• Fantasy

Hokejový zázrak (2004)

Já jsem toho názoru že by se měli opravdové příběhy ať už sportovní nebo jakékoliv jiné přetvářet na filmové plátno a když se ještě takhle skvěle povede, pak je to vážně skvělé. Kurt Russell v hlavní roli ukazuje jaký je výborný herec a jeho emotivní proslovy vážně nahánějí husí kůži, neztratily se však i ostatní méně známí herci, kteří posunuli film ještě o level výš. Režiséru Gavinu O'Conorovi se podařilo vytvořit pozvolna gradující atmosféru, která vyvrcholí památným zápasem proti Sovětskému Svazu kde doslova hltáte každou vteřinu a modlíte se s Americkým týmem (tedy pokud nevíte jak to dopadlo) aby porazil Rusy a postaral se o velké vítězství outsidera. 90%

Thor: Ragnarok (2017)

Ano! Konečně dorazil nový Thor kterého jsme všichni tak moc očekávali a rozhodně nezklamal. Ikdyž nesouhlasím s názory, že se předchozí dva filmy o bohu Thórovi nepovedli, tak oproti tomuhle filmu jsou kvalitou o poznání někde jinde. Chrisi Hemsworthovi náramně sedla přeměna z vážného a málo vtipkujícího Thora na energického a humorem posedlého boha, který si dělá legraci i z dost vážných situací ve kterých se ocitá. Další kdo mě na filmu ohromil byl záporák, tedy vlastně záporačka v podání skvělé Cate Blanchet, která se své role zhostila vážně navýbornou a jen dokazuje jaká je skvělá herečka. A ještě se zastavím u režiséra Taika Waititiho, který se chopil těžké role, ale zvládnul to s velkou bravurou a i když pár vtipů nebylo tak zábavných jak by si asi představoval, tak natočil nejlepší film o Thórovi a další z velmi povedených filmů ze světa Marvelu. 80%

Zabiják & bodyguard (2017)

Moc jsem nečekal a možná proto jsem takhle nadšený. Mezi Ryanem Reynoldsem a Samuel L. Jacksnem panuje po celou dobu skvělá chemie a to co předvádí táhne naprosto celý film. Hudba je naprosto skvělá (scénky se zpívajícím Jacksonem jsem si opravdu oblíbil) a když se k tomu přidá i trefný a opravdu vtipný scénář je se vážně na co koukat. 90%

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Nejlepší Star Wars od původní triologie? Pro mě rozhodně ano. Režisér Rian Johnson, vytvořil film, který se nebál. Nebál se temnější atmosféry, nebál se ani velkých rozhodnutích co se příběhu a vytvořil film který šlape na paty čtvrtému a pátému dílů. Ostatně má očekávání splnilo jen to že film byl značně zdařilejší než sedmý film od J.J.Abramse, který k mé nelibosti natočí i devátý díl. Tak abych to shrnul, film byl skvělý vizuálně (snad jako vždy), byl výborný příběhově a postavy se také neztratily, takže za mě velká spokojenost. 90%

Million Dollar Baby (2004)

Nemám slov. To co jsem právě dokoukal mě dostalo. Clinta Eastwooda jsem bral jako skvělého režiséra a dost dobrého herce, ale shlédnutí tohoto filmu ho začnu brát jako jednu z největších osobností celého Hollywoodu. Protože toto dílo které bylo i oscarově odměněno je něco co už bude jen těžko vznikat. Pravda bylo tam pár slabých míst, ale to musí mít každý film a tento měl pouze malé detaily, které by šli vylepšit a to co předvedla dvojice Freeman, Eastwood je něco o už na plátnech kin možná neuvidíme a já doufám že Clint se ještě do důchodu nechystá, protože by svět přišel o výtečného režiséra, ale i skvělého člověka. 100%

Wonder Woman (2017)

Tak i DC konečně vytvořilo opravdu kvalitní komiksový film, který upoutal už od samotného začátku až po epický konec při kterém jste jen těžko odtrhli oči od filmového plátna. Chris Pine je pro mě skvělým hercem hlavně pro sci-fi, ostatně nám už to předvedl ve Star Treku, ale tato role to jen dotvrdila a samozřejmě Gal Gagot jako Wonder Women, kroku netřeba cokoli dodávat. Vyvedla se i kamera která někdy byla až zbytečně roztřesená, ale barevnost a velkolepost to bravurně zastinila. Abych jen nechválil tak mi na filmu vadila v některých momentech akce (opravdu jen v některých), například když Wonder Woman skákala z domu na dům tak tam byly opravdu dost vyditelná počítačová práce, kdy hlavní hrdinka vypadala jak v počítačové hře a to moc dobrým dojmem nepůsobilo. Abych však vytvořil nějaký ten závěr tak Wonder Women je výbornou letní popkornovkou, která dokáže zabrnkat i na city a tak hurá do kina na blížící se Justice Legue. 80%

Spider-Man: Homecoming (2017)

Konečně pořádný Spiderman, který je v akčních scénách až moc digitální, ale jinak nemá skoro žádnou vadu. Skvělí Tomm Holland, který nemá problém ani s Peterem Parkrem tak ani se samotným Spidermanem. Dále je skvělý záporák, který nechce ovládnout planetu, protože se mu zrovna zachce, ale má tu důvod být záporák a to se v dnešních komiksovkách vidí málokdy. Skvělé je i to, že tvůrci nedošlo do filmu tolik Tonniho Starka jak ukazovali trailery, ale je tam spíše okrajově čehož si já obzvlášť cením. 90%

Sebevražedný oddíl (2016)

Další zpackaný film od DC komiksu, který nemá ani zajímavý námět, ani postavy na kterých by vám záleželo, ani žádné vtipné hlášky. Co film možná trochu vyzdvihuje nahoru je herecké obsazení, které táhne dobrý Will Smith a skvělá Margot Robbie jako Harlie Queen, naopak Joker v podání Jareda Leta je naprosto otřesnej. A tak doufám, že dvojka která je naplánovaná nedopadne takto, protože to už by DC rozdýchávalo těžko. 20%

Velký dar (2017)

Captain America v dramatu...i tak můžeme nazvat film Gifted, který vyobrazuje život strýce a malé holčičky Mary, do kterého zasáhne babička Mary a snaží se je od sebe oddělit. Jak už jsem psal ve filmu hraje Chris Evans, který je známý především díky roli Kapitána Ameriky a tak je skvělé, že především akční herec dokáže zahrát i takovéto dramatické role, který mi se útočí na Oscary. Dále tu pak je výborná Mckenna Grace, která svou dětskou postavu zahrála bravůrně a v neposlední řadě také Octavia Spencer od které snad špatný výkon ani nečekáme. Je jen škoda, že film přeběhl Českem bez většího povšimnutí, což by se v budoucnu mohlo změnit, protože film dle mého bude útočit na Oscary. 95%

Válka o planetu opic (2017)

Apes, together, strong. I přes rozpačitý začátek kdy se film jen tak vlekl jsem viděl famózní letní blockbouster, který uzavírá skvělou triologii o opičím vůdci Césarovi a jeho opicích, kteří bojují o své přežití. Matt Revesse natočil svůj první pořádný velkofilm, který nechává spoustu možností na pokračovaní této opičí ságy a my můžeme jen doufat, že bude alespoň stejně dobrá jako tak triologie. 90%