Ledově ostří (2007)

Spolu s Bratry z donucení asi nejzábavnější film s Ferrelem v hlavní roli. Nejvíc, ale vládnou záporáci Arnett a Poehler, který jsou snad ještě úchynější než hlavní pár a to je co říct. Jo a ještě bych zapoměl Chazz Michael Michaels je krasobruslař :-D

Policajti na baterky (2003)

Po College Road Trip pravděpodobně nejhorší film s Lawrencem, za celý film sem se asi dvakrát pousmál(u toho soudu) a to je vše. Duganovi filmy mám sice docela rád, ale tenhle rouhodně ne!!!!!!!!!!!!!!!!!

College Road Trip (2008) odpad!

Totální peachovina. Nejhorší věc co jsem s Lawrencem viděl a to ho mám docela rád

Laputa: Nebeský zámek (1986)

Ze zatím shlédnutých filmů od Miyazakiho je toto asi můj druhý nejoblíbenější hned po Mononoke (ne že by byli ostatní Miyazakiho filmy špatné, to v žádném případě). Film je tak akorát mezi dětským a dospělým pojetím, všechno okolo postav pirátů potěší (nic není jak se zdá na první pohled) a končí klasicky destruktivním finále. Film, který dá zavzpomínat na verneovky a filmy pana Zemana. Navíc to velké zaujetí létajícími stroji se mi hrozně líbí (krucipísek to abych si sehnal Kurenai no buta :-D) 9/10

Chage and Aska: On Your Mark (1995) (hudební videoklip)

Je až z podivem, jak na hudební videoklip výborný příběh (bez namluvení, pouze animace) dokáže Miyazaki odvyprávět během necelých sedmi minut. Smeknul bych klobouk kdybych nějaký měl.

Příběhy ze Zeměmoří (2006)

V porovnání s ostatními filmy studia slabé(na druhou stranu jako prvotina je docela dost dobré), s předlohou zatím porovnávat nemohu sice se na ni chystám, ale zatím na to jaksi není čas. 6/10

Solomon Kane (2009)

Výborné fantasy béčko jaká se už dnes netočí, prostě temnota, téměř žádné slunce a všudy přítomný déšť. Purefoy jako Kane je výborný (on už byl dobrý jako Antonius v Římě), staří bardi von Sydow a Postlethwaite si tu střihli menší roličky a když už mluvím o roličkách tak Vašutova je tak divná až je vtipná :-D Akorát nechápu zbytěčně digitální finále a proč má záporák strašně málo prostoru. P.S.: Nechápu jak tady může někdo vyčítat Solomonovi, že je podobný nebo "vzhledová kopírka" Van Helsinga, když je to přesně obráceně.

Fate/stay night (2006) (seriál)

Po přečtení předlohy jsem se rozhodl napsat komentář. Takže hned ze začátku musím říct, že z předlohy mám Fate route rád nejméně ( a aby se fanoušci Saber nenaštvali, tak kvůli ní to není, je to kvůli přiběhové lince, která je hrozně jednoduchá a naivní* a taky tomu, že tady je Shiró hrozně dobráckej, že mi už chvílema lez na nervy, naštěstí v předloze se v dalších dvou routech mění a tam mi už byl i docela sympatický). Fate route tvoří asi 80 % dějové linky seriálu + jsou do ní nastrkány prvky z Unlimited Blade Works (některé docela dobře, ale většina takovým způsobem, že mě to docela štvalo, hlavně jak hloupě je tam nastrčena dějová linka ve škole s Rin, Shirem a Rider, a pár drobků z Heaven´s Feel (Caster arc je kombinací jedné z dějových linek z UBW a HF). Ale abych jenom nenadával, tak romantická linka funguje dobře (naštvalo mě, že většina věcí okolo Saber prozrazena není, přitom v předloze je SPOILER!!! třeba to proč Saber jako jediný služebník nemůže přejít do duchovní formy a Shiró za to fakt nemůže ), souboje jsou zpracováný výborně, hlavně ty kontaktní. P.S. s čím se na konci souboje s Bersekerem vytáhne Archer je sice pěkná scéna, ale s ohledem na předlohu to Archera docela degraduje, protože tam si poradil i bez toho Nejoblíbenější postavy: Rin(nechápu co všichni vidí na Saber), Archer (jeho charakter vypluje na povrch až v UBW) a Lancer (totéž co Archie) Pokud bych nečetl předlohu bylo by to těch 8/10, jenže sem jí četl takže prostě na víc než 6/10 to dát nemůžu.

Tendžó tenge (2004) (seriál)

Hodnocení u mě kolísalo mezi 6-7/10 po celou dobu sledování. Flashbacková dějová linka byla zábavná až do konce, hlavně díky velké účasti Bunshichiho :-D (imho nejlepší postava). Zatím co normální dějová linka docela ujde, jenže sotva se začne konečně rozjíždět, tak je hned utnuta a je konec + mě v tady nehorázně s*al Souichirou (takhle otravnou a nesympatickou hlavní postavu sem dlouhou neviděl, narozdíl od Haruhi ze stejnojmeného seriálu, ta je sice ultraotravná, ale alespoň mi byla sympatická), to už bych raději jako ústřední postavu viděl Masataku nebo Boba. 6/10 P.S.: také doufám, že se natočí pokračování, ale pravděpodobně asi ne :-(

Merlin (2008) (seriál)

1.série **** 2.série **** 3.série **** Pro mě z těch klasických fantasy tv seriálů asi ten nejoblíbenější a nejzábavnější. Vím, že si to legendu převrací po svém až moc, ale díky sympatické dvojici Merlin a Artuš (u většiny jejich scén umírám smíchy :-D) a také za to, že narozdíl od amerických bratříčků v tomto žánru občas nepříjde tzv. "řešení na poslední chvíly" to funguje docela dobře. P.S.: Třetí řada najednu stranu ztratila občas nečekané závěry dílů, na druhou stranu má poprvé dějovou linku skrze celou sérii, která to vynahrazuji. Příště, ale prosím víc draka a ještě víc sympatického Gwaina a o hodně méně šíleně přehrávající Morgany (ten její urychlený přerod s pochybujícího klaďase na záporáka jsem ji nevěřil ani vteřinu)