• Fantasy

Masaryk (2016)

Já mám prostě pro takovéto filmy slabost. Jak už u nejtemnější hodiny, tak i tady se jedná o životopisné politické drama, odehrávající se v období před světovou válkou a funguje téměř stejně dobře jako právě Darknest Hour. Hlavním plusem filmu je určitě skvělý výběr herců, mezi kterými zásadně exceluje Karel Roden, který se (zase jako Gary Oldman) naprosto věrohodně převtělil do Jana Masaryka a já jsem vážně věřil že vidím na plátně právě "Jeníka". Dalším plusem je výborný výběr prostředí, kde což já velice oceňuji se nemluví stále stejným jazykem, ale mluví se tak kde se příběh odehrává, což je naštěstí trend dnešních filmů. Sice se v některých scénách film dost táhl a pro někoho byl možná nudný, ale já jsem si ho náramně užil a doufám že podobných filmů bude jen přibívat. 85%

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Další z dlouhé řady povedených X-menovských filmů, který sice zásadně zbořil to co se řadu filmů budovalo, ale zase přinesl nové možnosti na rozvíjení tohoto světa a další a další nové příběhy, které dle mého budou rozhodně zpracovany. 80%

Pásky z Nagana (2018)

Skvěle, pane Hudečku, skvěle. Výborný dokument o největším sportovním úspěchu českých dějin a i díky tomuto připomenutí mě ohromně mrzí, že jsem tento velký turnaj nezažil a nemohl jsem se podílet, byť jen jako fanoušek na tomto velkém českém vítězství. Jen mě mrzí trochu uspěchaný konec, ale jinak naprosto bravurní filmařská práce a tak nemůžu dát nic jiného než pět hvězd. 95%

Pacific Rim: Povstání (2018)

Áchjo.... Čekal jsem, že to nebude nic extra, ale že se alespoň pobavím a užiji si příjemné dvě hodiny v kinosále. Ale bohužel se tak ani zdaleka nestalo. Naprosto otřesný scénář vyplněný "vtipnými" momenty u, kterých se zřejmě zasmál jen sám scenárista a režisér, k tomu digitální bordel ve kterém chyběla i alespoň maličká realičnost, no a pak herci, kteří snad kromě mého oblíbence Scotta Eastwooda zklamali asi nejvíc. Samozřejmě to všechno doplnil fakt, že jsem bohužel zašel na český dabing, který byl katastrofální, no a tak po dobrém prvním dílu, přišla naprosto zbytečná dvojka a já jen doufám, že na třetí díl se už peníze nevyhodí. 30%

Skála (1996)

Výborný akční film se skvělým obsazením a výpravou. Ale že by to bylo na 86%?? To za mě určitě ne. 75%

Avengers: Age of Ultron (2015)

Jo jako sice slabší než první díl, ale i tak velice kvalitní film, který se zařadil do velké fronty marvelovských povedených velkofilmů. Samozřejmě slabší část byl určitě nevýrazný záporák, který byl na plátně víc zábavný (což se v některých chvílích zrovna moc nehodilo) než drsný a tvrďácký, jak by asi podobný záporák měl vypadat. No tak, ale když se dostaneme k těm kladným hrdinům tak je to jeden skvělý výkon než druhý. Vážně, mě úplně udivuje jak Marvel dokáže vytvářet filmu ze stejného světa se stejnou tématikou a lidi to neomrzí (mě také ne) a stále se udržovat na vysoké úrovni kvality i originality. No nezbývá než se jen těšit na trojku. 75%

Případ Sloane (2016)

Jessica Chastain je prostě na takovéto role přímo dělaná. V tomto filmu si zahrála téměř totožnou roli jako ve Velké hře a znovu je famózní. Abych nechválil jen jí, tak tady v tomto případě si myslím, že je opravdu znatelný vážně skvělý výběr herců, kteří předvádí maximum co ze sebe můžou vydat a dotváří skvělou autentičnost snímku. Když teď překročím na děj, tak i přes pomalý začátek, kdy se trošičku déle dostáváte do děje než by bylo bývalo zdrávo, tak po první třetině se ponoříte do filmu všemi svými smysly (tedy pouze některými) a jste, nebo alespoň já jsem byl ohromně zvědavý co přinese další scéna a kam se příběh dále posune. A ještě co bych chtěl určitě zmínit je výborný scénář, který (stejně jako u velké hry) je přímo přeplněný dialogy, ve kterých jsem se občas trochu ztrácel, ale i tak jsem velice spokojen. 85%

Tomb Raider (2018)

Film tak nějak splnil moje očekávání. Očekával jsem popkornovou zábavu s alespoň slušným příběhem a to se mi vesměs splnilo. Samotná Lara mě potěšila, že nebyla také jen absolutní terminátor a že schitala i dost ran a její představitelka se zahanbit rozhodně nenechala. Ba naopak, Alicia je pro mě momentálně jednou z nejtalentovanějších hereček současnosti a to potvrdila i tímto akčním snímkem, kde sice není prioritní herecký výkon, ale i tak je pro úspěch filmu zásadní. Ostatní herci předvedli spíše průměr a nikdo mě nijak zvlášť neoslnil. Což se týče efektů, tak občas byla počítačová práce až příliš viditelná (hlavně při skocích Lari), ale i tak jsem si film víceméně užil, takže za mě zasloužené čtyři hvězdy. 70%

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Tak tímto filmem by se dal definovat "bezchybný film". Naprosto famózní zakončení jedné z nejlepších a nejslavnějších filmových trilogií vůbec. Je to až neuvěřitelné že se Peterovi Jacksonovi podařilo natočit takto tři skvělé a co se týče kvality tak téměř totožné filmy, které se zapsali do historie, nejen pro skvělou trikovou práci nebo výbornou výpravu a dechberoucí kameru, ale hlavně pro famózní atmosféru, při které mi hlavně na konci běhal doslova mráz po zádech a jsem si téměř jist že nejen mě, ale i většině filmových fandů, kteří tento skvost viděli. Pro mě jeden z nejlepších filmů všech dob!!! 100%

Největší showman (2017)

Hugh Jackman to zase dokázal!!! Tento mnou velmi očekávaný muzikál, který je přeplněný skvělými herci, sympatickými postavami a celou řadou nádherných záběru se skvělou výpravou a spoustou zajímavých režisérských nápadů a vsuvek. Samozřejmě že film nemůžeme brát zas až tak vážně, co se týče děje, ale příběhu, který je sice skvěle poutavě natočen a o hlavních postavách se zas až tolik nedozvíme. A to přesně je asi jediná negativní věc na celém filmu, protože je příběh spíše zaměřený na děj než na nějaké bližší přiblížení jednotlivých postav o kterých se toho kromě postavy Hugha Jackmana dozvíme spíše jen to zcela základní. No ale jinak jsem na filmu nenašel snad jedinou jinou chybu a jsem velmi rád (hlavně za Hugha Jackmana, který si úspěch rozhodně zaslouží) že film byl v kinech až nečekaně úspěšný a doufám že se takovýchto nebojácných filmů dočkáme víc a víc. 90%