Maximální riziko (1996)

Díval jsem se nedávno znovu a líbilo se mi to víc než napoprvé. Jedna z těch lepších „vandammovek".

Dvojitý zásah (1991)

Dvojitý Van Damme, tenhle fil jsem měl rád.

Caligula (1979)

Když jsem to viděl znovu po tolika letech, tak to dnes připomíná spíš televizní insenaci než historický velkofilm. V době svého vzniku naprostá bomba. Nemůžu se dočkat na remake ve 3D.

Fantomas (1964)

Na svou dobu celá trilogie za 5*, ale z dnešního pohledu už tak ta 3* V té době mé nejoblibenější filmy s Funesem.

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

Jedna z nejlepších českých komedií, kterou jsem viděl tolikrát, že už to ani nespočítám. Dnes už se takové komedie netočí, s českou kinematografií to jde z kopce.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005) odpad!

Pro mně nejslabší ze všech dílů, už v kině mně to hned v prvních minutách nudilo a měl jsem nutkání ze sálu odejít, což nikdy nedělám. Na Hvězdných válkách žeru jen efekty, jinak děsná hovadina. Včera jsem to po letech zahlíd v tv, díval jsem se asi 5 min. a nevěřícně kroutil hlavou, co je to za děsnou ptákovinu. Snad jen pro děti do deseti let, absolutně se na to nedalo dívat. Tolik nesmyslných keců, které se nedali absolutně poslouchat, tolik trapností během pár minut mě hlava nebrala. A to chtějí točit novou sérii. Nechápu. I ta Pyšná princezna je mnohokrát lepší.

Nightwish: From Wishes to Eternity (2001) (koncert)

Ikdyž hudba je výborná, zpočátku mi vadil operní hlas Tarji, než jsem si na ni zvykl. Dnes to hodnotím jako jeden z nejlepších koncertů a bez Tarji to už není ono, ale Anette Olson je taky docela dobrá. Chce to jen zvyk.

Hvězdná pěchota (1997)

Velmi stupidní a přitom dokonalé, i po dvacátem shlédnutí se mi to stále líbí.

Arabela (1980) (seriál)

Nejkrásnější pohádkový seriál všech dob. A zase český. Na každý díl jsem se netrpělivě těšil a ani jeden jsem nevynechal. I dnes se na to rád podívám. Kam se hrabe Harry Potter?

Blízká setkání třetího druhu (1977)

Když jsem odcházel z kina, nemohl jsem ani mluvit, jak mě to dojalo. Vůbec první film,který mě tak vzal. Asi nejlepší sci-fi co jsem viděl,byl jsem na něj několikrát. V kině se mi tehdy líbil dokonalý zvuk, když přistávala obří mateřská loď a v celém sále to dunělo. I dnes po tolika letech se rád na to znovu podívám.Tenhle film mě dostal hlavně svou jakoby realitou. Takové sci-fi se má točit, téměř reálné. Už se těším na Interstellar,mohlo by to být něco v podobném duchu,ne nějaká přehnaná fantasy.Viděno dnes po letech je hodně znát stáří filmu a jakási naivita, ale dosud na podobné téma nic lepšího nebylo natočeno a film ještě dlouho zůstane v žebříčku mých nej.