Já, Heath Ledger (2017)

Skvělý dokument,který vypráví o Heathovi ne jako o herci,ale o muži s neskutečným srdcem,láskou k životu a neustálou touhou objevovat. To,co bylo bez překážek,ho nebavilo,a když zrovna nebyl milujícím otcem,skvělým bratrem nebo mužem,máme to štěstí,že nám dovolil se na něho dívat aspoň v televizi.

matka! (2017)

No,tak s jistotou mohu říct,že mě nikdy nesralo tolik lidí v jednom filmu. Pokaždé,když nějaký nezvaný návštěvník něco rozbil,krevní tlak mi poskočil zas o trošku výš. Až tak jsem se vžila do role Lawrence. Každopádně to nemění nic na tom,že pointa mi naprosto unikla,pokud tam teda někde nějaká byla.. Žádný objasnění,proč Mr. Bardem dovolil nějakým naprosto neznámým lidem,kterým umřel syn,ještě v jejich vlastní ložnici (tak,že ho zabil jejich další syn),nechat uspořádat poslední rozloučení. No tyvoe. Já nevím,to jenom mně to připadalo jako naprostý psycho a absolutně nesmyslný? Odmítám v tom hledat něco hlubokýho,ale zkrátka když má nějakej film štítek ,,psychologický’’,tak se hromada lidí bude tvářit,že tomu všemu rozumí,jak je to vlastně hluboký,když tam žerou děcko,který zrovna vylezlo na svět a že skoro ukopat nevinnou ženskou je velice impozantní a Aronofsky tím chtěl vyjádřit svůj nesouhlas vůči týraní žen. Ach,está horrible! Zase ale musím říct,že čas během sledování utíkal fakt rychle,takže aspoň jednu hvězdičku tam šupnu.

Robin Williams: Mysl na dlani (2018)

Úplně nevím,jestli název ''Come inside my mind'' je přesný,protože do mysli výjimečného a úžasného Robina Williamse se nedostane asi nikdy nikdo..Velmi hezký dokument o jeho životě a životním díle,i když jsem teda upřímně čekala víc ukázek z filmů,protože co si budem,z filmového průmyslu ho zná většina lidí víc,než z jeho začátků (z filmů stála za zmínku třeba Insomnia nebo Jak přicházejí sny).

Memento (2000)

Ty krásoo! To,že bratři Nolanové jsou v jiným světě a tvoří věci,který jsou z jinýho světa,víme už dlouho,ale tohle? Jak sakra může někoho tohle napadnout? Naprosto skvělý příběh,který dokonale vystihuje jedno slovo - mindfuck.. Dokonalý mindfuck.

Mamma Mia! Here We Go Again (2018)

Lepší pokračování po deseti letech jsme asi nemohli očekávat. Ne,jasně,jedničku nemůže překonat nic,ani kdyby si tam sama ABBA střihla sólo (i když tbh come on,všichni členové ABBY jsou naživu,proč to někoho nenapadlo?),ale zkrátka tohle jsem si fakt moc užila! Lily James,o které jsem v životě neslyšela,na mě udělala neskutečný dojem jak svou krásou,tak ztělesněním mladé Donny,která si prostě umí užívat života a oblíká se jako diva! Ne fakt,kde můžu koupit tu dlouhý žlutý sukňokalhoty? Naopak s výběrem tří jinochů jsem byla celkem zklamaná,i když to byli teda sliční hoši,ale spíš jsem očekávala nějaké známé tváře,které budou v určitých věcech zkrátka stejní,jako jejich starší já. Tady jsem tu paralelu moc neviděla..Dál ten příběh s tou Cher/babičkou,..úplná zbytečnost,jediná hezká věc na tom ''zamilovaném příběhu'' byl Andy Garcia..Amanda Seyfried je pořád stejně krásná,v podstatě jako celá mammamijovská posádka,a všechno bylo vlastně krásný. V některých případech možná tak moc,až to začalo být kýčovitý,ale to se stalo tak málokrát,že vám to vlastně nevadilo a radši jste si vychutnali pecky jako Dancing Queen nebo Waterloo. A o tom to je!

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Tak nádhernej a nádherně krejzy film jsem dlouho neviděla! Prvních dvacet minut jsem absolutně netušila o co běží,čí jsem a na co se dívám,ale pak se mi rozsvítilo a ten krásnej příběh byl mnou pochopen! Ústřední dvojici Winslet a Carreyho totálně miluju,kam se na Carreyho hrabe DiCaprio..Ach,tohle bude moje srdcovka.

Happy End (2017)

Jsem trošku nepobrala,ale jinak celkem fajn.

Den co den (2018)

Fuuuha! Tak tohle jsem fakt nečekala.. Očekávala jsem typickej nesmyslnej slaďák se šťastným koncem a dostanu tohle? Krásný,krásný film s velmi originálním dějem,dojemným koncem a skvělými postavami (v podstatě jenom se dvěma). Proč se o tomhle filmu sakra nemluví?!

Po přečtení spalte (2008)

Ono je to těžký..Sranda to fakt byla,ale to prostě někdy nestačí. Těžko říct,co mě na tom tak nudilo (herecké obsazení to teda určitě nebylo),ale zkrátka nebylo to vončo. Zatím asi nejslabší film od Coenů,který jsem viděla.

Kobry a užovky (2015)

,,Já mám plán,’’ řekl jednou Prušinovský a vznikl tenhle skvělej film. Vidět bratry Hádkovy hrát bratry ve filmu je fakt super podívaná,kór když jsou to oba vynikající herci.