Česko Slovensko má talent (2010) (pořad)

Vím, že hlavní výherce v této soutěži je hlavně samotná televize, která se díky ní pěkně napakuje. Jenže zde se sešla tak velká skupina zajímavých talentů, že jsem je každou neděli rád obdivoval za jejich výkony bez ohledu na to, co s nima po zhasnutí kamer bude.

Lovec jelenů (1978)

Posledních deset minut je poměrně silných a jeden by si proto řekl, že ty předešlé dlouhé hodiny závěrečnou katarzi poctivě budovaly. Ne tak docela... V poměrně dlouhé předvietnamské části si několik přátel užívá sladké svobody. Během té doby se o nich ale téměř nic nedozvíme. Psychologie postav pouze načrtnuta a sem tam nějaký dialog jako by vypadnul z telenovely. Vietnamská část je naopak smrsknuta na krátké scény zničení vesnice a ruské rulety. Na průběhu rulety pak stojí události zbytku filmu. Pravda, jedná se o silnou scénu. Postavit na ní ale celý film, respektive zrcadlo válce? To šlo i s o polovinu kratší verzí. Nemůžu si pomoct, ale ani kvůli cca třem silným scénám a celkovému vyznění-tématu filmu, nebudu přehlížet poměrně zdlouhavé, často nudné a paradoxně i povrchní celkové provedení filmu.

Šéfkuchař nadivoko (2005) (seriál)

70% Seriál o kuchařině? Ale prd. Nepamatuju si, že by měl v jiném seriálu hlavní hrdina minimálně dvakrát za díl sex. No dobře. S výjimkou Californication:-)

Clarkson - souboj žihadel (2009) (TV film)

70% Clarkson si z nás dělá opět prdel! Superauta, honičky, driftování, destrukce a výbuchy, absurdní "pokusy" a humor, to všechno v jednom hrnci. A vařil a vařil a uvařil....Těžko říct co, ale gulášek chutnal. A to jsem si na začátku myslel, že to vezme Clarkson konečně jednou trochu seriózněji. Jenže bavilo by pak někoho to vzniklé Auto-moto-revue?:-)

Pohotovost (1994) (seriál)

90% Byly doby, kdy jsem pravidelně po příchodu domů usedal na třičtvrtěhodinku "do Chicagské nemocnice" (jo, to bylo ještě v době VHS, daleko od doby vysokorychlostního internetu:-)). A to tak dlouho, než stanici došly nakoupené díly. Tak moc mě dokázaly vtáhnout osudy jedné doktorské partičky. Až do deváté série jsem prostě ER nesledoval, ale žil ho. To myslím mluví za vše.

Vyměřený čas (2011)

50% Prd zabalený v naleštěném alobalu. Tady stojí za řeč snad jen roztomilý sexy kukuč Amandy Seyfried. Škoda zajímavého námětu.

Ocelová pěst (2011)

Objektivně extrémně předvídatelná sračička s hromadou klišé jak z osmdesátých let, zasluhující tak dvě a půl hvězdy maximálně. Hlavně první hodina je celkem utrpení, kdy bych nejradši Jackmanovi nakopal. Jenže druhá hodí do placu tak chytlavou sportovní oldschool zábavu, že musím subjektivně přitlačit na 70%. Chodit na základku, je pro mě tohle film roku.

Clarkson: Italský nářez (2010) (TV film)

Přes účast jedněch z nejúžasnějších sporťáků dneška trochu zklamání. Vlastně jen sled několika projížděk na okruhu, občas spojených i nějakou "myšlenkou". U několika aut by se ještě dalo mluvit o testu, zbytek je tu ale spíš do počtu na Clarksonovo vyblbnutí a pro pár pěkných záběrů. A závěrečný závod je už potom úplná zbytečnost. Přesto povinnost pro všechny automobilové nadšence. Chuť vyrazit na projížďku, Italian Job rozhodně vyvolat dokáže;-)

Drive (2011)

Film plný dlouhých záběrů, mlčenlivých postav, brutality a s výrazným soundtrackem. Buď vás jeho atmosféra pohltí nebo ho odzíváte. Já byl spíš v rozpacích. Chvílema je totiž dost vidět, jak tu atmosféričnost režisér strašně moc chce, jak chce šokovat brutalitou, jak chce diváka dojmout. Pak vše funguje napůl. Stejně jako hlavní hrdina, působící chvílema jako sebevědomý frajírek a chvílema jako retard. PS: Překvapivě ani na moc automobilové akce nedojde.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

1. série 70%: Aneb jak jsem se propracoval od "Sheldon je Bůh" až k "ať už mám sérii za sebou". Pořád stejná šablona téměř bez vývoje postav a děje časem začne nudit, takže je lepší konzumace po menších dávkách. Pak jde o fajn oddychovku........V dalších sériích přidáním ženských postav dostal seriál i vývoj, což kvituji.