Služka - M (2021) (epizoda)

Čo by bolo keby...Život Alex by vyzeral úplne inak...keby išla na tú College, na ktorú dostala štipendium...keby nestretla Shauna...keby keby...epizódka celkom dobrá aj na zamyslenie. Stále mi to vychádza tak na 4 a pol. Margaret Qualley je naozaj skvelá!!!

Služka - Zloděj (2021) (epizoda)

Popis k tejto skvelej minisérii MAID je dráma/komédia, môžem len potvrdiť, že sa jedná oveľa viac o drámu ako komédiu a táto epizóda bola dokonca až thrillerová!!! (Až som sa bála chvíľkami😁) Niečo medzi 4 a 5* (27.02.2022)

Šmoulové: Zapomenutá vesnice (2017)

Bola som si skoro istá, že som týchto Šmolkov už videla, ale veruže nie a tak o to viac som milo prekvapená. Ani neviem prečo, no čakala som niečo horšie. Od 4 hviezdičiek ich delí len hudba a pesničky, lebo boli fakt hrozné. Ale inak sa mi tento farebný animáčik páčil. Animácia je fakt krásna, dej zaujímavy, Šmolkovia zlatí a celé je to nápadité, celkom vtipné a hlavne také milé. Deťúrence sa celý čas tvárili spokojne a ja som si oddýchla a pospomínala na detstvo a na kreslených Šmolkov. Najviac sa mi páčil Papa Šmolko a potom obyvatelia Lost Village, nebudem prezrádzať viac, ak ste film ešte nevideli. Prezradím len, že tatkovi Šmolkovi sa výlet oplatil😉 A ešte dodatok, tá lienka bola tiež super. 3,5*

Batman (2022)

Hmh, čakala som, že to bude väčší filmový zážitok. Pre mňa je The Batman až príliš temný. Mám v pláne pozrieť si ešte Nolanových Batmanov, aby som vedela porovnať. Hudba super. Videné v kine Cineplex, Mannheim v originálnej verzii, 2D.

Tenkrát v Americe (1984)

Wow, tak toto bol môj asi najdlhší film!!! Takmer 4 hodiny a kľudne by som ešte hodinu vydržala, takže tu nemôžem nedať 5*. Ozaj výborný film. Žiaden Oscar?!!! Chválim herecké výkony, réžiu, veľkolepú výpravu a predovšetkým hudbu. Ach, tá hudba. Skvelý De Niro a potešila aj mladučká Elizabeth McGovern.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

ZOOTOPIA💙je jeden z NAJLEPŠÍCH animákov ever made! Maximálne premyslené a do najmenších detailov prepracované. Myslím, že bunny officer Judy Hops je odteraz mojou najobľúbenejšou zvieratkovskou postavičkou. Dve najlepšie scénky: cesta vlakom do Zootopie a tá s leňochodmi. Jedným slovom NÁDHERA. Bude aj pokračovanie? 90%.

Temná dcera (2021)

The Lost Daughter je veľmi ťažký film, až príliš psychologický. Olivia Colman opäť dokazuje, že má prirodzený herecký talent. Hrá s takou ľahkosťou, akoby ani nehrala. Na svoj vek pôsobí staršie. Prekvapila ma Dakota Johnson, nepovažovala som ju za nejakú výraznú herečku, no tu ma celkom zaujala a paradoxne je tu stokrát viac sexi ako vo Fifty Shades, to len tak na okraj. A teraz už so SPOILERMI. Po skončení filmu som si musela zadať do Google "Ending explained" pretože som nepochopila ten koniec. Odkiaľ sa tam nabral ten pomaranč? Bola už mŕtva alebo umierala a celý ten telefonát aj "peeling an orange like a snake" bola len nejaká vidina, predstava, halucinácia? A prečo vlastne ukradla tú bábiku? Poteším sa každej správe v mojej pošte, ak niekto má nejaký zaujímavý postreh a vopred ďakujem. Končí SPOILER. Myslím si, že kniha určite vysvetlí viac (nečítala som ju) a do filmu sa to asi všetko nedalo dať. Potenciál tam bol, téma je zaujímavá. Tiež som mama dvoch malých detí. Ale nepáčil sa mi spôsob, akým je film "vyrozprávaný". Miestami som sa nudila, niektoré dialógy boli nezáživné, niektoré scénky akoby tam boli naviac a pre dej nepodstatné. Celkovo by som film ohodnotila dosť podpriemerne a za pozretie stojí len herecký výkon Olivie Colman. A ešte dodatok: Aspoň z gréckeho prostredia mohli vyťažiť viac.

V rytmu srdce (2021)

CODA je pre mňa FILM ROKA!!! 💙 Nádherný a pozitívny film. A herecké výkony? Wow, nemám slov.

Tohle jsme my - Naše malá ostrovanka, část druhá (2022) (epizoda)

Po troch sériach je tu pokračovanie epizódky o Bethany: "Our Little Island Girl, who could dance before she walked" a súčasne sa rozbiehajú ďalšie časové línie ako vždy aj u ostatných členov rodiny. Najviac ma bavilo plánovanie Thanksgiving večere u Rebeccy "za mlada". Celkovo veľmi veľmi zaujímavá epizódka.

Kouzelný park (2019)

Zelenšie oči ako má dievčatko z Wonder Parku som ešte asi nevidela. Nebolo to zlé, ale mohlo to byť ešte lepšie. Prekvapilo ma, že viac ako "Wonderland" ma bavil "reálny" svet. Také slabšie 3*. Zabudli na cukríky🍬 (na konci filmu)!!!