Úsvit planety opic (2014)

50% Grafici si asi pěkně mákli, v zásadě ani režie není špatná, ale ten scénář, ta schematičnost jak z nějakého Arnoldova bijáku z osmdesátých let, s tím se těžko dělají zázraky.

Věk nevinnosti (1993)

70% Na první vidění jsem trochu rozpačitý. Chvílema se to svou rozvleklostí pohybovalo na hranici nudy a říkám si, jestli by se mě neměla romanťárna víc dotknout. Víc na mě působí až zpětně, podprahově. Možná to tak ale má být, když jde o příběh z doby, kdy bylo veřejné vyjadřování jakýchkoliv emocí nežádoucí... Něco mi říká, že tohle chce vidět minimálně dvakrát. Když už nic jiného, znovu bych si rád užil ten nezvykle hluboký náhled na tehdejší společenské manýry ve vyšších vrstvách, skvělou kameru nebo výbornou ústřední hereckou trojici.

Konec agenta W4C prostřednictvím psa pana Foustky (1967)

50% Vzhledem k malému množství opravdu vtipných míst se skoro zdráhám uvěřit, že mělo jít o parodii. Sice jde většinou o můj oblíbený černý humor a to je velké plus, ale je ho prostě málo. Radši nesrovnávat s něčím jako Bláznivá střela. A to jsem byl na začátku po skvělé titulní skladbě nadšený. Tempo vyprávění a vtipkování je ale stále stejně pomalé...

Memphiská kráska (1990)

Válečná epizodka, která sice dokáže trochu přiblížit o čem bylo létání na bombardérech, jsou v ní často reálné letouny a celkem jsem posádce fandil, na druhou stranu v hlavní roli je deset lidí, takže není šance, abychom se komukoliv dostali pod kůži a akce/režie je často zmatená a nepřehledná... No prostě dobré spíš jen pro televizní nouzi. Mimochodem 5.7.2017 - ČSFD 78% / 69% IMDB.

Divočáci (2007)

70% Škoda toho klišoidního konce, kde si všichni všechno chápavě vysvětlí a sluníčko, pápá a šáteček. Také Macyho nešikovná postavička mi lezla čím dál tím víc na nervy. Zvlášť potom, co naprosto nepochopitelně sbalil luxusní MILFku Marisu. Ale předtím se našlo několik hodně vtipných scének a casting se povedl... Stojí to za vidění. Zvlášť když je člověk motorkář a blíží se mu krize středního věku.

Poslední rodina (2016)

Zdzisława Beksińskiho jsem neznal a chtěl si jen rozšířit obzory. Tohle mi ale překvapivě přišlo, že je víc o jeho nevyrovnaném synovi než o něm. Vlastně ale tvůrce chápu. Evidentně Beksiński posledních cca 30 let života pouze maloval, dával rozhovory svému galeristovi, pohřbíval příbuzné a fotil nebo filmoval. Nebýt jeho syna, byla by to nekoukatelná nuda. Zajímavý je potom pro mě pouze lehce pikantní rozpor mezi malířovou vyrovnanou povahou a některými jeho depresivními, apokalyptickými obrazy a úchylnými představami. Toto jsem ale zjistil až zpětným hledáním jeho tvorby, která tu moc prostoru nedostala.

Wonder Woman (2017)

Poměrně nezvyklá kombinace řecké mytologie a první světové války, se slušnou akcí s efektníma zpomalovačkama, která mě víceméně nenudila, ale zároveň ani ničím neuchvátila. Děj je rozvleklý (stříhal bych) a se slabým tahem na branku (lepší moc nepřemýšlet), vtipu málo, postavy nevýrazné až zbytečné… Víc bude možná „Kapitánce lidstvo“ či „Superwoman“ sedět televize.

Vetřelec: Covenant (2017)

70% Čekal jsem to podle současných 65% horší. Přitom na velkém plátně tomu napětí nechybí a objasňuje se tu vznik Vetřelce a to samo o sobě není málo. V televizi možná bude více viditelná lehká rozvleklost a dementní oddělování se potravy, teda postav, které mi vadilo už v jedničce. Nebo menší množství akce oproti dvojce. Nebo nevýrazná nová Ripleyová. A nebo... Vlastně to má víc záporů než kladů, přesto vidění nelituju a musím zkusit i Promethea, když s tímhle souvisí.

Komici s.r.o. v Lucerně (2016) (divadelní záznam)

50% Nedvěd jako vždy skvělý, ale ostatní mě trochu nepříjemně překvapili, jak často šli humorem po nejnižších pudech. A za záběry do diváků ve chvílích, kdy stálo za to vidět, co se přesně děje na pódiu, bych režisérovi nakopal. Ale nemůžu říci, že bych se vůbec nebavil. Jen musí člověk čekat spíš zábavu pro puberťáky než cokoliv víc.

Na sever Severozápadní linkou (1959)

Líbilo se mi Grantovo charisma a ostrovtip, pár vtipných scének a technická kvalita, slušná i na dnešní dobu. Ale příběh je vcelku naivní, s romancí vycucanou z prstu a napínavý jen tak zlehka. Trochu bondovka, ale bez klasických bondovských atributů. A občas až směšný. Třeba známé nalétávání na hlavního hrdinu práškovacím letadlem a střílení z něho od boku, to je jak kdybych se snažil zabít mouchu párátkem. Nemluvě o konci, který mi připomněl parodii ze Simpsonů a takhle by se dalo pokračovat...