Na Hromnice o den více (1993)

Čekal jsem zklamání jako u většiny "starých klasik" skouknutých po letech. A ono ne! Hromnice stále dokážou zvednout náladu a chvílema srdečně rozesmát, že jim milerád odpustím pár nelogičností a kulhající romantiku. Ono proč taky řešit logiku příběhu, kde se opakuje jeden den pořád dokola?

Den poté (2004)

Takže bychom tu měli frajera, který když zrovna nebádá po světě, vozí se svou hybridní Hondou na setkání se státníky a dělá na ně bububu s globálním oteplováním. Oni samozřejmě neslyší. Vždyť boj s ním by stál spousty peněz. Tak se milá zlatá příroda naštve a přes noc začne novou dobu ledovou... Naštěstí si to ale po nějaké době rozmyslí a dá nám ještě šanci poučit se. Huráááá. Al Gore byl evidentně na výletě v Hollywoodu.

Jumper (2008)

Vlastně mi bylo hlavního hrdiny líto, jak má všechno jednoduché. Štestí, že byli ve filmu lidé, co tyto chuděry ušetřovali trápení. Měli si ale mezi svoje cíle přibrat i některé režiséry...

Sbohem, baby (2007)

70% Vlastně jen díky poslednímu záběru zaokrouhluji nahoru.

Předčítač (2008)

Půlhodinová povídka roztažená do dvou hodin.

Hvězdný prach (2007)

90% Kurevsky osvěžující podívaná! Škoda, že takovýchto černohumorných pohádek pro dospělé není víc.

Hitch: Lék pro moderního muže (2005)

70% Ale jo. Jako pohádka pro moderního nezadaného muže to bylo celkem koukatelný. Když zavřu oči nad tím upachtěným finále.

Mnichov (2005)

Trošku moc postav, situací a témat na jeden film. Pak se není co divit, že výsledek je trochu nepřehledný, chladný (není čas nikoho moc poznat) a paradoxně i relativně povrchní (ano, zlo plodí zlo, ale nehty je potřeba občas zastřihnout). Vynikající technická stránka to pak nezachrání (výprava, kamera a atmosféra 70.let za jedna). V této šíři si příběh říkal spíš o seriál nebo dokument.

Připoutejte se, prosím! (1980)

Někdy na začátku devadesátých let byl pro mě tenhle film, jakožto první seznámení s žánrem bláznivé parodie, hodně silný direkt do žeber. S odstupem času ale "žáci" překonali "učitele" a trošku nám vyčichnul.

RocknRolla (2008)

50% Na začínajícího režiséra snažícího se napodobit styl Guye Ritchieho to nebylo vůbec špatný.