Show! (2013)

Vypíchnul bych Filipa Renče v 51 minutě.

The Weight of Chains (2010)

Polopravdy. A ten častý ironický komentář mi nepřijde zrovna vhodný, obzvlášť, když si člověk stále musí doplňovat druhý nezanedbatelný pohled na uběhlé skutečnosti.

Tajemné zlo (1987)

Standartně příjemný zapadlý béčkový sci-fi z osmdesátek. Škoda, že se MacLachlan nedokázal zbavit nálepky Dala Coopera a pak zapadl. Kouká se na něj všude moc dobře. Bobby Sixkiller potěší, když se klasicky mihne se štěkem, aby okamžitě rozstřílený padl k zemi.

NON-STOP (2014)

Liam Neesons! Razí si žánrovky ve stylu devadesátých let. To se musí ocenit a já se vždycky rád podívám, jak na ně, tak i na neúprostné Neesonovo charisma. Čekal jsem trošku více akce, ale náhražkou bylo pro podobný žánr ucházející drama. Neesons! -"Am I in your way, asshole?"

Krev v mobilech (2010)

Poulsen by určitě rád udělal dokument detailnější, odbornější a se širším záběrem, jenže pak by o něj neměla široká veřejnost zájem. A tím by začal ztrácet i samotný dokument na významu, kterým je právě zapůsobit na lidi. Skladba je podle mě na podobné dokumenty velmi důstojná (terénní výzkum, potvrzování/vyvracení hypotéz) a jen škoda, že se od té doby vcelku nic nezměnilo.

Temný případ (2014) (seriál)

Po všech stránkách perfektní. Po všech stránkách. Minulý rok mě z čista jasna trefili velice podaření Hatfields & McCoys, ale True Detective je ještě lepší. Hraje mi přesně na strunu. Je lepší v dlouhém horizontu televizního dramatu, kde se něco takhle dobrého od začátku do konce po značný čas neobjevilo. Vlastně mě nenapadá ani co. Možná Twin Peaks, mytologické díly X-Files nebo jejích díl Home. Opravdu úžasný počin, který se myslím do dějin televize zapíše.

Konzultant (2013)

Co to... Co se... Hmmm.

12 let v řetězech (2013)

Divím se, že se Fassbender při natáčení nezasebevraždil.

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Jelikož jsem zrovna dokoukal poslední dvě sezóny, do kterých jsem se odhodlával kvůli absenci Muldera nějakých osm let, tak mi I Want to Believe nějak tak splynulo se seriálem dohromady. Další krimi epizoda s oblibenými postavami. Jako samostatný film je to výstřel do prázdna. Hlavně po takovém čase. V době slávy prvních sezón by film pobyt v kinech možná i ustál. Od Cartera je to trošku podlé jak k fanouškům, čekal bych mytologický vývoj a hlubší zaměření na postavy, tak nefanouškům, těm se X-Files pojí zase jen s ufounama. Škoda, že tohle možná bude (bylo, je) stopka dalším projektům i přes ochotu dua Duchovny a Anderson pokračovat. První celovečerní film byl skvělý. Rád bych se ještě dočkal něčeho podobného. -"I don't believe this." -"You know, that's been your problem from the very beginning."