• Fantasy

Princezna Husopaska (2009) (TV film)

Sice žádné veledílo, ale pořád je to lepší než naše česká či v poslední době i slovenská pohádková tvorba.

Zombieland: Rána jistoty (2019)

Tak dlouho jsem si přál, aby jsme dostali možnost shlédnout druhé díl Zombielandu, až jsem jej nakonec dostal.....a nakonec jsem toho i poměrně litoval..... Začátek začal celkem slibně (ale takto to je prakticky u každého filmu). Ale moc jsem pak nepochopil vysvětlování druhů zombíků, když to pak nemělo prakticky žádný význam (že by už nevěděli, co do filmu dát???). Pak přišla na řadu Zoey Deutch s její šílenou postavou, a najednou úroveň klesla o miliardu procent. Nic proti Zoey, ona je celkem dobrá herečka, ale myslím si, že má trošku na důstojnější role, než na tuto fúrii. krom toho tato postava neměla zas tak velké využití, spíš tam jenom otravovala a byla takovým katalyzátorem - něco rozběhnout, ale jinak nic. Zajímavá byla scéna s alergickou reakcí, ale položme si otázku, zda-li je vůbec možné mít takovou extra reakci??? Proto tuto scénu nakonec hodnotím negativně, jelikož je to možná vtipné, zatuhne ve Vás na chvilku, ale jinak naprosto nereálné a poměrně zbytečné. A pak přišla další dvojice velmi krátkodobých postav. Sice určitě zajímavé zpracování, ale my chceme přece něco víc, než aby se tam postava objevila na chvilinku a pak zase hned byla pryč. Toto bych určitě více rozvedl. Místo scén s Zoey bych dal raději více prostoru těmto dvěma chlapíkům. Také když se pak blížíme již k dlouhoočekávanému závěru, tak si musím všimnout takové nejasnosti, když Woody Harrelson jede autem a snaží se předstihnout zombíky, kteří běží kratší cestou. Dle mých vlastních propočtů, by to nikdy nemohl Woody stihnout, to prostě není možné. Pak zase na konci již ve filmech dlouho používaný (někdy bohužel) deux ex machina, ve formě velké bojovnice, která všechno, co se dá zachrání a všichni pak žijí šťastně až do konce.... Také celkové zpracování prvního dílu na mě působilo tak v pohodě, tak akorát. Kdežto zde byli nejen scénáristé, ale i komplet celý štáb uvolněný až moc. Co ale nemohu určitě nikterak napadnout je fakt, že se vrátili i po 10 letech všichni herci z prvního dílu. Toto se doopravdy již tak často v nynějších dobách nevidí!

Robin Hood (2018)

Robin Hood - aneb muž bez masky........ V traileru vypadal film docela průměrně, od samotného filmu jsem moc extra nečekal. Ale že to bude až taková hrůza, urážka postavy Robina Hooda a všech, kteří na této postavě v minulosti řádně a poměrně dobře pracovali, to jsem doopravdy nečekal! Při tom začátek se mně zdál poměrně slušný, i následující tréning, posilování atd. a o občasný vtip taky nebyla nouze. Jakmile se ale příběh začínal více rozvíjet a zamotávat, tak s tímto klesala i úroveň, uvěřitelnost a vtipnost samotného filmu. Stále se objevovali více a více rozporuplné věci, např. scéna s pokladnicí, přijmutí k velkému stolu a okamžité sdělení velkého plánu, určité postavy vůbec nepoužívají masky (proč taky, že?? ;) ), také se zde vyskytují nejspíš zázračná zvířata, když kůň dokáže prorazit dřevěnou zeď, či co to bylo..... Minimálně zajímavé je také to, že jediná Miriam je tam taková výrazná, velice pěkná ženská, ale ostatní jsou tam zahalené, ne moc pěkné atd.Také mně dost zarazilo, jak vypadalo oblečení v některých momentech. Bylo to, jako by si Robin (nebo klidně i některá jiná postava) zašel v roce 2018 někde do nákupního centra a vybral si tam to nejmodernější tričko či jiný kus. nechápu taky proč kurňa dělají otevřený konec??? To sami necítí, nebo na nějakých předprojekcích jim neřekli, že to nebude tak úspěšné, aby to dostalo další díl a aby tudíž ten konec uzavřeli??? PROSTĚ NEPOCHOPÍŠ!!! Už jsem na konci filmu, takže si myslíš, že tě nic už neporazí. A pak najednou, bum, titulky. Super způsob, jak si film ještě více zkazit! Ta hudba tam byla totiž otřesná, naprosto nevhodná. Nevím, jak toto mohlo někoho napadnout. I přesto, že moje hodnocení je hodně negativní a je zaměřené převážně na negativa (i přesto, že by se našlo i spousta pozitiv), tak si nemyslím, že film měl být nominován na nejhorší film, remake. Myslím, že je daleko více filmů, které by si toto zasloužili. A to, že byl Jamie Foxx nominován na nejhoršího herce ve vedlejší roli, tak to mě doopravdy překvapilo, zas tak hrozné mně to nepřišlo. Fakt nevím, co za amatéry taková hodnocení rozdává.

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)

Hned, když jsem uviděl trailer, jsem si říkal, že to už fakt přehnali, že to bude sice velká sranda, ale jinak úplná volovina, naprosto nereálné. Pokud bych si představil, že žiju v úplně jiném vesmíru, kde neplatí prakticky žádné fyzikální zákony, tak bych řekl, že tento film je ten nejlepší, který jsem kdy viděl. Bohužel žiju asi v tom nesprávném vesmíru. Příběh chabý (pokud budu srovnávat s jinými díly Rychle a zběsile, tak předvedli dříve daleko daleko víc), akční scény - většina naprosto nereálné, hudba - ta by se v celku dala. Jediné, co to celé zachraňuje je hlavní herecká dvojice, která to svým vzezřením a humorem zachraňuje. Když jsem zjistil, že má vyjít takovýto spin-off, tak jsem se dost těšil, protože Johnson-Statham mě oslovili a zazářili v předchozích dílech Rychle a zběsile, ale počínaje trailerem jsem již věděl, že toto asi ne.

Jak napálit banku (2016)

Celkem slušná německá komedie, která celkem pobavila. Příběh byl dobře vymyšlený, ale trošku to tomu kazil někdy až příliš přehnaný humor.

Spolujízda (2019)

Prostě klasická Amerika: humor + akce + nabušený chlápek + divný chlápek + ....... A to, že pak některé scény nedávají smysl, s tím si tvůrci až tak hlavu pak nelámou. Každopádně i přes pár nedostatků to byl film dívatelný a celkem zábavný.

Gympl s (r)učením omezeným (2012) (seriál)

Prvních pár dílů bylo takových nezáživných, ale pak se to postupně nějakým způsobem rozjelo a začalo mě to celkem bavit, takže celou první sérii bych hodnotil třeba i na 4 hvězdičky. S velkým nadšením jsem se pustil i do druhé série, kde jsem bohužel narazil a musel jsem asi po 5 dílech přestat, protože to už bylo k neunesení, co se se seriálem stalo!!!! Druhé sérii bych dal tudíž Odpad! Obecně jsem se ale při první sérii celkem bavil a osudy některých postav mně velmi zaujaly a upřímně řečeno i zahrané to bylo celkem solidně. Pak přišlo ale velké nejspíše hlavně dějové zklamání a už to prostě nebylo ono.

El Camino: Film podle seriálu Perníkový táta (2019)

Myšlenku udělat seriál nebo film o tom, co se dále odehrávalo po poslední epizodě Breaking Bad, jsem vždy velmi podporoval. Když jsem se dozvěděl, že se má film natáčet, tak už jsem se nemohl dočkat, až se na něj podívám. Pak přišly trailery, které svým zpracováním mě velmi ohromily a ještě víc na film nalákaly. Film je určitě ale jinak zpracovaný než seriál, a možná to mně na něm právě zklamalo. Sice prokreslení některých postav (např. Tod), či některé momenty jsou velmi pěkně udělané, ale celkově na mně film bohužel působil jako skoro každé laciné americké drama. Velmi mně to mrzí, možná dám filmu někdy v budoucnu ještě druhou šanci a zkusím jej přehodnotit, ale po prvním shlédnutí na mě moc velký dojem bohužel neudělal.

Ida (2013)

Sice jo, příběh zajímavý, zpracování také, ale nějakým způsobem jsem nepochopil, co tím chtěl vlastně autor říct a tudíš k čemu tento film je vlastně dobrý....

Bulšit (2001) odpad!

Sice se tam objevilo pár scén, u kterých jsem se alespoň mírně usmál, ale to pořád nemění nic na tom, že to je jedna z nejhorších komedií, co jsem kdy viděl. Děj naprosto nesmyslný a ještě proložený fakt většinou naprosto zcestnými něčím, co snad nejde ani za humor považovat!!!