8 MM (1999)

Poměrně zajímavý thriller o snuff stránkách, s nepřesvědčivým Nicolasem Cagem v hlavní roli. Děj lopotně sunou dál jen nepochopitelné zvraty v mozku ústředního hrdiny..

Město andělů (1998)

*** dávám jen za zakončení filmu, scéna v moři mi přijde úžasně sentimentální..

Mortal Kombat - Boj na život a na smrt (1995)

Jelikož je MK1+2 má oblíbená hra, bylo velmi příjemné vidět postavy na filmovém plátně. Díky Lambertovi získal film charismatického Raydena, a díky Talise Soto krásnou Kitanu. Pominu-li degradující akční vsuvku ve snaze přiblížit postavu Johnnyho Cage, hodnocení mi zachrání už jen přítomnost Fear Factory v jeho zápasu s Reptilem:)

Shutter (2004)

U Shutter si není těžké všimnout sympatií k podobně laděným hororům. Za vše mluví scéna, kdy vylézá zduchatělá dívka s vlasy ladně spouštěnými z umyvadla plného vody. Pokud nepočítám nezbytné lekačky a závěr, který jako by z oka vypadl Sixth Sense, či Los Otros, zjišťuji, že mi toho vlastně moc nezbylo..

Amityville 2: Posedlost (1982)

Tento film mne kdysi dokázal dokonale vyděsit. Nemohl jsem se dočkat, až si jej opět seženu, a pokusím se přijít na to, jak tenká je brána mezi emocemi vystrašeného dítka, a samozvaného podprůměrného filmového kritika. Skutečně velká.. Film mne zpočátku zklamal kamerou, která mne svým obtáčením kolem hlavního hrdiny ve chvílích přítomnosti zla v domě rychle omrzela, a atmosféru temnoty jsem hledal marně.. Chvílemi mne ovála, to když promlouval hlas ze sluchátek, či po otevření dveří do útrob domu, což ale na kvalitní horor nestačí.. Je škoda, že vzpomínky nemají sílu zavřít mi nad tím oči..

Pařba ve Vegas (2009)

Nechal jsem se nadchnout vysokým hodnocením a zase jsem se po čase spálil. Chvíli mi trvalo, než jsem začal cítit první sympatie k postavám a těšil se, co se bude dít. O překvapení jsem byl ochuzen, protože při prvním náznaku mi vše došlo, při pár scénách jsem měl nutkání se zvednou a utéci.. Epizody brutalita na policejní stanici, projevy číňana, písnička hraná na klavír a i ta ke konci o třech kamarádech my bohužel přišly neskutečně trapné a ty jsem zkrátka nepřekousnul, mám rád absurdno, ale patrně jen to britské.. Moc mne mrzí, že mne tento film tak zklamal, měl obrovský potenciál, neboť co může být lepší námět na komedii, než-li okno po párty ve vegas? Konec a finální fotky byly ale opravdu povedené a Heather Graham to opravdu neskutečně slušelo..

Kancl (2001) (seriál)

Netušil jsem, že mne dokáže britský sitcom tak příšerně nudit..

Ozvěny mrtvých (2007)

Tradiční asijský horor vydaný společností MIDO films, jejichž další záseky stojí za pozornost rozhodně víc, tenhle nevypadne z tradičních klišé a svoji chaotičností a rozvláčností unudí ke spánku.

Ve stínu upíra (2000)

Podivný a rozvláčný film, o kterém ani nevím, co si mám myslet, protože moc nechápu jeho vznik a to, co se snažil sdělit. Pustit si Murnaův opus a na toto dílo raději zapomenout..

Od soumraku do úsvitu (1996)

Skvěle nakopnutý příběh řízený typickým Tarantinovským způsobem dává tušit, že se bude jednat o skvělou zábavu, ale v momentě, kdy se objeví na scéně upíři, měl jsem nutkání okamžitě ukončit projekci. Respektive až po smrti Salmy Hayek ;) Je vidět, že se Rodriguezovi líbí Jackson, ale bohužel na něj zdaleka nemá, a film se řídí do hodnocení blízké odpadu. Takže 1 hvězda za začátek, druhá za Salmu a absence ostatních za vše následující.