Obi-Wan Kenobi (2022) (seriál)

Fanouškovský film sponzorovaný crowdfundingem, který dokázal odemknout účast Ewana McGregora. Jinak si nedovedu vysvětlit existenci této scénáristicky vyprahlé, amatérské nudy, která ničím nedokáže překvapit. Ještě větší tragédie než Solo.

Star Wars Povstalci - Série 2 (2015) (série)

Po otřesném úvodu se konečně začíná něco dít. Smutné je, že celá posátka Ghost je tak příšerně otravná a nesympatická, že je nutné dotlačit staré známé tváře, které by trochu oživily opakující se děj.

Star Wars Povstalci - Série 1 (2014) (série) odpad!

Je to infantilní, dětinské a je to Disney, cílová věková kategorie 7 až 10 let, podle čehož je scénář naprosto stupidní, vykreslené charaktery ploché a předvídatelnost průběhu děje zcela jasná. Za vznikem rebélie stojí skupina nesympatických mamlasů, poskládaná přesně podle šablonky Disney a namíchaná ve snaze docílit vyvážení zástupu jednotlivých představitelů ze světa Star Wars. I když mi The Clone Wars nepřišlo pro svět Star Wars vhodné kvůli doplňování nepotřebného děje a oživování mrtvých charakterů, tohle je jako seriálový nástupce hodné uvržení do přenosných toalet a pohřbením v poušti hned vedle E.T. hry pro Atari. Těžko říct, zda se časem nějaká ta hlavní dějová linie vůbec rozjede a je velice obtížné říct, zda u toho hodlám být.

Jako Fénix z popela (2022) (seriál)

Evan Rachel Woods strávila 3 roky ve vztahu s Marilyn Mansonem a údajně to nebylo ideální soužití. Po letech odloučení ho obvinila ze zneužívání a zvedla se tak vlna dalších obětí. MM podal proti ERW a Illma Gore žalobu za pomluvu.  Soudní pře může trvat několik let a proto postrádám smysl existence tohoto dokumentu, který jsem neviděl a ani se nechystám tak učinit, avšak podle reakcí a recenzí na mě působí jako laciná propaganda. Co když jsou veškerá obvinění ze stranu ERW lživá? Co když jsou jen některá obvinění pravdivá? Obávám se, že pravdu se nikdy nedozvíme, proto nezbývá než doufat, ať už rozhodnutí soudu dopadne jakkoliv, nebude proces ovlivněn zaujatými předsudky, protože spousta jednostranně nakloněných fanatiků má již připravené sirky.                                                                                                                                      My Weekend with Marilyn Manson + Why the #MeToo​ Hysteria Must Stop                                                     Inside the Manson’s scandal – Exclusive interview with YouTuber Greta Aurora                                     Marilyn Manson's Ex-Lover Says Evan Rachel Wood's Accusers Group Tried to Recruit Her                            A Website Dedicated to the Truth Regarding Recent False Accusations and Allegations Against Marilyn Manson                                                                                                                                                 Marilyn Manson Allegations: Why I Think He's Innocent

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Ucházející animovaný Spiderman, který sráží umělecké pojetí v podobě snížené počtu snímků objektů nebo postav.

Vřískot (2022)

Nudné. nevýrazné a bez nápadu. Ghostface si nijak zásadně s obětmi nehraje, film postrádá napětí a bezpohlavně navazuje na události z prvního dílu.

Zhoubné zlo (2021)

Naprosto pitomý scénář, ale čemu se divím, když Akela má za sebou jen mizerný Hellfest. Zakomponovat do jednoho filmu tolik trapných klišé je jistě umění, problém spočívá v tom, že nic pořádně nefunguje a celá zápletka je průhledná a ve výsledku nic nepřekvapí.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Disneyho gerontí trilogie je konečně u konce a nutno říct, že bude lepší dělat, jako kdyby nikdy neexistovala. Ucelenost této trilogie ani nefunguje, protože se viditelně nikdo na začátku nedohodl, k čemu bude trojice filmů směřovat, takže když se Rian Johnson rozhodl udělat nějaké kroky v E8, zásadně tak ovlivnil způsob, jak mohla pokračovat dějová linie. K tomu stupidita ve formě dvou McGuffinů, patetický závěr, ústupek uřvaným fanouškům po epizodě předešlé a oživování mrtvých.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Těžko říct, co chtěl režisér sdělit, ale tohle bylo každopádně dlouhé a nudné. Jenže ono jak taky navázat na debilní Abramsům závěr z E7.

Godzilla II Král monster (2019)

Takhle nějak si představuji výsledek práce několika scénáristů, kterí se snaží od předchozího filmu natolik odlišit, až vznikne nerozhodný patos snažící se zavděčit všem divákům. Zatímco mytologie monster má pevné základy a promyšlenou strukturu, dějová linie je vysloveně debilní a trapná. Podstata ekoterorismu a rovnováhy řádu na Zemi by mohla fungovat, kdyby nespoléhala na náhody a hlouposti, kterými je bohužel celá stopáž narvaná k prasknutí. Akčních sekvencí je sice dostatek, ale ne na všechny se dobře kouká, zvláště těch rozklepaných se zběsilým střihem.