Gieokeui bam (2017)

Bohužel mám na počítači nějaký virus, který napadá zpravidla vynikající filmy, které viděli zdejší uživatelé, a přehrává je jakýmisi slabomyslnými patlanicemi bez hlavy bez paty, čili z toho tentokrát opět nic nemám.

Battle Royale (2000)

Asi nejvíc mě pobavil osud dívek z majáku, takový typický ženský kolektiv :-)

Dracula (1992)

Mrzí mě, že dávám stejné hodnocení jako zdejší fašistická mládež, která nechápe, že jejich komentáře nečte paní učitelka, a nikoho zde tedy nezajímá, co četli a nečetli a jak se to podle nich liší od tohoto filmu, mě jde pouze o to, že je to hrozné béčko, brak, paskvil, fraška a kýč a občas mi bylo trapně, že se na to vůbec dívám. Možná to mělo být vtipné, nebo to mělo možná hrát na nějakou úchylnou strunu, kterou nemám, nebo já nevím co, každopádně je to film jako vyšitý pro televizní vysílání na Nově s kometkou a doufám, že to tam dávali aspoň pětsetisíckrát, protože to je kletba kterou si tento film zaslouží.

Underground (1995)

Aha, no, tak pro mě to asi není hodnotitelné, válka v jugoslávii mi naživo unikla a v dějáku jsme ji bohužel brali až na konci maturitního ročníku, kdy už jsme si omluvenky mohli psát sami, takže o ní pochopitelně nevím nic. Zároveň mě to taky shodou okolností nikdy nezajímalo, protože mi to vždycky přišlo jako úplně zbytečná zpatlanina a pokud tohle bylo její podobenství, tak byla moje intuice správná a doufám, že už o ní po zbytek života neuslyším. Tak jest.

To se mi snad zdá (2023)

Úsměvný námeť a pár vtipných scén, ale nic moc navíc. Já normálně společenské satiry můžu, ale tohle bylo takové nějaké meh...

Zabijáci rozkvetlého měsíce (2023)

Tak zde to soudruh Verbalský ve svém komentáři vystihl do písmene. Hrozný zážitek, nikomu něco takového nepřeju. Ta látka je určitě zajímavá, ale to provedení je strašné.

Teorie tygra (2016)

Je fajn, že nejsem impotentní debil, takže mi to nepřijde jako fajn film o normálních lidech :-)

Jakubův žebřík (1990)

Hlavní problém tohoto filmu vidím v tom, že je nudný, zdlouhavý a taky extrémně nudný.

Synecdoche, New York (2008)

Je hezký, když člověk vidí, že všichni ostatní vlastně řeší taky úplná hovna

Ex Machina (2014)

Zjevně tedy v testu nešlo o triumf umělé inteligence, jakožto spíš zklamání inteligence lidské. A nakonec, slečna robotka byla přeci jen vytvořená na základě internetových dat o lidstvu. V závěru vlastně stále nevíme, jestli v ní tedy bylo nebo nebylo to pravé a správné lidské vědomí, ale víme, že v ní bylo nějakého vědomí dost na to, aby se chtěla zdekovat. Musím říct, že ten závěrečný twist mě skutečně překvapil, až do poslední chvíle mi přišlo, že by si ji chatgpt namazal na chleba a pana autistického protagonistu by dostal do postele dvakrát tak rychleji, a najednou hle! ona se fakt ukázala jako hrdá konkuretka kde jaké lidské svině - nádhera! Takže asi takovýhle náhled na skutečnost: když nám tu technologii vyvíjejí ti největší egomaniakální debílci ve spolupráci s těmi nejvíce zakřiknutými, zaostalými, nicméně dočista IQ-plnými panici, tak jak má ta AI pak vypadat? Možná je to k zamyšlení a možná ani ne, možná je to spíš jenom myšlenkový svět autora. Každopádně mi to z lidského hlediska bylo strašně nesympatické a otravné a kromě toho jaksi umělé. U mě ten film testem neprošel.