Asterix dobývá Ameriku (1994)

Není to ten Asterix, kterého si odjakživa pamatuji. Nesmál jsem se tolik. Některé fóry jsou navíc recyklované. Němci prostě tenhle díl pokazili (zvlášť jmény mě zaskočili) a pro mě je Asterix prostě srdcová záležitost. (A tfuj, viděl jsem to na primě s dabingem a to už tedy nikdy!)

Son of Bambi Meets Godzilla (1999) odpad!

Sorry. Bambi meets Godzilla mělo švih a hlavně nápad. Tohle je trapná povídačka (hlavně o pidlooké godzille) snažící se malému kolouškovi dohnat skóre absurdním způsobem. Záměr autora jsem nepobral. O tom, že tohle je důstojný sequel pochybovat nebudu... já totiž pochybuji, že toto se za sequel považovat dá. Můžete být sklamaní u pokračování Matrixu nebo u SW: Clone Wars, ale rozhodně nezažijete tak otřesný zážitek a zklamání, jako já u sledování tohoto paskvilu. A to přísahám.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Dávám pět, ale s těžkým srdcem. Totiž podle mého (velice omezeného) úhlu pohledu je to seriál jednoznačně pětihvězdičkový. Ale u jiných se zasměji o třídu výš. No, Barney to hodně tahá nahoru, tak snad to přežiju... ah, OPRAVA: po díle s ódou na obleky už si nemyslím, že by si snad seriál zasloužil míň, než ostatní seriály. Je jinej a naprosto jedinečnej a ta umělecká hodnota tu potřebu komedičnosti převáží. OPRAVA č.2 - wow, tohle mě naučí nechválit den před večerem. A následuje zřejmě i hromada spoilerů (varuju vás, jako fakt spoilerů), ale doporučuju si je stejně přečíst, jestli si právě k seriálu budujete nějakou citovou vazbu, protože závěr JÍ ROZTRHÁ NA KUSY: Moje sestra mě varovala, že poslední dvojdíl je naprostá katastrofa a popravdě, se směřováním celé poslední série a vůbec celého seriálu už pěknou řádku epizod, jsem neměl důvod jí nevěřit. Takže jsem proseděl první polovinou celkem skeptickej, říkal si "už asi vím, o čem ségra mluvila", jelikož se díl rochní v citový horský dráze, bez mrknutí oka rozdělí pár, o jejichž svatbě je celá poslední sezóna a už tim mě pěkně rozladí - já nikdy neměl Robin tak úplně v lásce, ale za celou show jsem se naučil jí tolerovat a když pak byla ona tím, kdo donutí Barneyho vyspět, jéj, proč ne. Při závěru seriálu jsem přešel do hate módu mrknutim oka. Naopak Barneymu rozvod celkem prospěl... no dobře, ne jemu, ale seriálu... to kecám, co se snažim říct je, že Barney se na ty dva díly vrátí ke svýmu starýmu já ve vší parádě a je asi jedinej, komu se zasmějete - Marshall má tušim taky jeden dobrej fór, jinak se smíchem pusto. "OK, zbytečně se řeší něco, na co divák fakt neni při závěru zvědavej, nahodí se zpátečka ne celou poslední sérii, matka je tam minimálně a neni to moc vtipný," řikám si v průběhu sledování, zase ale: Barney má spoustu světlejch momentů a Ted s mamkou jsou v každý scéně naprosto rozkošný, tak to snad neni až taková katastrofa, nebo... počkat, cože jsi řikal, budoucí Tede? Nemoc? Jaká nemoc? A od týhle chvíle koukám s hubou otevřenou. Vážně ti nebaštim, jak moc jsi svojí ženu miloval, Tede, rád bych ti to věřil, ale jinak jasně, vrať se k Robin... JDI DO PRDELE, NESNÁŠIM TĚ, TEDE! A ke komu, že se vracíš? K ženský, která překazila Barneymu jedinej vztah (Nora), díky kterýmu mohl fakt dospět a kterýmu jsem fakt fandil? JDI DO PRDELE, ROBIN, NESNÁŠIM TĚ TAKY! Jdu se klanět rozpačitýmu závěru Lostů, protože co předvedli tvůrci HIMYM, to je teda terno. Po posledních sériích se samozřejmě nedala čekat žádná pecka, ale člověk tak nějak doufá, že to skončí alespoň důstojnou "yay, tak jste se snažili." Rozhodně jsem nečekal, že ten konec sice pecka bude, ale namířená do mejch koulí. Odteď budu předstírat, že minimálně poslední dvě série neexistujou a v tom případě klidně nechám pět hvězdiček... a teď mě omluvte, jdu se podřezat a/nebo něco zapálit.

Robinsonovi (2007)

No jo, sice Disney, sice barvičky a digitální modelína, z které život nedýchá, ale objevilo se tam pár vtipných a svěžích scén. No tak tedy za tři.

Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

Ace je Carreyho legendární role, přesto mě tolik neoslovila. Nevím, asi v tom ještě přeci jen figuroval onen doslova praštěný humor...

Finty Dicka a Jane (2005)

No já se na to můžu klidně dívat pořád. Sice se u toho nechlámu jak blázen, ale bavím se, bavím. Je to důmyslné a svižné, je v tom Carrey, to mi bohatě stačí...

Vous les femmes (2007) (seriál)

Krátké, stručně, docela vtipné. Neviděl jsem jich zatím tolik, tak případně hodnocení poupravím. Ale naladí to do dne.

Putování s dinosaury - Balada o Alosaurovi (2000) (TV film)

Tak to je pořádný dokument. Jo tehdá tohle byly nějaký triky, navíc to má super příběh a určitě jsem se i poučil. Jo, tohle si pět zaslouží.

Tohle je Sparta! (2008) odpad!

Původně jsem chtěl dát jednu. Pak jsem se ale probral a zeptal se sám sebe: proč? Od komedie čekám, že se aspoň zasměju a tahle parodie neměla snahu ani o pořádnou výpravu... A Paris ve skutečnosti vypadá jako mnohem větší hrůza a to i přes ten umělý hrb. Method Mane, vole, dej si facku, v čem to hraješ?

Cesta do Ameriky (1988)

Moc dobrá romanťárna z dob, kdy byl Eddie ještě pan herec. Potěšily všelijaké camea i holičství a to včetně toho fóru na konci.