• Fantasy

Dobrý život sokola Bendy (2018) odpad!

Z mého pohledu je tento dokument úplně o ničem a po celou dobu jsem se těšil na jeho konec. Nevím, proč dokument o českém sokolovi museli uvádět Japonci, o jeho působení v sokolu tam toho zas tak moc nebylo a celkově to na mě působilo velice nudně a nezajímavě.

Dobrý voják Švejk (1956)

Geniální komedie, která je další krásnou ukázkou československé filmografie, ze které by si určitě měli naši filmoví tvůrci vzít příklad. Je zde spousta kvalitního humoru, který nikdy neomrzí a spousta hlášek, které se nedají zapomenout. Knihu jsem nečetl, takže nemohu srovnávat její přenesení do filmu, ale mám určitě v plánu si tuto knihu přečíst. A Švejk v podání Rudolfa Hrušínského je doopravdy neskutečný.

One Man Show (2008) (pořad)

Je to asi první pořad, který jsem na Streamu začal sledovat. Můj první díl byl ten, kdy se Skejpr dostal do Prostřena (a tento díl byl asi ze všech nejlepší) a postupem času jsem se začal dívat i na starší díly. Musím říct, že je to velice zábavná show, ale některé věci jsou třeba přehnané (třeba výběr nového střihače) a některé díly jsou i málo uvěřitelné ('' výlet '' do Ruska) Jinak je to ale dost zábavné a většina, zvláště zvláste dílů od roku 2017, vypadá celkem uvěřitelně a jsou velice dobře udělané. Doufám, že budou i nadále vycházet SMYSLUPLNÉ díly, u kterých se nebudu muset pozastavovat a říkat si nad nimy, že je to úplně blbé a nemožné. Též se mě líbí, že v poslední době si nědělá jenom z něčeho prdel, ale poukazuje na různé problémy. . . . PS.: Jinak OMS jsem tady na CSFD hodnotil jako 4000 uživatel!!!!! : )

Kazma v práci (2018) (pořad) odpad!

Pokud bych měl tento seriál srovnat s kazmovou One Man Show, tak toto je oproti ní úplné nic. Všechno se mě zdá takové trapné a navíc ještě takové umělé až dopředu připravené a to jak tady jedná s některými lidmi a věcmi a ještě si z toho dělá srandu je neskutečně blbé. Pokud chce fakt pracovat, tak ať ten vinohrad poryje třebas obyčejným rýčem, to by mu určitě neuškodilo a po několika takto strávených hodinách by už přestal trapně mlet. Prozatím jediný díl, který mě alespoň trošku zaujal byl, když byl na fotbalu, ale stále to nestačí na to, aby to pohnulo s hodnocením a na další díly se již asi ani nepodívám, protože to zjevně nemá cenu!!

Jak nás vidí svět (2017) (pořad)

V současnosti asi nejlepší český vysílající se seriál na Streamu, který se snažím pravidelně sledovat. Názory některých lidí jsou opravdu velice zvláštní a to jak by nejraději upravili určité jídlo se mně někdy až hnusí. Doufám, že se tento seriál bude ještě nějakou dobu vysílat, protože mně opravdu baví...

O zakletém králi a odvážném Martinovi (2018) (TV film)

Teď si nemohu vzpomenout, jestli jsem ještě někdy viděl nějakou slovenskou pohádku, ale nemohu říct, že by mě toto dílo nějak zvlášť nadchlo. Viděl jsem ji s českým dabingem, který mně u některých postav moc neseděl a jistým způsobem tedy ovlivnil mé hodnocení. Rýmování toho malého mužíčka bylo zajímavé, občasný vtip také dobrý, ale děj byl takový nijaký, ne moc zajímavý a některé scény na mě působily hodně naivně. Jinak herecké výkony dobré, prostředí bylo taky vhodně vybráno (jen jsem nepochopil, proč za tou bránou bylo jiné roční období než před).

Návrat blbýho a blbějšího (2014) odpad!

Porovnání s prvním dílem: Přiznám se, že si první díl moc nepamatuji, ale když jsem se díval na to jak jsem ho tehdy ohodnotil a shlédl jsem trailer atd., tak musím říct, že toto veledílo je úplně mimo mísu. Celému filmu jsem dal prakticky pouze patnáct minut mé plné seriozni pozornosti, kdybych se tak totiž věnoval i zbytku, tak bych už byl asi někde v Bohnicích. První díl měl alespoň trošku originální a zajímavý děj a gagy se celkem daly, ale tady je děj nic moc a ještě to zpestřují rádoby velice směšné gagy (některé z nich jsou až k žalostnému pláči místo smíchu). Doopravdy nechápu JAK je možné, že tento film zde má tolik procent a některé celkem seriozni filmy tady mají pár procent a říká se o nich jak jsou špatné. Film mě naprosto nebavil, takže nemohu jinak než dát nejmenší bodové hodnocení, které je zde možné.

Yes Man (2008)

Řekl bych, že je to klasika: je nějaký člověk, ten se změní, objeví se někdo, kdo se mu líbí, zamiluje se, podělá to, dají se dohromady a happy end. Ale co jiného se dá vymyslet? Pravděpodobně nic, co by se nějak moc od tohoto scénáře lišilo. Ale dá se to spravit třeba kvalitní akcí, napínavým dějem nebo kvalitním humorem. Začátek filmu je velice dobrý - zvláště z hlediska humorového. To se ale změní někde kolem první hodiny. Pak množství humoru klesá a klesá. Určitě by se dalo vymyslet ještě pár nějakých vtipných scén, ve kterých na něco říká ANO, ale nějak to tam zjevně autoři nechtěli, a tak to tam není... Když to shrnu, tak výborný rozjezd, pak to ale stále klesá a stále klesá. Není to však zase nejhorší, takže to je takový průměr.

Adéla ještě nevečeřela (1978)

Celý film na mě působil takovým divným dojmem. Samozřejmě jsem se celkem dost nasmál, ale třeba podobný film Čtyři vraždy stačí drahoušku (také od Lipského) se mě zdálo daleko více propracované. Možná mně tady vadilo to že z hlavního hrdiny udělali agenta, který umí fakt všechno a je prostě der beste auf der Welt. Zdálo se mně to v tomto směru ještě horší než v hlavně novodobých akčních filmech.

Waco (2018) (seriál)

No Amerika, co jiného. Kvůli jednomu podezření, oni udělají tak velkou operaci, i přesto, že jim jejich agent říká, že je vše prozrazené, tak ne, jedeme si v klidu dál a zkomplikujeme to tak, aby to dopadlo, tak jak to dopadlo. Taky nechápu, když už tam pouštěli ten plyn a viděli, že už to hoří a neměli tam hasiče, tak proč to nevydělali, když věděli, že to může způsobit ještě větší problém. Nevím teď přesně jestli za tuto operaci byl někdo odsouzen, ale je to určitě něco strašného, co by se dít nemělo. Toto téma by se dalo rozebírat ještě hodně dlouho, ale nebudu se s tím piplat, prostě to co ti agenti udělali bylo fakt něco hrozného a ti, kteří to zavinili, tak měli být odsouzeni a hotovo. Jinak geniálně zahrané, velice dobrý scénář a z hlediska seriálového zpracování tomu nemám nic moc co vytknout. Jen jsem nepochopil moc začátek, proč tam pletli ještě tu jinou operaci, jestli v rámci ukázání hlavních vyšetřovatelů a jejich postupů či toho jak to umí zase (tehdy se alespoň nestalo něco jako na Mt. Carmel) spackat nebo nevím co jiného. jinak nesmí Vás odradit první díl a částečně i druhý díl, protože pak se to začne rozjíždět a poslední epizoda, to je fakt něco!