Tohle jsme my - Rodinná schůze (2022) (epizoda)

Jedna z najlepších epizód nielen tejto série, ale celého seriálu. Bolo mi do plaču a smiechu zároveň. Tiež obdivujem ten dokonalý strih. V skratke povedané pre mňa je THIS IS US najlepší seriál EVER💕ani si lepší neviem predstaviť! Nádherné!!!

Pes (2022)

Z mojej strany trošku sklamanie. Čakala som, že sa snáď z toho vykľuje nejaká romantická komédia, ale Dog je len obyčajný road movie o priateľstve človeka so psom. Podobných filmov tu už bolo dosť, tento neponúka niečo nové ani originálne. Jediná vtipná scénka a zároveň najlepšia zo všetkých bolá tá v 5* hoteli. Páčila sa mi hudba a kamera. Nepáčili sa mi vedľajšie postavy a celkovo dosť nudný, nepravdepodobný a nezáživný scenár.

Maturitní ročník (2022)

Na túto komédiu som sa celkom tešila. Zaujal ma najmä ten námet, že hlavná hrdinka sa prebudí po 20 rokoch a všetko je inak. Pozrela som si aj trailer a hláška, že "Madonna sa teraz volá Lady Gaga?" sa mi zdala trefná a vtipná, tak som si povedala, tak tento film si musím pozrieť😉. Rebel Wilson nemám až tak veľmi rada, ale dalo sa to. Jej mladšie "ja" bolo naopak veľmi sympatické a aj pekné dievča. Rebel som ale jednu vec závidela a to, že hrala po boku Justina Hartleyho z môjho obľúbeného resp. najobľúbenejšieho seriálu This Is Us! Potešil ma "retro" soundtrack s nostalgickými hitmi Britney Spears (video Crazy skvelý nápad) či Shania Twain👍. A vôbec ale vôbec som nespoznala Aliciu Silverstone, hoci mi tak trošku bola povedomá. Senior Year by som ohodnotila len ako priemerný film, no vcelku je to celkom fajn oddychovka. Veľa situácií je samozrejme prehnaných a nereálnych, no komédii to môžem odpustiť. Skôr mi vadí taká nelogická maličkosť, ako sa niekto s veľkosťou šiat povedzme L vtrepe do nejakého XS! Niekedy mi je až smiešno, ako v Amerike preháňajú s "Prom", no myšlienka v závere, že ono to vlastne v živote vôbec nie je dôležité, kto bol kým na strednej, či získal nejakú tú korunku, či bol najobľúbenejší atď. sa mi páčila.  A môžem úprimne dodať, že teraz v instagramovej a TikTok dobe by som nechcela byť na strednej!

Tohle jsme my - Miguel (2022) (epizoda)

Konečne epizódka o Miguelovi, hoci by si ich bol zaslúžil aj viac.

Schlagerbooom 2021 - Alles funkelt! Alles glitzert! (2021) (pořad)

Mám rodičov na návšteve, tak som si s nimi pozrela mamkin obľúbený program. Dobre sa pri tých pesničkách relaxuje, celý program je taký ukľudňujúci. Myslela som, že dám 3*, ale za Rolanda Keisera a jeho "In the Ghetto" a za sympatického Floriana musím jednu pridať😉.

Noci v Rodanthe (2008)

Videla som všetky filmy podľa knižnej predlohy Nicolasa Sparksa (väčšinu kníh mám prečítaných), ten priam vidí do duše romantickej ženy. Môj najobľúbenejší je THE NOTEBOOK a na druhom mieste A WALK TO REMEMBER. Všetky ostatné sú už len priemerné. Film Nights in Rodanthe som mala doma na DVD. Hodnotila som ho už dávnejšie, možno dnes by som už dala o hviezdičku menej, ale nechám to tak. Okrem toho aj Richard Gere aj Diane Lane sú sympaťáci.

Spaceballs (1987)

Jedno je isté, film Spaceballs už nikdy v živote nechcem vidieť!!!! Dnes mi teda kino prekvapenie kultových filmov vôbec nevyšlo. Aspoň hudba sa mi trošičku páčila, no celý film bol z môjho pohľadu skôr trápna záležitosť a vôbec nie vtipný, nemohla som sa dočkať konca a to mám kino tak rada! Ešte dodatok: Začínam pochybovať, či si ešte niekedy vychutnám pizzu. A okrem toho je vôbec Spaceballs kultový film? V živote som o ňom nepočula. 10%. Nerada to hovorím, ale nestálo to zato😔.

Mustang (2015)

Veľmi dobrý, silný a hlavne dôležitý film!!! Divák musí pozorne sledovať, niektoré veci sú tu len načrtnuté, nechcem prezrádzať, no pri menšej nepozornosti je ľahké ich prehliadnuť. Vrtalo mi v hlave, prečo sa to volá Mustang, tu je režisérkina odpoveď: "I called the film Mustang as it means a wild horse. They are five spirited heroines and they gallop together as one. Really, they are who I dream of being." Ešte dodatok, najlepšia bola tá malá Lale. Film mohol byť kľudne aj dlhší.

Eurovision Song Contest 2022 (2022) (pořad)

Asi prvýkrát som pozerala úplne celú Eurovision, nie iba finále. Najviac sa mi páčili tie zábery na Taliansko z dronu, len potom vo finále to bolo opäť to isté, čakala som niečo nové, napríklad niečo o každej krajine. Čo sa týka pesničiek, niektoré sa mi páčili, niektoré boli ok a niektoré sa mi vôbec nepáčili. Svojho favorita som nemala, ale spevák z UK je veľký sympaťák a keď vyhrával, tak som bola rada. Víťazstvo Ukrajiny ma až tak neprekvapilo, ale mne sa ich vystúpenie až tak nepáčilo. Oslovili ma skôr pomalé skladby. Najdivnejšia pesnička bola zo Srbska, aj celá choreografia. Dôvod, prečo Austrália súťaží, stále nechápem a už vôbec nechápem, prečo spevák držal aj dúhovú vlajku, veď má reprezentovať svoju krajinu a na sexuálnu orientáciu sa ho nikto nepýtal! Moderátori ma až tak nebavili, ale až také zlé to nebolo. Trochu ma sklamalo, že tam nebol žiaden medzinárodný hosť, nejaká veľká hviezda, prečo vlastne? A outfity večera, trblietky a trblietky!!! Žiadna pesnička sa mi ale nepáčila viac ako Husavik z filmu Eurovision😉. Celkové hodnotenie: 55%.