Wolverine a X-meni (2008) (seriál)

Nejlepší X-meni až na X2 a nejlepší seriál od Marvelu hned po Spidermanovi. Sice je trochu moc centrované na Wolvieho(což je, ale hned patrné z názvu seriálu)proto se na ostatní postavy moc nedostává (třeba můj favorit Nightcrawler). Druhou sérku chci a to hned, takže sem s ní :-D 9/10

Soul Music (1997) (seriál)

Pro mě nejlepší Pratchettovská adaptace vůbec. A není to jenom tím, že Smrtě dabuje Christopher Lee :-D

Herkules (1995) (seriál)

seriál mého dětství, co víc k tomu dodat

Dračí doupě (2000) odpad!

Sice je to odpad, ale zároveň moje velké guilty pleasure P.S.:Slovenský název je geniální :-D

S čerty nejsou žerty (1984)

Pro mě osobně nejlepší česká pohádka(i když se jedná spíše o dobrodružný film s pohádkovými motivy, než to co si dnes lidé představují pod pojmem pohádka). Výborní herci(především Viktor Preiss, Petr Nárožný a neuvěřitelný Karel Heřmánek). Dále skvělá hudba ( i když otřesnou písničku "Petře, Petříčku......." si mohli odpustit). Navíc jsou zde čerti velcí sympaťáci a stojí na správné straně což přináší další plusové body.

Černý kotel (1985)

Tuhle Disneovku mám hodně rád, proto jsem měl radost, že ji konečně vydali. Jinak jak už někdo podotknul, tak je to adaptace fantasy pentalogie Kroniky Prydainu od Lloyda Alexandra(osobně moje nejoblíbenější knihy, když jsem byl menší). Adaptace je to sice hodně volná, ale i tak poděšila. P.S.: Podobnost s Pánem Prstenů už je v předloze, takže filmu bych jí nevyčítal

Heuréka – město divů (2006) (seriál)

Příjemný odpočinkový seriál, který kříží klasické schéma maloměstského seriálu se sci-fi a dalšími žánry. Takže pokud si chci jenom odpočinout a nechce se mi moc přemýšlet, je tento seriál výborná volba. Navíc je to pro mě spolu s Battlestar Galacticou asi nejlepší seriál od Sci-fi. Nejoblíbenější postavy: šerif Carter, Fargo, Jo a S.A.R.A.H. 1.řada *** a půl 2.řada ***** 3.řada ****

Marley a já (2008)

Úžasný rodinný film, který není moc komedie a navíc je pro pejskaře co víc dodat. A smutný konec podtrhuje sílu tohoto filmu.

Farscape: Mírová operace (2004) (TV film)

Rozhodně horší než samotný seriál to určitě(rozhodně to nemá na vynikající 3.řadu), jenže ono taky narvat tolik děje do tří hodin asi ani líp nešlo.Konec dobrý, ale !!!SPOILER!!! že mi tvůrci zabili D´Arga jim neodpustím. !!!SPOILER!!!

Farscape (1999) (seriál)

Jeden z mých top sci-fi seriálů (i když přiznávám, že chvílema je to hrozná úchylárna :-D) Sympatické postavy(hlavně Scorpík a D´Argo), zajímavý děj(i když se začně rozjíždět až v 3/3 první řady) 1.řada/*** 2.řada/**** 3.řada/***** 4.řada/****