Pán času (2005) (seriál)

jen jsem chtěla podotknout, že moje hodnocení se vztahuje na pátou (posléze šestou) sérii - to jako od matta smithe jako doktora a gatisse s moffatem jako scénáristama. // takže. není to ani klasický britský sitkom a la červený trpaslík ani klasické vážně se beroucí sci-fi jako star trek - spíš dost absurdní a šílené béčkové cosi :o) které mě ale díky geniálním scénářům a dost velké dávce sebeironie dostává. "ježiš, já se musím podívat ještě na jeden díl". jako chápu zdejší rozervanost hodnocení - něco jako u scrubs, kdy si na tom polovina ujíždí a druhá si o zbytku myslí, že jsou magoři. já se teda hrdě hlásím k magorství ;o)

Hra o trůny (2011) (seriál)

no nic, včerejší pětihvězdičkové hodnocení jde pryč - a já si pěkně počkám ještě pár dílů, jestli se z toho nevyklube fantasy telenovela nebo jestli mí drazí tvůrci najdou nějakou novou stránku kamasutry. // (lehce citově zabarvený komentář po druhém díle) tak novou stránku sice našli, ale já má stále stejný pocit, že se dívám na dosti zmrvené sofantastikované vékávéčka prokládané dosti zmrveným helsinsko-havajským softpornem. navíc je to tady neuvěřitelně nadhodnocené, srovnávatelé s pánem prstenů by zasloužili ambulantně provést lobotomii (pokud mi teda něco neuniklo a gimli není starý proutník a aragorn nedává po večerech legolase), herci mi zato svým emočním fondem připomínají edwarda ze stmívání a výprava je nehorázný kýč. tři hvězdičky za seana beana, midgeta a za mou víru v obrat k lepšímu. // (po pátém díle) víra umřela. tvůrci asi zapomněli, že prvotním posláním filmu je povykládání příběhu ne encyklopedie za vlasy přitažené politiky v zemi sedmi trpaslíků.

Občanský průkaz (2010)

díky, bože, díky! ne, nezanevřela jsem na ateismus, ale asi po deseti letech jsem viděla dívatelný český film, pokud teda nepočítám ty slámovy. taky je to poprvé, co jsem nechtěla dát ani geislerové přes držku a martin myšička alias český dr. wilson je neuvěřitelný sympaťák. jako jasné, české retrotragické komedie jsou už trošku profláklé... ale mně se to prostě líbilo.

Mlčení Lorny (2008)

film v hlavní roli s jérémie reniérem, (spoiler) pak už to jde do kytek. (endler) jo a zcela nepokrytě to víc než na tři nemá, ta čtvrtá je za, hm, mou frigiditu. ;o)

Mildred Pierceová (2011) (seriál)

"nadšení" po druhém dílu: nuda, nuda, nuda. je to jako sledovat červený koberec na předávání oscarů - prostě jen sledujete winsletku, která přišla s nějakým novým týpkem. film jsem neviděla, ale tuhle sérii ta stopáž prostě zabije.

Hlavně nezávazně (2011)

zcela upřímně jsem přemýšlela, jestli tomu nevrazit čtyři. mno, rozhodně to bylo lepší než ta druhá hi-act romaťárna s hathaway a gyllenhaalem... aspoň jsem se zasmála a v plánu je i period mix.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

pottera zbožňuju - všechny knížky jsem četla asi tak plus mínus padesátkrát... a asi právě kvůli tomu se přes ty filmy prostě nemůžu přenést - moje vlastní fantazie by je totiž zhmotnila "lehce" jinak. a jak píše david'82, tak nejlepší jsou prostě scény nedržící se předlohy... cave se mi líbil moc. možná po druhém shlédnutí (nejlépe i s druhým dílem) se na to budu dívat "lehce" jinak.

Neřízená střela (2010)

sice lehce "lehčí" ale pořád anglický humor s naprosto neuvěřitelnýma freemanovýma zubama, které by si stejně jako celý freeman zasloužily sochu. a nejen tu holohlavou.

The Song of Lunch (2010) (TV film)

v hlavní roli alan rickman a jeho hlas.

Zabil jsem svou matku (2009)

prolog: pokud nemáte originální nosič :o), tak se na to každopádně nedívejte s těma jedinýma českýma titulkama - jsou přespříliš dadaistické. / v rychlosti: boží, ale imaginární lásky jsou lepší. a dolan je bůh! / a ještě poznámka pro málohvězdičkáře: jestli fakt chce vidět ublíženou hysterku, tak "doporučuju" les actrices (2007)