• Fantasy

Mission: Impossible (1996)

Dobrá popkornovka se zajímavým výběrem lokací (část filmu je točená v Praze což musí Čechy rozhodně potěšit) a zajímavým výběrem herců, kterému vévodí výborný Tom Cruise nebo Jon Voight, ale mně osobně zaujal například Ving Rhames, na kterého se v dalších dílech s chutí podívám znovu. Naopak výrazným problémem této žánrovky je velké množství zvratů a nečekaných scén, které v některých případech nedávají smysl a já sem se v nich i dost často zamotával. No a pak tu jsou samozřejmě ty neskutečně těsné akční scény, kdy se Tomu Cruseovi pár centimetrů od krku zastaví rozseknutá vrtule vrtulníku, ale to jsou už věci na které jsme si v čistě akčních filmech už zvykly a i přesto se Mission: Impossible zařadí ke kvalitním snímkům v akčním žánru. 75%

Na férovku, pane učiteli (2017)

Ale jo, průměrná komedie zaměřena na středoškolské publikum, u které jsem se i občas zasmál, ale jinak je film potřeba brát s obří rezervou. 40%

Deadpool 2 (2018)

Ano, povedlo se. Sice jsme všichni doufali že by druhý Deadpool mohl být alespoň tak dobrý jako první díl, ale jen málo lidí čekalo že to bude až taková pecka. Režisérky naprosto bravurní práce, zejména u akčních scén funguje atmosféra i kamera vážně skvěle (ostatně se není čemu divit když tento film tvořili tvůrci Johna Wicka), dále pak skvělý herci, které samozřejmě táhl Ryan Reynolds, ale i Josh Brolin předvedl výborný výkon na který jsme si za poslední roky u něho už zvykly. No a samozřejmě možná nejdůležitější věc ve filmu je humor. Říkal jsem si jak by tvůrci mohli napsat scénář, plný vtípků a narážek a aby to nebylo to samé a nezacházelo se do trapných scén. No a znovu se to povedlo. Ve filmu sice bylo pár slabších scén, no ale s klidem můžu říct, že takhle jsem se u žádného filmu minimálně v kině nenasmál. 100%

Domek z karet - 52. kapitola (2016) (epizoda)

Tak tohle byl jeden z nejlepších dílů v celém seriálu. Děj byl neustále prošpikován dramatickými scénami u kterých jste se vážně nemohli nudit. 100%

Domek z karet - 48. kapitola (2016) (epizoda)

Tak tohle byl další famózní díl plný výborných zvratů, skvělé režisérské práce a my jsme dostali další zajímavou zápletku. Jen tak dál. 95%

Patrick Melrose - Špatná zpráva (2018) (epizoda)

Bohužel, pro mě trochu zklamání. Nejdřív ale začnu s plusy. Velmi se mi líbila hravost a skvělé zpracování po filmařské stránce a hlavně zvukové i kamerové ztvárnění, no a pak už tradičně famózní výkon Benedicta Cumberbatche, který je na takovéto role podle mě nejlepší na světě. No a pak tu byla obsahová část, ve které bych ani nevěděl z celého dílu skoro o co jde kdybych si nepřečetl obsah a i záživnost nebo nějaké hlubší zaboření do příběhu pilotní díl také nenabízí. 60%

Domek z karet - 47. kapitola (2016) (epizoda)

Trošku slabší díl, který nám ještě více prozrazuje o Conwayových, ale bohužel trochu ubírá nohu z plynu a děj postupuje tiišeji a pomaleji, což oproti předchozím dílům je docela znát. 75%

Domek z karet - 43. kapitola (2016) (epizoda)

Výborný díl, ve kterém se neustále něco děje a vy i když zhruba víte jak to dopadne tak i tak je to skvělá zábava. 95%

12 hrdinů (2018)

Dostal jsem to co jsem očekával. Skvělý námět, který se dlouhou dobu hlásil o své zpracování na velkém plátně a k tomu hvězdné obsazení kterému vévodí Chris Hemsworth. U hvězdného obsazení ještě zůstanu a musím říct, že jsem byl trochu zklamán. Kromě Chrise jsem viděl u všech takový nezajímavý až možná v některých částech přehrávající výkon, který mě ještě utvrdil v tom, že například Mikel Peňa nemůže hrát vojáka v akčním filmu. Když se přesunu na již zmíněnou akci tak tam sem až na pár vyjímek spokojen. A jednou z těch vyjímek je dle mého docela přehnaná závěrečná scéna, kdy hlavní hrdinové (POZOR SPOILER) jedou na koních proti stovce skrytých nepřátel a jako zázrakem se nikomu nic nestane a naprosto převálcují dobře skrytého a asi i lépe vybaveného nepřítele (který tam měl myslím i obrněné vozidlo nebo tank). Ale když tohle pominu tak to je hezký válečný film, který vás sice nestrhne, ale asi ani neunudí. 65%

Rain Man (1988)

Tak tohle bylo naprosto neskutečný. Film který má tak neskutečně pozitivní a příjemnou atmosféru, která hladí duši a vy se jen divíte jak výborně zahrál Tom Cruise, ale hlavně Dustin Hoffman, který předvedl oscarový výkon a nejen oscarový, ale pro mě byl jeho výkon jedním nejlepších co jsem kdy viděl. Samozřejmě by to nešlo bez výborné režie, kterou doplnila krásná hudba a to všechno vytvořilo nádherný film, který je jedním z nejlepších v historii filmografie. 100%