Blue Beetle (2023)

Překvapivě fajn postavy, které přijít o pár let dřív, tak je to fajn origin. Tím, že Blue Beetle přichází po všech komiksových boomech, tak zapadne pod sutí klišé a rádoby neoriginality. Když se ale odprostíme od tisíckrát viděného někde jinde, tak nám z toho vyleze celkem fajn neurážející komiksovka, které nijak neuráží a občas se zasmějete. 6/10

Dům z písku a mlhy (2003)

Herecký koncert Connelly s Kingsleyem, kde si můžete vybrat na jaké straně budete stát. Já měl jasno během půl hodiny, ale taky jsem tedy dostal trošku něco jiného než jsem čekal. Souboj hlavních hrdinů není vůbec tak vyrovnaný, jak jsem očekával a je naprosto bez rukavic. Výborý scénář a herecké duo bohužel zakopová o nedomrlou režii, kdy je sice tíšnová atmosféra pomalu a jistě gradována do finálního konce, ale bohužel jen o kapku v menší formě, než by bylo potřeba. Ovšem bavíme se tu o režisérovi, pro kterého je to prvotina a leccos se mu tím dá prominout. Protože jinak jde o velmi vyjmečný film, který svým banalním přiběhem upoutá na celé dvě hodiny bez mrknutí oka. 7/10

Gannibal (2022) (seriál)

Celý seriál stojíme za zády vesnickému policistovi Agawovi. Ten prochází dějem jako rytíř na bílem koni, ale ejhle, tak to vůbec není a filmaři tady míchají směs hodně zajímavých postav, kterým nemůžete věřit vůbec nic. Odkrývání karet je občas trošku pomalejší, než bychom potřebovali, ale tak nějak to do toho konce drží při sobě a poslední díly už je slintáte, co ještě sakra přijde. A to že grandiózní finále stojí za to. 8/10

Crash (1996)

Nejlínější Cronenberg. Postavy jak z porna, absolutně bezcharakterní figurýny, které chodí z bodu á do bodu bé a mezítím souloží u autonehod. A když nevíme kudy kam, tak Cronenberg vytáhne homosexuální sex. Šokantní to možná je, ale to je všechno. Ten efekt totiž funguje cca 5-10 minut a pak už to jen nudí svým plitkým "dějem". 4/10

Noční letec (1997)

Kdyby šlo o jeden krátký příběh z Věřte nevěřte, tak bych byl naprosto spokojený. A tak to i prezentuje sám autor knihy povídek, kde se Noční letec nachází. Jenže samotné dílo nepatří mezi perly jinak skvělého autora a tak se ani scénář nemá o moc co opřít. Televizní look si ani nehraje s kamerou a herci stojí taky za...takže tuhle Kingovu můžete v klidu přeskočit a nic se nestane. 4/10

Kvílení (2016)

Pokud mávanu rukou nad první půlkou filmu, tak jde o opravdu zdařilý žánrový horor. Ale to jde dost těžko, když jsou postavy doslova na zabití a vy se těšíte, že je někdo rozkuchá. Bohužel se tak nestane nebo alespoň ne zpočátku. Takže si musíte počkat, až se z otravných postav začnou pomalu klubat hrdinové. Přitom scénář si výslovně říká o dramatické pojetí a pod Raimim nebo někým takhle šikovným by to jistě byla pecka. To se však neděje a film střídá parodii sebe sama, kriminálku, horor a já nevím co ještě dohromady a jak pejsek a kočička jej pořádně zamíchá. Ale pokud tohle všechno nějak zvládnete a odprostíte se od toho, tak vás ve finále čeká zajímavý příběh s fajn koncem. Bohužel ta cesta k tomu je fakt trnitá. 6/10

Nezvěstná (2023)

Uteklo to jako voda. K tomuto žánru jsem byl vždy skeptický, ale mile mě překvapilo, jak to probíhá vlastně všechno hladce a navíc se tvůrci dokáží lehce pohybovat i v různém čase, když potřebují. Svěží a příjemný pátrací thriller, který překvapí svou nenuceností. 7/10

Zlo si umí počkat (2023)

Argentinský nekompromisní horor, který se nebojí zbořit všechny bariéry, které si v Evropě nebo v Americe nedovolí. Všechno servíruje za syrova a bez okolků jako by se nechumelilo a tím dodává celému filmu pekelný náboj. O to víc možná pak škodí občasná nelogičnost postav a zbytečně hloupé postavy. Celá linka s policií je úplně na sílu a o ničem. Rugna navíc nemá žádné mantineli o které by se musel opírat, jako v normálních duchařských hororech. Dělá si co chce jak s postavami, tak s pravidly. A když přistoupíte na jeho hru, tak budete slušně bavit. 7/10

Malé ženy (2019)

Krásně natočený příběh o čtyřech sestrách a jejich dospívání. Rozjezd filmu nastíní charaktery, všechny vztahy a do toho ještě stříhá s tím, co se stane, abychom to neměli tak jednoduché. Všechno krásně klape. Dokud se po hodině nepodíváte na hodinky a nezjistíte, že se tam vlastně nic moc neděje a o to větší očekávání čekáte na konci. V poslední třetině se vše začne skutečně lámat, ale důležité situace vyprávění nejsou tak dramaticky podané nebo jim není dostatečně věnovaný čas, tak aby ve vás zůstali. Takže i když je obsazení a všechno vlastně krásně zabalené do pěkného prostředí, nakonec vše vyjde tak nějak polovičatě. 6/10

Co jsme viděli, co jsme slyšeli (2021)

Psychologické drama, které se soustředí na pár, který se přestěhuje do maloměsta a ne všechno je, jak vypadá. Paradoxně všechny ty duchařské nebo mystery věci uvnitř jsou vlastně ve filmu na škodu, protože to funguje samo o sobě. Bohužel těch napřirozených nebo hororových situací je tu poskrovnu a úplně nedávají smysl. Takže jakž takž fajn atmosféra, které se buduje celý film v poslední třetině nespěje do brutálního vyvrcholení, ale spíš do ztracena. 5/10