• Fantasy

Orel Eddie (2016)

Krásný životopisný film, který má dobrý začátek, pak sice trošku horší třicetiminutovku, ale vše to dorovná konec, který chytí za srdce nejen sportovního fanouška. Tomu všemu přispívá skvělí výkon Hugha Jackmana, a ještě lepší Tarona Egertona. Samozřejmě musím zmínit né moc dobrou kameru a ještě horší střihy, ale to filmu nebere jeho skvělou náplň a poslaní lidem, které jim má ukázat, že když po něčem toužíte můžete toho dosáhnout. 90%

Pasažéři (2016)

Slabší první půlku dorovnala půle druhá. Film měl na scifi neobvyklé téma a štáb vybral dobrý tým herců. Samozřejmě se dá vytknout spoustu věcí, ale jinak jsem se bavil. 75%

Příchozí (2016)

Wooooow. Vůbec nenacházím slova k tomu jak bych tento snímek popsal. Existuje mnoho a mnoho filmů o příletu mimozemšťanů na zemi a můžu s přehledem tvrdit, že tento je ze všech nejlepší. Film začíná nenápadně, jenom takovým chladnějším startováním děje, který každou minutou se násobí a násobí, až vygraduje fantasticky vymyšleným závěrem. Zcela upřímě doufám, že na nedělním předávání oscarů, získá film né jednu, ale hned několik sošek....On si to totiž zaslouží. 100%

Případ Sloane (2016)

Jessica Chastain je prostě na takovéto role přímo dělaná. V tomto filmu si zahrála téměř totožnou roli jako ve Velké hře a znovu je famózní. Abych nechválil jen jí, tak tady v tomto případě si myslím, že je opravdu znatelný vážně skvělý výběr herců, kteří předvádí maximum co ze sebe můžou vydat a dotváří skvělou autentičnost snímku. Když teď překročím na děj, tak i přes pomalý začátek, kdy se trošičku déle dostáváte do děje než by bylo bývalo zdrávo, tak po první třetině se ponoříte do filmu všemi svými smysly (tedy pouze některými) a jste, nebo alespoň já jsem byl ohromně zvědavý co přinese další scéna a kam se příběh dále posune. A ještě co bych chtěl určitě zmínit je výborný scénář, který (stejně jako u velké hry) je přímo přeplněný dialogy, ve kterých jsem se občas trochu ztrácel, ale i tak jsem velice spokojen. 85%

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Jelikož jsem velký fanda série Star Wars tak jsem měl pro tento film velká očekávání a rozhodně mě nezklamal. Asi nejvíce mě zaujalo to že se příběh filmu odehrává mezi třetím a čtvtím dílem série Star Wars a také skvělí herecký výkon všech herců. 85%

Sebevražedný oddíl (2016)

Další zpackaný film od DC komiksu, který nemá ani zajímavý námět, ani postavy na kterých by vám záleželo, ani žádné vtipné hlášky. Co film možná trochu vyzdvihuje nahoru je herecké obsazení, které táhne dobrý Will Smith a skvělá Margot Robbie jako Harlie Queen, naopak Joker v podání Jareda Leta je naprosto otřesnej. A tak doufám, že dvojka která je naplánovaná nedopadne takto, protože to už by DC rozdýchávalo těžko. 20%

Velká čínská zeď (2016)

Po pročtení několika komentářů jsem si nedával velké naděje, ale kupodivu jsem spokojen. Film měl sice mnoho vad a nejvíce jich bylo v příběhu. Ale díky vysokému rozpočtu vypadal vizuál úchvatně a i když to nebyl od Matta hvězdný výkon, já jako jeho velký fanda jsem byl spokojen a můžu říci, že se jedná o průměrný až lehce nadprůmělný film. 75%

Zakladatel (2016)

Ještě nad mé očekávání dopadl tento film o založení Mc'Donalds, který měl všechno co má životopisný film mít. 80%

Zlato (2016)

Po zkouknutí traileru jsem se na film velmi těšil a mé očekávání absolutně nezklamal. Bravurním výkonem McConaugheye a režiséra Stephena Gaghana vzniknul exelentní film plný emocí, štěstí i smutku, kdy v jednu chvíli jste nahoře a v jednu zase dole. Takže pokud jste ještě neviděli tak upalujte do kina ať si tento skvělí film můžete vychutnatv celé jeho kráse. 90%

Zúčtování (2016)

No tak tohle bylo něco... Ben Affleck, kterého já mám spojeného hlavně s né zrovna povedeným batmanem, předvedl výkon, jaký se nesmazatelně zapsal do filmové historie. Samozřejmě že k tomu přispěl výborný scénář i specifická atmosféra, jakou dokáže vytvořit snad jen Gavin O'Connor a dokazuje jak je nesmírně talentovaný režisér (a i přesto jak byl strašný první sebevražedný oddíl, tak se na jeho pokračování docela těším), ale prostě tenhle troufám si říct že i životní výkon Bena Affleka (ale ne jenom jeho) přispěl k výbornému krimy dramatu, na který na Oscarech pro mě nepochopitelně zapomněli. 90%