• Krátkometrážní

Dveře (1976) (TV film)

Čistá a poctivá práce Z. Svěráka a M. Čepelky.

Inzerát (1983) (TV film)

Velmi zdlouhavé vyprávění spousty zbytečností. Kratší stopáž by tomu neuškodila.

Ať ten kůň mlčí! (1992) (TV film) odpad!

Kdo by řekl, že něco takového mohl natočit Smoljak.

Skleněný pokoj (2019)

Tohle bylo ještě horší, než to minule. Přijde mi, že Ševčík chce hodně moc proniknout do zahraničí a tak možná až moc tlačí na pilu.

Akumulátor 1 (1994)

Člověk měl pocit, že sleduje velkofilm. Možná i proto, že to velkofilm je.

Jak se moří revizoři (2018) odpad!

Tohle bylo ještě horší než jsem čekal. To, když si člověk uvědomí, že i děti na střední škole umí natočit lepší filmovou etudu než film, který proklouzne kinem...

Čechovi (2019) (seriál) odpad!

Proč musí mít úvodní znělka čtyři minuty? Kameraman má evidentně problém se světlem od začátku do konce. Drtivá většina záběrů utopená ve tmě. A do českého seriálu Čechovi nakráčí hlavní hrdina jako lamdřevo Samuel. Po prvním díle je i zřejmé, že se nejedná o žádnou nápaditou story, ale scénář je primitivní asi jako u Ordinace, Ulice, nebo Pojišťovny.

Premiér (2019) (seriál) odpad!

Tohle by už bylo asi na nějaký specializovaný rozbor, kterého nejsem schopen. Ale myslím si, že jsou tu dvě cesty. Ta první, že by se Soukup rád stal premiérem, nebo prezidentem a ta druhá, že mu došlo, že by se jím nestal, a tak si plní sen jenom jako.

Dračí prsten (2018) (seriál)

Amatérský, nebo chcete-li, nadšenecký, fantasy seriál s jednou jedinou dějovou linkou, která by se dala nazvat "Cesta prstenu". Navíc nejde pouze o prsten, jakým disponovala např. Arabela, ale prsten schovaný v přívěšku. Je to tak záhadně mocný prsten, že si divák možná ani nestihne povšimnout, co že to vlastně umí za kouzla ale všichni ho chtěj. Příběh, kterému by stopáží slušel spíše středometrážní film, je vláčen různě dlouhými díly, ve kterých se nic moc neděje, jenom se hodně mluví. Zde je potřeba zmínit, že většinu rolí hrají neherci. Namísto toho, aby režisér v takové chvíli zasáhl a proškrtal dialogy, nakládá účinkujícím zbytečně navíc. Ti pak nemají prostor se nad svou postavou zamyslet, prožít ji a kolikrát ani nevědí, zda mají, nebo nemají mluvit spisovně. Jiní potom působí víc než směšně, když si mladí kluci hrají na otrlé zlouny s ostrými jazyky a hrubými hlasivkami. Jednodušší to nemá ani divák, který se ve změti nepotřebného textu musí sakra soustředit, aby mu neuniklo něco důležitého. Technický potenciál, kterým štáb disponoval, a se kterým měl bezesporu daleko navíc, od jiných amatérských filmů, zcela promrhal. Nevím zda byla na vině neznalost obsluhy techniky, čas, nebo něco jiného. Hvězdy dávám za kostýmy, rekvizity a také za fakt, že to je jen amatérský počin.