• Fantasy

Kmotr II (1974)

Sice už ne zas tak skvělý jako první díl, ale i tak se pokračování prvního Kmotra zařadilo mezi klenoty filmařského průmyslu. Výborní herci, skvělá atmosféra, famózní postavy, prostě tady se hledají negativa těžko. Přeci jen však tu mám jeden který mi dost vadil. Konkrétně několik scén které trvaly dosti dlouho a byly celé v italštině (bohužel) a česká produkce nedoplnila ani titulky takže já jsem vůbec netušil o co se jedná. A ještě tu mám výhradu pro až moc pomalý a nudnější střed filmu, kde se oproti prvnímu dílu, skoro nic nedělo a já si začal všímat, že už si začínám hledat vhodnější pozorovací pozice. Ale když tohle odmyslím (samozřejmě že italština nebyla problém ve filmu, ale v české distribuci), tak se jedná o další nezapomenutelný film, který by měl každý fanda vidět. 90%

Zúčtování (2016)

No tak tohle bylo něco... Ben Affleck, kterého já mám spojeného hlavně s né zrovna povedeným batmanem, předvedl výkon, jaký se nesmazatelně zapsal do filmové historie. Samozřejmě že k tomu přispěl výborný scénář i specifická atmosféra, jakou dokáže vytvořit snad jen Gavin O'Connor a dokazuje jak je nesmírně talentovaný režisér (a i přesto jak byl strašný první sebevražedný oddíl, tak se na jeho pokračování docela těším), ale prostě tenhle troufám si říct že i životní výkon Bena Affleka (ale ne jenom jeho) přispěl k výbornému krimy dramatu, na který na Oscarech pro mě nepochopitelně zapomněli. 90%

Golfový sen (2005)

Já jsem člověk, který považuje golf za jeden z nejnudnějších sportů a v oblibě ho tím pádem moc nemám. Avšak tento film mě možná změní pohled na tento sport. Nádherný příběh, skvělá režie výborné herecké výkony a ještě mnohem více. U hereckých výkonů chci vyzdvihnout hlavně Shiu LaBeoufa, ale i Stephana Dillaneho, které jsem si i díky tomuto filmu mnohonásobně oblíbil. To co mě však asi nejvíce překvapilo byla naprosto bravurní kamera, která sice párkrát předvedla horší trik, ale celkově velmi originální, zajímavá a s nebojácnost s jakou se film natáčel je i díky ní vážně velmi cítit. A nakonec přijde nádherný konec, který snad každého chytne za srdce a uvědomí si že právě dokoukal skvělý film. 90%

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Už od traileru jsem věděl že tohle nebude film pro mě, protože vážně moc nemusím ani původní film, no a tak mě k zkouknutí donutili jen ty masivní tržby a většinou pozitivní recenze, které bohužel za mě dost přeháněli. Mě osobně se nelíbí ani celkový nápad s Jumanji, o vniknutí do nejdříve deskové, pak videoherní hry ve které musíte bojovat o život. Tento reamejk původní klasiky byl pojat spíše humorně, což byla chyba. Většina "vtípků" co zazněly byly vážně dost trapná a cílená na moderní dobu (takže se nedivím těm masivním tržbám, které bohužel zastínili lepší filmy) a ty dojemné scény byly tak neoriginální, že mi to všechno dalo ještě více za pravdu že práce scenáristů se vážně moc nepovedla. Pak tu byla asi největší hvězda Hollywoodu Dwayne Johnson, který mě taky docela zklamal. Né že by hrál nějak špatně, ale i jeho postava a chování mi do filmu vůbec neseděli a moc toho taky nepředvedl. Jediný kdo mě alespoň trochu potěšil byl Jack Black, který i přes nezajímavost své postavy, předvedl nápaditý výkon u kterého jsem se alespoň na chvíli pousmál. Ale jinak, jak po filmařské stránce, tak po obsahové, tak i po herecké to byl spíše podprůměr, no a tak od ještě horšího hodnocení film zachraňuje jen to, že filmaři alespoň tak nějak zvládli konec, který ale můj dojem na film nijak výrazně nezměnil. 40%

Borg/McEnroe (2017)

Skvělý snímek o dvou možná největších tenistech všech dob, kteří se utkali dnes už v legendárním zápase o vítězství ve Winbledonském finále. Mnou zprvu přehlížen, avšak filmařsky i obsahově skvěle vypracovaný snímek, který vás zaujme hned na začátku, a je sice trochu škoda, že se filmaři zaměřovali spíše na Borga než na McEnroa, protože příběh o jeho minulosti by byl přinejmenším stejně zajímavý, néli více, ale i tak si oba dva tenisty oblíbíte (přispěli k tomu z velké části herci, kteří byli fakt výborní) a pokud to máte taky tak, že nevíte jak zápas dopadl tak asi ani nechcete, aby někdo z nich vyhrál, protože já jsem si oba vážně velmi oblíbil. Jinak režisérsky velmi skvěle zvládnuté a stejně tak i skvělý scénář i zajímavá dobová kamera, no a tak mě nezbývá než tento celosvětově přehlížený film doporučit. 85%

Logan: Wolverine (2017)

Wolverine je asi nejoblíbenější X-Men ze všech a i když předchozí dvě jeho sólovky nebyly zvlášť povedené, tak tento závěrečný a také i poslední pro Hugha Jackmana je vážně naprosto famózní. Logan, který je společně s Charles Xavierem jedním z posledních žijících X-Menů, svůj život jenom dožívá. Když se však oběvý malá a na první pohled zranitelná Laura vše se změní a Logan v sobě ještě najde vůli bojovat. Patrick Stewart i již zmiňovaný Hugh Jackman, předvedli vážně bravurní výkon kde výborně dokázali přetavit na plátno pocity a problémy postav (a že jich nebylo málo) a pro nás vytvořili i díky skvělému scénáři temnou, ale zároveň skvělou atmosféru a ta ještě stupňovala když nám do uší hrála chytlavá a skvěle vybraná hudba. Samozřejmě nesmím zapomenout ani na režii a kameru a když nad tím tak přemýšlím tak pro mě film nemá téměř žádnou chybu. 95%

Auta 3 (2017)

Třetí auta se po ne zrovna vydařené dvojce, vrací do starých kolejích kde se opět přesouváme k závodům o zlatý píst. Co mě zaujalo už při sledování traileru byla animace, která vážně posunula hranici animovaného filmu a pro mě je to možná zcela nejlepší animátorský počin vůbec. Co se týče obsahu a postav, tak jsem znovu spokojen, ikdyž záporák samozřejmě není ani zdaleka takový jaký byl Chick Hicks a i ostatní postavy se nemůžou srovnávat s bezchybnou partou z jedničky, ale i tak jsou zábavní, charismatičtí a také si je oblíbýte. Obsahově je to také slušné, takže na závěr chci říct, že tomu komu se líbil první díl tak se mu bude líbit i ten třetí. 90%

Auta (2006)

Můj suverénně nejoblíbenější animák!!! Výborné postavy, skvělý dabing, famózní animace, prostě vážně nemám k tomuto božskému filmu snad žádnou výhradu. Za mě jasných 100%

Madagaskar (2005)

Pro mě je první Madagaskar jedním z nejlepších animáků vůbec. Pravda je samozřejmě i to že mě tento film zastihl v mém velmi mladém věku a tím že jsem na něj koukal pořád dokola a dokola, tak jsem si k němu vytvořil vztah, který mi asi už navždy zůstane. Co se však týče samotného filmu, tak i když je námět i scénář dosti šílený a bláznivý, tak já se u něj nasměji i teď i teď. Partu hlavních postav doplňuje vážně famózní hudba Hanse Zimmera, která filmu dodává tu pravou bláznivou atmosféru. Takže i když je tento film cílený spíše na dětské publikum, tak se u něj rozhodně pobaví i starší diváci. 90%

Kmotr (1972)

Jedna z nejlepších a možná i nejlepší gansterka všech dob. Výborná atmosféra s opravdu, ale opravdu výjimečnými a skvělými výkony všech herců, a hlavně Al Pacina s Marlonem Brandem, kteří předvedli jedny z nejlepších výkonů ve filmové historii. A kdyby vás náhodou (o čemž pochybuji) odradila od zhlédnutí délka, tak vás musím ujistit, že i na ty téměř tři hodiny byl film tak plynulý a zároveň napínavý, že jste ani neměli čas se nudit. 90%