• Fantasy

Jan Palach (2018)

Na tento film jsem šel v rámci nějakého projektu do kina se školou a musím říct, že to byl jeden z těch lepších filmů, na které v rámci toho projektu chodíme. Tento film je ukázkou toho, že Češi občas nějaký dobrý až výborný film udělat dokáží, ale je to většinou film spíše historicky zaměřený, protože komedie o těch se raději nezmiňovat. Bylo velice zajímavé pozorovat jak v určitých situací celé kino úplně ztichlo. Tam kdyby jste pustili špendlík, tak ho uslyší spadnout ještě nějaká pracovnice kina přes dvě zdi. Začnu s tím, co se mě moc nelíbilo. Začátek filmu, který se odehrával v Kazachstánu nebo kde, mě přišel takový divný a navíc mě tam hrozně vadila foukací harmonika, která tam zněla v jednom kuse a připadalo mě to spíše jako nějaký western nebo tak nikoli historický film. Tuto scénu z tama mohli úplně vystřihnout nebo alespoň trošku zkrátit, ale nevadí. Jinak tady tuto scénu mohli natočit kdekoliv Česku, fakt to nevypadalo jako cizí krajina nebo tak - moc si s tím ani nevyhráli. Ale úplně jiný level byl sběr hroznů v údajně daleké Francii, který probíhal pravděpodobně někde na Pálavě, a kdyby to už tak udělali tak určitě tam neměli dávat záběr na takovou tu malou kapličku, která je určitě někde na Pálavě, jen si nedokážu nyní vybavit kde přesně. Dále mě trošku překvapil konec filmu, ve kterém se upálí, pak je tam dlouuuuuuhý záběr na něho a pak naskočí titulky. Možná to bylo záměrem, aby člověk pak o tom přemýšlel nebo nechtěli jít dál, aby film pak lidi nesrovnávali s Hořícím keřem, který se věnuje právě událostem po tomto činu. Jinak co se mě na filmu líbilo?? Určitě hlavní herec, který to zahrál velice dobře, na rozdíl od komparzistů, u kterých bylo v určitých scénách doopravdy vidět jak jim režisér řekl: ,,Tak ty teď půjdeš tam a ty budeš dělat to....´´ Jinak hudba byla ani ne špatná ani ne moc jupija jé. Ještě určitě musím pochválit maskéry, kteří si z tou závěrečnou scénou opravdu museli vyhrát a hodně se jim to povedlo. Jinak se mě to zdá jako celkem kvalitní film a asi i přes některé chybky bych ho mohl doporučit.

Svoboda pod nákladem (2016)

Když jsem uviděl, že existuje nějaký film o nosičích, tak jsem ho hned začal hledat, musel jsem se na něho podívat. Podle toho, co jsem našel, tak existují 2 verze, jedna delší a jedna kratší. Já jsem viděl tu delší asi ne moc sestříhanou. Je to velice zajímavý dokument o práci, která pravděpodobně za pár roků bohužel zanikne a pokud někdo nenavštívil místa, kde nosiči stále jsou a neviděl je při práci, tak doopravdy ani z dokumentu z ničeho nezjistí, jak těžká práce to doopravdy je. To proč pořád ještě pár lidí nosí a i někteří mladí se vydávají s velice těžkými nosítky do hor, je velice krásně řečeno v tomto velice nádherném dokumentu. Jsou tady krásné myšlenky nosičů, které jsou velice zajímavé a poučné. Velice mě zaujaly krásné záběry Tater, tak jsem si alespoň touto cestou mohl připomenout, jak krásné to tam je. Možná mě krapet vadilo, že tam nebyl žádný hlas nějakého vypravěče nebo něčeho podobného. Nevím proč, ale do hor mě to pořád táhne a chtěl bych si alespoň jednou vyzkoušet taky vynést nějaké nosítka.

Plán útěku 2 (2018) odpad!

Proč si po prvním dílu museli pokazit tak reputaci tady tímto??? Jednička to byl film plný akce a napětí, který mě velice bavil, takže když jsem se dozvěděl, že má vyjít dvojka, tak jsem si říkal, jak to udělají tentokrát, jestli ho zase někde nechají zavřít a ať se odtud dostane? Nedoufal jsem moc v to, že něco takového udělají, ale oni udělali vlastně něco velice podobného ale s jinými herci. Dále mě hodně mrzelo, že 2 hlavní hvězdy Bautista a Stallone se ve filmu ukázali spíše minimálně a v hlavních rolích tam byli herci, které vůbec neznám. Ten důvod, proč je do toho vězení zavřel byl divný a takový nezajímavý a to jak to vevnitř probíhalo bylo ještě divnější. A konec, to byla pěkná hrůza, to zakončení bylo o ničem asi jedno z nejhorších zakončení, co jsem kdy viděl. Jinak je to úplně zbytečný film, který mě ničím nezaujal, dokonce ani zvukovým podkladem a to už je co říct. Druhý díl prostě neměl vůbec vzniknout. Měli buď zůstat pouze u jedničky a nebo měli i do tohoto dílu dát Schwanzeneggera a ten by si to už nějak pošéfoval a něco takového by z toho nikdy nevzniklo.

Týpci a zbraně (2016)

Sice mě moc dramatické filmy nebaví, ale i přesto mě tento film nějakým zvláštním způsobem ohromil. Myslím, že je to seriozně zpracované téma a je-li to skutečně podle skutečných událostí, tak je to velice zajímavé. Dosud jsem nevěděl, že takoví lidé existují a že se dá něčím takovým živit. Ocenil bych konec filmu, kde jsou ukázáni reální hrdinové tohoto filmu, je tam takové sesumírování toho co se s nimi stalo.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Musím říct, že toto je asi nejlepší díl z této série. Původně jsem chtěl jet celou sérii postupně ale po pár dílech s jinými herci jsem to už nevydržel a musel jsem pár dílů přeskočit abych se dostal k tomuto skvostu. Má to zajímavý děj a tím, že je to takové vrácení k původní partě to celou sérii oživilo a dodalo jí to úplně jiné vzezření. Samozřejmě nesměl tady chybět jak Stifler, tak i Jimmův táta, bez kterých by se to neobešlo. Doufám, že se dočkám ještě alespoň jednoho dílu s podobnou úspěšností.

Black Panther (2018)

Trailer mě sice ohromil, ale po shlédnutí filmu jsem měl pocit, že kdyby mě někdo tento film ukázal a řekl by mě, že toto dělal Marvel, tak bych mu nejen nevěřil ale asi bych se mu i vysmál – a to mám Marvel dost rád. Ano, jsou tam sice dobré efekty, je to celkem dobře zahrané ale nic víc mě na tom nepřekvapilo. Přijde mě, že tam chybí víc nějakých komediálních scének – to je jich už víc i v Avengers (2018) a tam je o hodně vážnější téma. Sice se tento film dal, ale nijak zvlášť mě bohužel neohromil. Když už většina věcí zklamala, tak se zaměřuji na hudbu, ale tady se taky nedá říct nic moc pozitivního, prostě další celkem nudná melodie.

Táta je doma 2 (2017)

Tento film se ukázal jako ještě lepší než jednička, což se u takových filmů moc často nevidí. To jak to fungovalo v jedničce mezi Bradem a Dustym se na začátku zdá, že to je už pryč, ale když se to najednou zvrtne, tak film získá ještě větší grády než na začátku. To, že se do filmu rozhodli přidat ještě otce hrdinů film ještě více oživilo a některé scény s nimi jsou doopravdy na zabití. Po shlédnutí filmu jsem byl trošku zklamaný, že film ještě více nenatáhly, ale teď si uvědomuju, že by jim to mohlo utéct a film by neměl takové kvality jako nyní. Je to prostě úžasná komedie a to nejen vánoční. Doufám, že se někdy dočkám ještě alespoň jednoho dílu.

Perníkový táta (2008) (seriál)

97, tolik dní mě trvalo, než jsem se na tento úžasný seriál dodíval. Když jsem se podíval na první epizodu, myslel jsem si, že to nebude nic moc. Tehdy jsem ale nevěděl, jak mě tento seriál postupně vtáhne do děje, jak si budu šetřit každou volnou minutu, abych se mohl podívat na další díl a jak budu smutný, když se dodívám na poslední epizodu. Herci v hlavních rolích odvedli výbornou práci a je skoro nemožné, jak se vypořádali s rolemi jim svěřeným. Vince Gillian se tady ukázal jako výborný režisér, dovedl udržet napětí, dramatičnost, akci a i občasný vtip. Co se mě moc nelíbilo je konec. I když to tak asi muselo skončit, tak mě to dost překvapilo. Ocenil bych, kdyby vznikla ještě jedna epizoda nebo krátký film, co se stalo po konci 5 série. Jak si dál vedla Waltova rodina a Jesse? To se asi už nedozvím, ale co, to zase tak moc nevadí. Určitě se ještě někdy v budoucnu podívám alespoň na některé díly tohoto seriálu a už teď mám rozdívaný Better call Saul, tak se uvidí, zda to bude na podobné bázi jako tento seriál.