• Fantasy

Holmes a Watson (2018) odpad!

Bohužel jsem se nechal zlákat celkem zajímavým trailerem...... Sice se mě nápad udělat Sherlocka jako komedii nejprve zamlouval a pořád se mě částečně zamlouvá, ale co z toho udělali tito lidi, tak to je strašné!! Ano, zápletka sice byla zajímavá, ať jsem se snažil jakkoli přijít na to, kdo by to mohl udělat, nenapadl mě ten, který to nakonec udělal. Ale jinak udělat z Sherloka prakticky blázna a ještě dělat takové vtipy, které jsou už i pod úroveň Willa Ferrela, to je fakt vrchol!! Zvláště scéna s královnou - to prostě nemůže napadnout člověka při smyslech! Upřímně, nevím, jak to momentálně může mít 37%???

Bohemian Rhapsody (2018)

Dobrá scéna určitě byla, když si uvědomil jak na koncertě s ním tu jeho písničku zpívalo tolik lidí. Jinak, když jsem viděl trailer, tak jsem myslel co to nebude za výborný film, ale nakonec mě to zase nenadchlo tolik jak jsem očekával. Trošku mě přišlo, že kdyby někdo Quenny moc neznal nebo neznal jejich písničky, tak to ani moc nepochopí nebo to pro něj nebude zas takový velký zážitek.

Mistrovský plán (2011)

!!!!MOŽNÝ MALÝ SPOILER!!!! Tento film jsem viděl již několikrát a pokaždé jsem se u něj bavil. Sice některé scény se časem omrzí, ale pokaždé, když jsem se na film podíval našel jsem něco nového nad čím jsem se musel zamyslet nebo jsem si alespoň zopakoval některé ze skvělých scén. Celkově je film velmi dobře natočen, jen mě ale připadne trošku divný konec, kdy každému dojde nějaká jiná součástka z toho auta - zajímalo by mě jak by to postavy dokázali prodat aniž by to nebylo nějaké divné a neměli s tím nějaké problémy?

Asterix a tajemství kouzelného lektvaru (2018)

Musím říct, že jsem četl asi všechny asterixovské komixy, ale nepamatuju se, že by se tento příběh v některém z komixů objevil. Animace jsou hodně povedené, dalo říct, že jsou srovnatelné s animacemi v minulém díle. Ale příběh mě u tohoto dílu moc nezaujal, přišel mě takový zvláštní, prostě ne moc takový asterixovský, ne takový jaký by měl být. Také mě přišlo, že zde Asterix s Obelixem neměli moc prostoru, což mě také celkem překvapilo a zklamalo. A konec, ten měl sice zajímavý nápad, ale zdálo se mě to už to taky moc přehnali. Prostě už byly nápady ze všech komixů vyčerpány, a proto se autoři snaží dávat do filmů více a více svých nápadů, čímž to celé kazí......

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

18.5.2019 v 20:55 jsem se dodíval na poslední epizodu tohoto seriálu. Po pár předchozích trošku divných epizodách se konečně dostavily epizody, které byly zase na úrovni, kterou seriál měl před tím a jako rozloučení se seriálem velmi dobře udělané. Zvláště úplný závěr poslední epizody mě velice překvapil a potěšil, toto vymysleli velmi dobře. Vzpomínám si, že když jsem v televizi občas viděl kousek z některé epizody, tak mě to moc nebralo, ale před tím, než jsem se rozhodl dát seriálu šanci, jsem viděl právě v televizi jednu z epizod, která mě podivuhodně nějak bavila. Tak jsem se pustil do seriálu od začátku a musím říct, že jsem nelitoval ani jednoho dílu. Spousta amerických komediálních seriálů je dělána v takovém stylu, že je těžké některým věcem uvěřit, ale toto na mě působilo tak uvěřitelně, až jsem nakonec dospěl k závěru, že tento seriál žádný ze seriálů podobného rázu nemá šanci překonat. Spojení humoru, vědy a trošku zvláštního vědce (popř. vědců) je taková kombinace, která je jedinečná, jinak jsou všude buď opilci, zazobanci, rodinné hádky,.... Na jednu stranu mě sice mrzí, že byl seriál zrušen, ale věřím, že ta osoba, která za tímto stojí (její jméno si popřípadě zjistěte sami), věděla, co by se pravděpodobně stalo, kdyby pokračovali dál až do nekonečna....... Takže nakonec jsem i rád..... Prokreslení jednotlivých postav je geniální a jsem i rád tomu, že občas přidali i nějakou novou postavu, čímž krásně seriál oživili a ne jak v některých seriálech dají hned na začátek milion postav a pak se v tom hned ztrácíte atd. Takže celkové hodnocení je zde velmi pozitivní a seriál je na vrcholu komediálních seriálů, teda alespoň určitě u mě.

Večerní škola (2018)

Sice Kevin Hart hrál tak jak jsem na něj zvyklý, takže jeho chyba to asi nebude, spíše to bude ani ne tak jako špatným námětem, ale totálně špatným scénářem a většinou dost průměrnými vtipy. Ta jedna hvězdička je za to, že alespoň konec nedopadl hned tak, jak by si asi každý myslel a také i za těch pár gagů, kterým se zasmát dalo. Obecně: u každé komedie je lepší pokud se jde nejdříve pořádně propracovat děj, tak aby film dával pořádný smysl a pak až makat na vtipech a ne, naopak, aby vznikalo něco jako tady tato hrůza.

Aquaman (2018)

Upřímně, hned od vydání traileru jsem od toho moc nečekal, ale myslel jsem, že to alespoň na 4 hvězdy bude, což nakonec ani nevyšlo. Prostředí Atlantidy mě teda moc neohromilo, spíše mě zklamalo, fakt mě připadlo velice divné a ne moc (samozřejmě v rámci druhu filmu) uvěřitelné. Hudba byla částmi sice celkem v pohodě, ale chvílemi zase celkem pokulhávala. Abych alespoň něco pochválil, tak musím uznat, že herci toto zvládli celkem obstojně. Občasný humor tomu sice dodal trošku nadsázky, ale mohlo ho být o něco více. Ale děj, to bylo asi to, co mě zklamalo nejvíce. Asi do půlky to bylo jenom takové "zbytečné" tlachání, které nevím jak druhé, ale mě teda moc nebavilo. Pořádně se něco začalo dít až tak u půlky, což je vzhledem k minutáži docela dlouhý začátek. A pak už nezbývalo moc času na konci udělat nějakou pořádnou akci, aby se trošku rozproudila krev v žilách. Celkově to na mě působilo hodně únavně a musím se přiznat, že jsem málem několikrát během filmu usnul.

26. Český lev (2019) (pořad)

Ta jedna hvězda je pouze za uvítací klip, který se mně zdál alespoň originální a trošku vtipný, což se nedá říct o dalším průběhu této velmi "úspěšné" ať už je to cokoli.... Nejvíce mně vadí asi to, jak se tam někteří z herců neumí ani chovat - např. z publika tam pořád kdosi pískal - toto si doopravdy myslíte, že se hodí na takovou událost jakou by aspoň toto předávání mělo být?? Jinak v tomto ročníku nejsem ani spokojen s některými oceněnými a myslím si, že byli přítomni jiní, mnohem lepší, kteří by si tuto cenu zasloužili. A také projevy některých stáli velice za to si je vyslechnout, to bylo fakt něco!! Sice to, že tam ti, kteří četli, kdo to vyhrál přišli v nějakých kostýmech z filmů, to byl nápad sice zajímavý, ale to jak se tam někteří z nich chovali zase podle mě není vhodné na takovou akci. Ps.: Divím se, že když si tu cenu při projevu pokládají na ten stoleček, tak to ještě nikdo neshodil. :) Zvláště ten kluk z Všechno bude k tomu měl hodně nakročeno, už jsem jen čekal, kdy trošinku víc máchne rukou a bude po ceně....

Hotel Transylvánie 3: Příšerózní dovolená (2018)

Řekl bych, že třetí díl je kvalitativně srovnatelný s minulými díly. Prostě sranda, celkem zajímavý - i když předvídatelný děj, dobrý výběr hudby a v českém dabingu hláška jako: ,, sorry jako", prostě geniální. Sice zajím ještě dobré, ale asi dalšími díly by moje hodnocení postupem klesalo.

Johnny English znovu zasahuje (2018)

Proti předchozím dvěma dílům jsem neměl moc výhrad a dokázali mě docela pobavit, takže proč nebýt nadšený, že vyjde i třetí díl?? Samozřejmě se zase vyjádřím k traileru, který se měn zdál velice dobře udělaný a dokázal pěkně zaujmout. Bohužel až na pár výjimek se v traileru objevily gagy, na kterých byl postaven celý film, a proto ve filmu už tolik nepobavily jako poprvé v traileru. Toto je podle mě jedna z největších chyb při dělání komedie!! Jinak děj byl takový už typický pro Englishe. I přes to, co jsem filmu vytknul, jsem se ještě dobře bavil, takže hodnocení ode mne bude mít film celkem solidní, ale dalšího pokračování doufám, že se autoři raději zdrží...