• Fantasy

Vražda v Orient expresu (2017)

Velmi zajímavě zpracováný snímek kde exceluje jak v režisérském tak v hereckém podání Kenneth Branagh a samozřejmě nezahálejí ani ostatní slavní herci. Začátek filmu je pozvolný a film se pořádně rozjede v polovině a kdyby nezvolnil ve finále tak by z toho bylo pět hvězd. 75%

Nejtemnější hodina (2017)

Úspěch není konečný, selhání není fatální. Co se počítá je odvaha pokračovat. Winston Churchill. Na tento snímek jsem byl vážně natěšený a ani omylem mě nezklamal. Gary Oldman předvedl životní výkon, kde jsem byl přesvědčen že se dívám na samotného Churchilla a pokud za tento herecký koncert nedostane oskara tak si myslím že ta cena nemá ani smysl, protože to byl jeden z nejlepších výkonů posledních let. Ale nezklamali ani ostatní herci, kteří jsou sice za Garym ve stínu, ale zahráli skvěle. Další věcí kterou chci vyzvihnout je vážně bravurní kamera která si neustále hraje se stíny a většina filmu je v temném podání což mě vyhovuje. No a v neposlední řadě režie v podání Joe Wrighta, který skvěle dokáže hrát s atmosférou a já si ho docela oblíbil. No a co negativa? Komentář píšu hned po dokoukání a vážně mě žádná negativa nenapadla, takže já nejtemnější hodinu vřele doporučuji. 90%

Atlas mraků (2012)

Famózní režie, sympatické postavy a skvělý herci nám umožní sledovat téměř tři hodiny, šest zprvu odlišných, ale vzájemně velmi pospojovaných příběhu, mezi které postupem času začínají zapadat malé puclíčky, které ve výsledku dají skvělou skládačku. 85%

Po strništi bos (2017)

Příjemný český film, který nijak nenadchne ani neurazí. 70%

Hrdinové ohně (2017)

Tak to bylo teda něco.Už dlouho jsem neviděl film, který by mě takto emocionálně zasáhl. Neuvěřitelně skvěle filmařsky odvedená práce, kde si celý film vytváříme vztah k postavám a vygraduje to v neskutečný konec. Zprvu jsem neměl Millese Tellera moc v oblibě, ale to jak skvěle zahrál přeměnu člověka z drogového závisláka na váženého člena společnosti, to se prostě každý den nevidí. Samozřejmě i ostatní herci byly skvělý hlavně Josh Brolin, ale Teller mě vážně neskutečně překvapil. Na závěr chci říct, že mě vážně mrzí že film vážně jen proletěl kiny (myslím že v Česku ani nebyl uveden) a že se nedočkal téměř žádného ohlasu. Dle mého by si to oproti jiným velkofilmům zasloužil. 100%

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Villeneuve patří k mým oblíbeným režisérům, ale tenhle film mě vážně zklamal. Audiovizuál byl jako vždy u něj bravurní, ale to by bylo tak vše co bych na filmu pochválil. Herci byly až na Benacia Del Tora silně průměrní a k postavám jsem si v průběhu nevytvořil téměř žádný vztah a scénář také silně pokulhával. Ostatně začátek ještě tak nějak šel, ale tím jak se postupně mělo budovat napětí, tak se ve budovala spíše ospalost, protože mi bylo vlastně jedno, jestli hlavní hrdinové přežijí nebo ne, což já považuji za velký nedostatek. Na závěr chci říct že na pohled je to pěkný film, avšak obsahově je to slabý průměr. 50%

Suburbicon: Temné předměstí (2017)

Absolutně nechápu zdejší hodnocení. Jako 56%, vážně??? Ano mělo to nějaké mouchy jako třeba né úplně propracovaný scénář, ale to bohatě předčila část obsahová, která mě osobně vtáhla plně do děje až jsem nevnímal okolí. Od dobrých herců (tedy ten malý kluk mě občas lezl na nervy) až po výbornou režii, kde mě George utvrdil v tom že není jen bravurní herec, ale i skvělí režisér. Takže opravdu nechápu to zdejší hodnocení a doporučuji zhlédnou. 85%

Dej mi své jméno (2017)

Na první pohled mě film vůbec nezaujal a dlouho mi trvalo než si mě plně získal. Ke zkouknutí mě donutili nominace na Oscary a tak jsem doufal že to bude stát aspoň trochu zato. A abych řekl pravdu tak stálo. Zvláštní je na filmu to že nemá žádnou dějovou strukturu a je to spíše taková část život hlavního hrdiny, kterého pro mě naprosto excelentně zahrál Timothée Chalamet a kdyby nebylo Garryho Oldmana tak to je jistě výkon Oscarový. Ostatně celý film byl hlavně o hercích a neviděl jsem ani jednoho který by hrál špatně nebo i průměrně, což je dnes opravdu ojedinělý jev. Co dalšího mě zaujalo bylo jak skvěle dokázal režisér dovést scény k naprosté autentičnosti, kdy jsem měl občas pocit že vedle postav vážně stojím a prožívám vše s nimi. A v neposlední řadě také kamera u které se mi velmi líbili dlouhé scénky bez střihu (scénka na úplném konci byla vážně skvělá) a film tím zvedal ještě k větší autentičnosti. 75%

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Musím přiznat že mě film zprvu nezaujal a dostal jsem se k němu až po vyhlášení oscarových nominací kdy ukořistil hned sedm nominací. První polovina filmu byla pozvolná, ale rozhodně zafungovala tím že mě plně vtáhla do děje, který se zhruba v polovině filmu rozjel a udržel si stejnou látku až do konce. Kromě skvěle napsaného scénáře se určitě nejen mě ale většině fanoušků, nejvíce zalíbili herecké výkony, které vážně nemají chybu. Jak Frances McDormand, tak Woddy Harrelson předvedli skvělý výkon a byly nominováni na cenu akademie. Co se mi však nejvíce zalíbilo byl přímo neskutečný výkon Sama Rockwella, který už předvedl jaký je skvělý herec už v Zelené Míli a teď mi to jen potvrdil a já mu budu na předávání Oscarů držet palce. 90%

Nespoutaný Django (2012)

Sice nepatří Quentin Tarantino mezi mé oblíbené režiséry tak tento snímek se mi zalíbil. Zajímavé kamerové zpracování drsná akce a velmi nápaditý soundtrack, to vše bych velmi pochválil ale ze všeho nejvíc mě oslovili herecké výkony jak Jamieho Foxxe který zahrál skvěle Djanga, tak Leonarda DiCapria (kterého netřeba hodnotit) tak především pro mě naprosto excelentním výkonem Christophera Waltze, který předvedl nápaditou, někdy i velmi vtipnou postavu spolucestovatele Djanga a u mě si vysloužil velký obdiv. Čtyři hvězdičky dávám proto že mi film přišel až moc předplacený a konec také nějak nenadchl. 75%