Na západní frontě klid (1979) (TV film)

Výborné zpracování slavné Remarqueovi knihy, téměř naprosto stejně okopírovaný film z roku 1930, který jsem zrovna dosledoval. Nejvíce se mi ale líbilo nejnovější zpracování z roku 2022, i když není přesné dle knihy, vypovědělo to co má. Možná to bylo také tím, že jsem film viděl poprvé a pak už při sledovaní starších verzí jsem celou myšlenku znal.

Na západní frontě klid (1930)

Nejpřesnější zpracování slavné knihy, ale jelikož jsem teď viděl nejnovější film z roku 2022, který sice není přesně podle knihy, ale vypovídá naprosto přesně to co má mě tak nenadchl. Jednak jsem asi věděl o co jde, takže celá myšlenka filmu mě už tolik nezasáhla a také se už projevil zub čas. Ty neustálé zatmívačky mě už lezly na nervy. Na tehdejší dobu ovšem velmi kvalitní film.

Barbar (2022)

V celku slušný horůrek svou atmosférou hlavně v prvním dějství, pak to trochu upadne a konec už mě přišel klišovitý. Co měla znamenat ta vsuvka s opravářem městských vodovodů? Nádech na druhý díl?

Na západní frontě klid (2022)

Všechny recenze , že je to špatný film a nedrží se knižní předlohy jsou špatné. Film vyjádřil vše co měl, hlubokou myšenku nesmyslnosti války. Kniha mě tak nezaujala jako tento film i když knihy bývají většinou lepší. Velmi povedené filmové zpracovaní, podivám se i na starší verze , nejvíc mě zajímá ta z roku 1930!!!

Neven (2022)

Tak velké hodnocení? Zblaznili se všichni? Film neodsuzuji, na to, že to nestálo nic a skvělé efekty dobré, ale nějak mě to neuchvátilo.

Top Gun: Maverick (2022)

Děsně mě to nebavilo,  nuda až teméř do konce, trocha napětí před koncem celý film nezachrání. Celkově mám dojem, jako bych sledoval jedničku.

Vychováni vlky - Série 1 (2020) (série)

Přehodnoceno po shlédnutí druhé série. Druhá řada  je po vizuální stránce lepší a akčnější, ale mění se v naprostou hloupost. První řada byla taková temnější, nejde o to, že divák ani nechápe o co tam jde, ale závěr druhé řady mě přišel na dobrou sci-fi hodně ujetý co bych řadil spíše do fantasy až do comiksu.

Vychováni vlky - Série 2 (2022) (série)

Druhá série je akčnější a vizuálně lepší než první, ale ty ateisticko-náboženské hovory mě už lezou krkem.  Z celkem dobře zpracované sci-fi se mě zdá, že se klube pěkná nesmyslná blbost. Viz přeměna ve strom, létající had a na závěr i Marcus. Casting herců se mě taky moc nelíbí, celý seriál je takový divný, moc se mi líbí a děsně se mě nelíbí.

Barbaři (2020) (seriál)

Ani dobré, ani špatné. Chvíli to děsně baví aby to zas trochu nudilo, chtělo by to lepší výpravu. Něco mě prostě na tom nesedí, i když jsem se na každý díl těšil a těším se na druhou řadu. Mám z toho rozporuplné pocity.

Český žurnál - Hranice práce (2017) (epizoda)

O podmínkách v práci, šikaně, bossingu, mobiingu, chaosu, neschopném vedení , ojebávání na výplatách, neproplacené přesčasy, práce za tři lidi, aby se druzí vlezprdelkové mohli flákat apod., by se daly napsat rozshálé romány a natočit celé seriály. Téměř všude je to stejné. Pak se diví, že lidi nechtějí chodit do práce, nejde ani tak o samotnou práci třeba v montovnách  či na pokladnách v supermarketech jako spíše o nesnesitelné podmínky mezi divnolidima. Výborný dokument jsem zhlédl hned po dočtení mnohem lepší knihy, takže mě tak neoslovil . Kdybych takto měl žít (otročit) a na normální život nemít ani trochu času, tak bych skončil v blázinci. Nechápu ty lidi co tohle dobrovolně podstupují, ale na druhou stranu kdo by to dělal? Někdo prostě musí ve smradu třídit odpad a sbírat potkany, ale za tak nízký plat? To hlava nebere.