Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Banda víc jak třicetiletých idiotů se chová, jako kdyby jim bylo patnáct a jakože si dělají ze sebe "chytře" srandu. Párkrát jim to i vyšlo, většinou ale z mého pohledu trefa mimo.

Zrození Planety opic (2011)

Ale jo, stojí to za vidění/zjištění, jak to začalo, i když jak teď čtu obsahy původních pěti dílů, tak si nejsem jistý, že je brali tvůrci všechny v úvahu... V lepším hodnocení mi ale brání přílišná lineárnost, nepřekvapivost děje, kdy i desítky minut dopředu je jasné, jakou reakci ta která akce vyvolá. Takový koncept vypravování jsem prožíval jako děcko, teď už mě spíš nudí a štve.

Moonlight (2016)

50% Možná jsem moc přísný, ale už mě nebaví dávat plusové body jen za věci typu skvělá kamera a umělecký dojem, když je film odtažitý, dlouho nicneříkající a pak z něho vyleze jen obyčejná gay romance. V tomhle si něco najdou asi jen gayové a přecitlivělí proartoví melancholici. V Oskarovi vidím jen politický význam s kořeny v nedostatečně černém minulém roce.

Dobrý voják Švejk (1956)

Hrušínský skvělý, začátek a otírání se o císařství vtipné, pak ale nastoupí na scénu chlast a baby a to v tomhle případě bohužel není plus a film padá do průměru. Zajímalo by mě vykreslení Švejka v knize. Zde je pro mě trochu nečitelný. Jo a atmosféra staré Prahy je tu kouzelná.

Lov lososů v Jemenu (2011)

30% Říkám si, kolik filmu ubral tragický dabing nebo jestli jen nezdůraznil dialogovou prkennost... Ať tak či onak, tenhle pokus o romantiku okořeněnou pokusem o suchý britský humor, na pozadí podivného pokusu "osvíceného" muslima, vůbec nevyšel. A není se co divit, když ústřední dvojici to jiskří asi jako mezi sourozenci, ve scénáři není široko daleko motivace, proč by se měli dát vlastně dohromady a živelný McGregor musí hrát uťáplého suchého Angličana model patnácté století...

Logan: Wolverine (2017)

Film výjimečný svou krvavostí, kterou konkuruje i některým hororům. Na komix nezvykle syrový a depresivní. To je ale vše, co si budu za pár dnů pamatovat. Příběh ala šel od někud někam, kde když už někdo otevře pusu, buď sprostě nadává nebo mluví o minulosti, nestojí za řeč. A akce sice krvavá, ale bez nápadů a přehlednosti.

Frekvence (2000)

70% Bez jedenácti dnů po deseti letech jsem si nepamatoval z Frekvence ani Ń, a proto nechápal, proč jsem tenkrát hodnotil, jak hodnotil. Teď už chápu a není překvapivě důvod hodnocení měnit. Není tu sice vyloženě nezapomenutelná scéna, pocit či závěr a paměti moc nepomáhá ani zamotaný krimi příběh zkombinovaný s komunikací napříč časem. Možná až moc zamotaný. Nicméně i po mnoha letech jde pořád o poměrně napínavou (pro)rodinnou podívanou. Nyní vím, že za několik let si můžu dát s klidným srdcem a čistou pamětí zase televizní opakování.

Fantastická čtyřka: Silver Surfer (2007)

50% Opět bych byl v kině asi přísnější, ale v telce je tohle pro mě o něco lepší než třeba Avengers 2015, prostě jednoduchá oddychovka. Škoda jen, že čtyřka trochu zvážněla a teď už musí zachraňovat svět. V tom je pro mě tento díl o fous horší než bezstarostnější jednička.

Vybíjená (2004)

V televizi lepší než v kině, párkrát jsem se zasmál, párkrát kroutil hlavou a samotný nápad s vybíjenou dává filmu lehký punc výjimečnosti a vzpomenul jsem si na základku, jinak jde ale o celkem standartní oddychovku.

Apokalypsa: 1. světová válka (2014) (seriál)

Přišlo mi, že scénář byl tvořený podle dotupných obrazových materiálů, jistě dost omezených, namísto držení se historie a faktů. Dokument potom sází spíš na pocitové vykreslení zbytečnosti války a daří se mu to, mně ale právě víc historie a faktů chybělo.