To nic, drahá (2022)

Romantický film nečakajte ani náhodou, ale thriller si tiež inak predstavujem, už len preto, že napätie tu nebolo, čo mi vlastne ani nevadilo - práve naopak. Don't Worry Darling by som definovala ako mystery drámu a don't worry, nie je to vôbec také zlé, ako niektorí píšu. Na celom filme je najlepšia peknučká a veľmi talentovaná Florence Pugh, je tu ozaj skvelá. To isté však nemôžem povedať o jej hereckom partnerovi, nezdá sa mi, žeby Harry Styles hral dobre a šarmantný mi tiež nepripadá. Nádherná je tiež výprava a celkovo prostredie a chválim aj zaujímavú kameru. Hudba je skôr otravná, nepáčila sa mi. Olivia Wilde je fajn ako herečka a myslím si, že aj ako režisérka. [SPOILER] Mne sa tá myšlienka a voľba/nevoľba alternatívneho života páčila! Celkom dobrý záverečný twist. Čo by bolo keby, to je vždy zaujímavé. Don't Worry Darling za návštevu kina stojí. Cineplex Mannheim ('25 Tage',Tag4) v OV.

After: Přiznání (2020)

After2 ma v niekoľkých maličkostiach dokázalo milo prekvapiť. Čakala som, že to bude horšie, minimálne horšie ako jednotka. Potešila ma zmena prostredia, predsa len ma viac zaujíma Tessa mladá žurnalistka (aj keď je to len stáž) ako Tessa študentka. Nové prostredie so sebou donieslo aj nové a sympatické postavy Trevora a Kimberly, čo je ďalšie plus. Veľmi sympatická je aj Hardinova mama Trish, ktorá je okrem iného aj veľká kočka. Naopak, Selma Blair ako matka Tess je hrozná, našťastie sa tu objaví len na minútku. Všetky nesympatické postavy z jednotky tu dostávajú oveľa menej priestoru, čo je tiež fajn. Zlepšil sa aj soundtrack, aspoň už nepíli uši. A o Hardinovi sa dozvedáme trošku viac. Tess je presne ten typ dievčaťa, čo si nevie vybrať dobrého chlapca. Má okolo seba troch skvelých chalanov (Noah, Landon a Trevor), ale nedá si povedať. No možno ona je presne to, čo Hardin potrebuje. Scénky na párty a tie milostné sa dali skrátiť, niektoré aj kľudne vynechať. V porovnaní s jednotkou je After2 trošku lepšie, ale stále nedosahuje úroveň aspoň tých troch hviezdičiek. Ku koncu som sa už aj trochu nudila, na takú stopáž predsa len málo materiálu.

Ostré předměty - Pád (2018) (epizoda)

Je až neuveriteľné, akú vhodnú skladbu vybrali na koniec epizódy. Keď sa človek započúva, až to mrazí...'Down in the Willow Garden'...Páchateľa som uhádla už na začiatku seriálu. Falling je zatiaľ najlepšia epizóda. Herecké výkony sú super.

Přátelé - Joeyho ctitelka (1996) (epizoda)

Special Guest Star: Brooke Shields👍 Za zmienku stojí aj "The Lion Sleeps Tonight".

Bullet Train (2022)

Pulp Fiction pre generáciu Z? Síce videné v kine, ale žiaden wow efekt sa nekonal. Akčný áno, komédia áno, thriller ani nie. Bullet Train vlastne treba brať ako takú crazy akčnú a zároveň oddychovú komédiu bez nejakého väčšieho napätia. Brad Pitt ako Ladybug vyzeral byť celý čas v pohode, tak som si o neho veľké starosti nerobila. Tento rok som síce v kine videla už niekoľko lepších filmov, ale nenudila som sa, no aj tak to jednoducho nie je moja šálka kávy. Páčil sa mi soundtrack. Hlavný dôvod prečo som Bullet Train chcela vidieť je Brad Pitt, ale ani kvôli nemu nemôžem dať vyššie hodnotenie. Príliš veľa násilia i keď podaného "humorne" a film ako taký nemá nejakú hlbšiu myšlienku, pointu a celkovo na niektorých miestach (dosť často) chýba akákoľvek logika, o množstve náhod ani nehovorím. Herecké výkony skôr priemerné, akoby tí herci hrali tak odľahčene. Bullet Train si robí prču sám zo seba asi, inak neviem, čo si mám myslieť. Cinemax Mannheim ('25 Tage',Tag3) v OV.

Virgin River - Série 1 (2019) (série)

Virgin River mi odporúčali dve osoby nezávisle od seba, že vraj tento seriál sa mi bude páčiť😉. Našla som si dva ďalšie dôvody, prečo mu chcem dať šancu. Prvý, nakrúcalo sa to v BC v Kanade, kde som strávila krásne dva roky života, škoda, že dejovo je to akože severná Kalifornia. Druhý, hrá tam "Sophie" Alexandra Breckenridge z môjho milovaného seriálu This Is Us a dokonca hlavnú rolu. Prvá séria: 3 a pol*. Najviac sa mi páčili E06 a E07.

Virgin River - Nečekané konce (2019) (epizoda)

Práveže mne sa finálna epizódka S01 Unexpected Endings nevidela nijako zvlášť 'unexpected', všetko som viac menej očakávala. Dávam len 3*, na uzavretie prvej série mi to pripadalo také slabšie, no neviem no. Viac v popredí bola Hope a Doc, naši hlavní hrdinovia Mel & Jack trošku na vedľajšej koľaji.

Orphan (2009)

Horory nepatria medzi moje obľúbené žánre, ale toto ma veru bavilo. Zaujalo, nenudilo, vydesilo, rozosmialo, prekvapilo. Orphan by som definovala ako jeden z tých lepších hororov, pretože [SPOILER] sa tam navzájom všetci nepozabíjajú...ale nielen preto. Viac mi to pripadalo ako thriller, asi preto sa mi to páčilo. Asi nikdy by som sa k tomuto filmu nedostala, ale keďže teraz dávajú v kine dvojku, bola som zvedavá. Nesklamalo.

Stůj při mně (1986)

"So darling, darling, stand by me, Oh, stand by me". Stand by Me je nádherná pesnička, už celé roky sa mi páči. Do dnešného dňa som veru nemala tušenie o filme, ktorý sa s ňou spája. Vlastne mala som ho v "Chci vidět" s poznámkou "ešte neviem". Úprimne povedané, doma by som sa "nedonútila" si ho pozrieť, vždy by som uprednostnila iný, povedzme lákavejší žáner a film. Ale dnes ho dávali v kine, vopred som nevedela, čo sa bude premietať - každý mesiac je nejaké prekvapenie kultových filmov. Už som tak poznačená tou politickou korektnosťou, že prvé, čo mi napadlo (teda okrem toho, že soundtrack je úplne super) bolo, že 'sami belosi, toľko belochov pokope v jednom filme, ahaaaaa písal sa rok 1986'! Stand by Me je celkom príjemný "buddy film". Má niekoľko dobrých momentov, zapamätateľných situácií, miestami smutné, inokedy tak podarene vtipné. Ľudia v hľadisku sa bavili. Mne sa film nepáčil až tak veľmi, akoby som chcela, aby sa mi páčil, ale bolo to v pohode. Moja nie až tak nadšená reakcia možno súvisí s tým, že film bol s dabingom, alebo som jednoducho čakala nejaký "kultovejší" film, no najmä ide o to, že svet dvanásťročných chlapcov na ceste za dobrodružstvom mi je na míle vzdialený, nedokázala som sa úplne vžiť. Je toto ozaj kultový film? Najmilší z chlapcov mi bol ten bacuľatý. Okrem hudby sa mi ešte páčila retro atmosféra. Cinemax Mannheim, akcia Kult-Sneak. (pozn. pre mňa '25 Tage', Tag2).