Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Nejlepší převedení videoherních principů do filmu, jaké jsem zatím viděl. Sice to ke konci začne trochu drhnout, a za celou dobu jsem neuvěřil, že by si Winsteadka i jen opřela o Cera kolo, ale to bohatě vyvažuje bombastický vizuál, plný nápadů. Kravinka na chvilkové, avšak velmi kvalitní zabavení. Stejně jako většina počítačových her.

Zdrojový kód (2011)

75% Takhle napětím nedutající sál jsem už nějakou dobu neviděl. Typově podobný film třeba Telefonní budce, kdy nevíte, co se bude dít v další minutě a hltáte každé nové políčko. Tipuju ale, že při druhém skouknutí už může přijít nuda. Napoprvé však výborná zábava. Hlavně nad tím moc nepřemejšlet, jen si tu jízdu skvěle užít.

Gumball 3000 (2005)

Jakoby to snad ani nemělo režii. Pár kamer rozházených po autech a vykecejte se chlapci. A jelikož kamery dostali většinou pánové, co si asi na svoje sporťáky hlavou nevydělali, má to blíž k domácímu videu, než k dokumentu. Přestože sporťáky žeru, tohle je celkem o ničem.

Rango (2011)

30% Připadám si tu, jako bych viděl jiný film. Možná je to částečně tím, že nemám tolik nakoukanou klasiku, takže těch odkazů jsem poznal jen několik. Neměl by film ale fungovat i bez nich? Animace byla pravda výjimečně kvalitní, dějově i "humorem" (chápu, že není Rango zařazeno do žánru komedie) je to spíš zaměřeno na dospělé než děti, což je fajn, ale celé je to tak extrémně předvídatelné, utahané a hlavně nudné, že jsem dostal při sledování chuť si dočíst ranní noviny.

The Hire: Star (2001)

BMW M5 (E39), nepřipoutaná Madonna na zadních sedačkách a za kamerou její tehdejší manžel (možná už tenkrát měli nějaké neshody:-)) Tak tohle byla jízda! Víc takových reklam!

300: Bitva u Thermopyl (2006)

70% Dokonalý vizuál, dokonalí Sparťani (samozřejmě kromě „Gluma“) – srdce každého „árijce“ musí zaplesat, kapka nahlédnutí do taktiky tehdejšího boje a výborně zpracované souboje (asi to nejlepší z celého filmu). Ale jinak široko daleko prázdnota. Nebrat se to tak vážně, byl to skvělý popkorňák. Takhle je to jen Gladiátor light.

Na vlásku (2010)

70% Někdy lituju, že už nejsem děcko. Vidět tohle v šesti letech, byl bych unešený. Teď už jistou prostotu nelze přehlédnout. Kdo by ji ale u pohádky čekal, že jo? :-) Přesto i pro dospěláky některé vtípky kulervoucí, některé scény srdcervoucí a kůň s vlastnostmi psa je nápad k nezaplacení. Takže za vidění Na vlásku stojí. Shrek ale kdysi nastavil laťku hodně vysoko… UPDATE: Napodruhé bych za ty písničky zabíjel a už mi to tak vtipné nepřišlo. Na čtyři hvězdy to fakt není. Finální pozitivní pocit ale naštěstí zůstává.

Děcka jsou v pohodě (2010)

V půlce jsem se sám sebe ptal, proč se vyhýbám filmům o lesbičkách a gayích. To se film ještě tvářil vtipně a odlehčeně. Pak se to ale přehouplo do žánru „drama“ a nakonec jsem dostal přesně takovou propagandu, jaké jsem se na začátku děsil aneb „Lesbičky jsou v pohodě“. Zkrocené hoře se budu ještě nějakou dobu vyhýbat. Jiný než politický důvod pro nominaci na Oskara nevidím.

Černá labuť (2010)

90% Nikdy by mě nenapadlo, že „baletní“ film mě dostane víc než třeba předchozí režisérův Wrestler. Jeden z mé top ten roku 2010. A proč vlastně? Proto! Spadá do kategorie filmů, které by se neměly řešit hlavou. Prostě buď chytne nebo smůla.

Muž v ohni (2004)

Scénář béčko z 80. let, vizuál naopak plně patřící do 21. století. Výsledek - kočkopes. Škoda, že se to bere tak vážně. Mohlo to být prima retro. Jo a Bůh a rodina jsou nejvíc, ááááno :-)