Město (2010)

Což o to, vymyšlené a natočené je to hezky. Chybí tomu ale emoce nebo aspoň nějaká nezapomenutelná scéna. Výsledek působí, jako kdyby byl Affleck celé natáčení na antidepresivech.

Správci osudu (2011)

Klasický příběh osudové lásky, které jsou ale tentokrát házeny do cesty vcelku originální "klacky", což ho dost vyzdvihuje nad průměr. Škoda jen, že nebyl natočený také alternativní konec pro pesimisty...:-)

Rychle a zběsile 5 (2011)

Nemůžu říct, že bych se nudil, ale toho prsení se svalovců a jejich smrtelně vážných macho keců na mě bylo trochu moc. K tomu ještě hromada akčních kousků reálných asi jako lední medvěd na Sahaře a je jasný, že nejsem cílová skupina tohoto filmu. Tipoval bych ji tak na 12 - 17 let maximálně.

Thor (2011)

70% Klasická pohádka kterak byl pyšný kralevic vyobcovaný na zkušenou do světa, aby dostal šanci se ve správný čas, patřičně poučený vrátit. Překvapivě je tahle fantasy pohádka serióznější a vážnější než dva předchozí filmy z Marvel světa, z reality vycházející Iron Mani. Přesto si najde prostor i pro vtip a zaujme svým propracovaným světem. A je také osvěžující svým záporákem, preferujícím jednou rozum před svaly. Škoda jen, že je zde Thorovo prozření tak mělce podané, když už se hraje víc na charaktery než na akci. UPDATE 2019: +10% po tragédii jménem Iron Man 2.

Kung Fu Panda 2 (2011)

Těžko nebýt mírně zklamaný z příběhu, když se dá hned v úvodu poměrně přesně odhadnout, kam bude směřovat. S originalitou zápletky si evidentně nikdo moc hlavu nelámal. Pravda, jednička na tom byla podobně. Dokázala ale víc strhnout celkovým provedením.

Clarkson: Heaven and Hell (2005)

50% Nebe a peklo. Sportovní novinky roku 2004 (plus mínus rok), patřící do řidičského nebe (Ferrari F430 a 612, BMW M5, Aston V8 a DB9 Volante, Vauxhall Monaro, TVR Sagaris, Range Rover Sport, Maserati Quattroporte, VW GTI a Chevrolet Corvette) a výběr několika starších aut, která si zaslouží jít do pekla (Ford Scorpio, Renault Espace či Citroen 2CV). Jak je vidět na délce seznamu, na pořad lehce přes hodinu je skupina testovaných aut opravdu velká. Sice si občas užijeme oddychovku v podobě originálního způsobu, jak poslat auto do "pekla", přesto začne být časem množství podaných informací přespříliš. Stejně tak i vyhlášené Clarksonovy subjektivity, tentokrát poměrně schovívavé k "nebeské" skupině. Takže ve výsledku průměr. Novější Clarksonův Duel je sice víc roztěkaný a méně informativní, zabavit ale dokáže lépe.

Warrior (2011)

70% Předvídatelné, plné klišé, poměrně povrchní a s těžko uvěřitelným vzestupem jednoho učitele fyziky. Racionálně vzato nechápu, jak může být tento film v tuhle chvíli v hodnocení před Rockym. Jenže celá druhá půle téměř nevyleze z ringu a dostane se do natolik strhujícího tempa, že není na nějaký racionalismus čas. Popkorňák první kategorie.

Princezna Nevěsta (1987)

70% Vytknout by se toho dalo dost od utahané televizní režie až po béčkovou hudbu. Jelikož se ale v pohádce jen tak nevidí podobně praštěný styl humoru, rád nad všemi kazy přimhouřím oči.

Kolo Ghislaina Lamberta (2001)

50% Překvapilo mě, když jsem po projekci zjistil, že je tento film z roku 2001. Natočený je přitom pečlivě dobově, jakoby přímo v sedmdesátých letech. To je ale jediná překvapivá věc. Samotný příběh cyklistického outsidera sice od začátku nasadí příjemně odlehčený styl vyprávění, ten se ale postupně okouká a začne nudit. A jinými zmiňovaná kritika poměrů v cyklistice? Ta by možná fungovala, kdyby nebyl Ghislain prezentovaný jako poněkud slaboduchý ňouma, co si za všechny neúspěchy může spíš sám. Vlastně si nejsem jistý, co bylo cílem tvůrců. Na komedii je totiž film málo komediální a na drama z cyklistického prostředí má zase příliš "komického" hlavního hrdinu. Celkové vyznění jde potom do ztracena - průměru.