít. Jsou tu sympatické postavy (ani kluk není zas tak otravnej), kterým můžete fandit, je tu pravá zápasnická artmosféra s řádnou gradací a také nezbytná kupa klišoidních zvratů. Real Steel se hned zpočátku tvářil jako mainstreamová pseudosportovní rodinná záležitost, kterou taky beze zbytku je a to navíc povedenou. U mě určitě palec nahoru.

Čtyři svatby a jeden pohřeb (1994)

Jo tak tohle byla příjemná záležitost, ze který pro mě plynou 2 stěžejní závěry : 1) hlavně se nežeň vole, alespoň ne v následujícím půlstoletí a 2) je škoda, že se většina mých přátel a známých řídí závěrem formulovaným v bodě 1, protože kurva jak já bych šel někomu na svatbu :-)

Notting Hill (1999)

Úsměv Julie Roberts je fajn, ovšem jinak pro ni žádnou sabost nemám a Hugh Grant je tak příjemný, až je občas nesnesitelně otravný (v tomhle filmu by navíc měl v mnoha situacích sebrat svoje koule, protože mu musely zaručeně někde upadnout). Samotný Notting Hill je ztělesněním takové té klasické romantické cukrové vaty, která člověku přináší přesně to co slibuje...ulepené ruce a upatlanou hubu.

Elitní zabijáci (2011)

Killer Elite je pro mě zklamáním. Z luxusního obsazení a výtečných trailerů vyplynulo pohříchu podprůměrné béčko, na němž všichni zúčastnění jen mrhali časem. Nevím, jak je to se scénářem a údajnými skutečnými událostmi, nicméně povětšinou mi dění na plátně přišlo hodně mimo, a to jak z logického, tak z "profesionálního" hlediska (na to, že se jednalo o elitu mezi nájemnými zabijáky, se až příliš často chovali jako banda amatérů, jejichž plán byl promyšlen asi jako dětský útok na prodavače zmrzliny). Tentokrát bohužel nic moc nezachraňuje ani akce, jež se nese ve stejném duchu jako celý film, a je přinejlepším průměrná. Už mě nebaví to furt opakovat, ale Jason by měl zkusit něco jinýho, protože všechny jeho role začínaj bejt naprosto stejný a přestává to vážně fungovat.

Presumpce viny (2003)

Podle mého názoru je Out of Time neprávem podhodnocená záležitost. Více než solidní krimi thriller se slušnou zápletkou a výtečnou atmosférou táhne především bezchybný Denzel a šmrnc mu dodává rajcovní Eva. Můj oblíbený herec v mém oblíbeném žánru s mojí oblíbenou herečkou? To nemohlo dopadnout špatně, a taky že ne.

Život Davida Galea (2003)

Parkerův styl mám hodně rád. Jeho filmy se vždy zpočátku tváří nenápadně a pak z nich ve finále vyleze hrozná pecka. Davidem Galem tento trend opět potvrzuje a naplno prokazuje svůj cit pro hutné krimi thrillery/dramata. Skvělé herecké obsazení, gradace děje a především výtečná režie, díky níž nenechá diváka v závěrečné půlhodině ani nadechnout. Zkrátka Parker u mě opět boduje.