Svatyně (1989)

Další žánrový nadprůměr a opět body pro Michela Soaviho. Horor klasického 80" střihu v atraktivním prostředí starobylého kláštera, jedna babská povídačka, litry krve a italská synťáková hudba z jednoho všemi půjčovaného Rolanda.

Aenigma (1987)

Aenigma patří rozhodně k těm lepším Fulciho dílům. Nenajdete zde tolik typické Fulciovské gore, jen jeho typickou atmosféru a záporňáka "připomínajícího" Goldův Medusa Touch.

Metal & metalisté (2005)

Skvělý dokument o metalu, obsahuje poměrně velkou část té nejzásadnější hudební scény, ale velmi mne mrzí, že ani nezakopnul o gothic a doom, který je pro mne zásadní a metalovou kulturu ovlivnil též..

Parfém: Příběh vraha (2006)

Tom Tykwer zplodil další pozoruhodný snímek, který se tváří jako další Hollywoodský trhák, ale.. Jak už to u Tykwera bývá, vizuálně brilantní, pocitový a alegorické zakončení jen dotvořilo postupně živící se pocit, že vše není na první pohled tak průhledné, jak se zdá.

Paříži, miluji Tě (2006)

Skvělá série povídek, z nichž mne nejvíce zaujal Tom Tykwer a Wes Craven, nicméně ani ostatní režiséři nezůstali ve stínu a svůj pohled na Paríž ztvárnili velmi osobitě. Skvělý nápad!

Z úst do úst (2005)

Příběh o putování, dekadentní filozofování beze slov.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Ani dobrý příběh a poutavé téma mne nedonutily k přečtení knihy, na můj vkus se kolem celé události strhl moc velký humbuk.. To mě naštěstí neodradilo podívat se na tento film, který je svižný, akční, dobrodružný..a průměrně nadprůměrný.

Pravdivá romance (1993)

Krásný romantický film okořeněný správnou dávkou akce, a vypečený finiš. Bravo ;)

Mlha (2007)

Pro mne velké překvapení, tento apokalyptický příběh s dusivou atmosférou vás přesvědčí, že se stále ještě točí dobré horory. Monstra jsou velmi efektně vizualizovány, napětí mezi postavami je typycky Kingovské, konec sice očekávaný, ale zahraný brilantně. Nemám nejmenších výtek, přesto to však není na 5*.

Václav (2007)

Na české poměry velké překvapení, poměrně kvalitně budované drama, skvělý výkon Onřeje Trojana, a jeden z mála filmů, který by mohl být pochopen i za hranicemi.