GIK

Twitter: GIK

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 12.1.2019  00:12
    Society (1989)

Podle skutečnosti. Jen lehce nakašírované.

• 12.1.2019  00:11
    Oni žijí! (1988)

Dokumentární film.

• 11.1.2019  23:25
    Truman Show (1998)

Film natočený podle skutečnosti. Je o nás, o našem životě. My všichni jsme true man nebo true woman (anebo fake transgender...). Stejně jako Burbank žije pod obrovskou kupolí i my všichni žijeme v ještě mnohem větší verzi Truman show. Pravdivý film - Pravdivé Představení.

• 1.9.2018  19:00
    Zatmění všech sluncí (TV film) (1987)

Výborný výchovný film se zcela beznadějným koncem. Tak jak to Ráža umí. Hutná atmosféra a výkony herců vybičované až do krajnosti psychického sebeobětování. Především Reifová má famózní záchvaty a Galatíková svůj drsný rozklad osobnosti zvládá s bravurou snad až na hranici uvěřitelnosti. Za tohle Ráža určitě dostal cenu Antonína Zápotockého za boj proti rozkrádání socialistického majetku.

• 2.3.2018  23:53
    Román o base (TV film) (1968)

Příjemný lyrický až pohádkový příběh s krásnou hudbou Zdeňka Lišky, půvabnou Jarmilou Koleničovou, nádhernou letní atmosférou. Bezstarostní veselí trhani tvoří kontrast k vytříbené eleganci knížecího dvora. Hodnocení: 80 %.

• 18.2.2018  01:40
    Po strništi bos (2017)

Malý Eda celkem příjemně překvapil. Jinak je to otřesný. Dětští herci - totální křeč. Dospělí herci přehrávají. Vetchý v roli totálně vyšinutého a násilnického otce. Voříšková neumí mluvit. Prkenný smíšek Čermák, uřvaná Špalková, tradičně nepříjemný Tříska (proč hrozí osvobozující armádě, on byl u esesáků? Proč Eda říká ruskému vojáku, že by se měl stydět???), divný vyvrhel Kaiser. Jestli to takhle vypadalo u Svěráků doma, tak už se tolik nedivím. Je to jen sled většinou nepříjemných nebo trapných scén. Co mělo znamenat to, že malý Eda prohledává mrtvoly, že děti mluví sprostě (i dospělí)? Ale hlavně je tento nepovedený film pošpiněn politikou. Hnusná nesmyslná propaganda prostupuje celým filmem, hlavně ke konci.

• 20.1.2018  23:47
    Maratón (1968)

Takovou spoustu vynikajících českých herců v jednom filmu jsem dlouho neviděl. Radost pohledět i užívat si výborných výkonů. Ale i jedno lehké zklamání. Zdeněk Štěpánek, tento velevlastenec, v roli fašounského oficíra. I když po roli "kosmo-not-a" v Ikarii se nedivím, že se nechával umluvit i do nevděčných rolí. Účty se přece musí platit, že? U Záhorského mi role nácka třeba tolik nevadila. Zato Höger v roli generála Rudé armády je vynikající. Stejně jako Petr Kostka v roli velitele slavného tanku č. 23. Jeho spektakulární lehce afektovaný poslední výstup je ukázkou skonu pravého (vymyšleného) sovětského hrdiny v české představě.

• 20.1.2018  23:10

Hezky natočený sen, až na výjimky (1. nepochopil jsem pána s gumovým(?) přirozením, 2. Veronika prochází psychickým otřesem, je evidentně mimo (ne poprvé během filmu) a její nový přítel ihned zneužije situace, že by pokus o znásilnění!?). Dále strašidelné loutkové divadlo s mrtvou balerínou (prý si jen zlomila nohu). Na tomto vyrůstají francouzské děti? Mohlo by to mít také název Nevázaný sexuální život Veroniky. Jaký význam tam mají ty sexuální scény? První sex s polským přítelem. No dobře, ten se tam pak alespoň ještě dvakrát mihne. Ale soulož s francouzským přítelem? Vždyť tento její asi jen kámoš pak už v ději vůbec nefiguruje!

• 8.1.2018  08:41

Obsadit komika do role Hitlera byla chyba. Úsměvu při jeho cholerických záchvatech se snad nemůže ubránit nikdo. Komediálním vrcholem je poprskání Goebblese. Ostatní ale zvládli své party celkem dobře. Nejvíce se mi líbili asi Novotný, Mádl, Dlouhý a Procházková v roli staré Baarové. Film se z 90 procent věnuje kariéře Baarové v Německu. Spíše se to mohlo jmenovat Lídiny německé zálety. Teď bych ještě prosil film, jehož těžiště by bylo v Československu.

• 7.1.2018  19:39
    Konec velké epochy (TV film) (1965)

Celý film se řeší ufoni a co s námi teď asi tak bude?? Takže na celém světě v jeden a ten samý okamžik přistanou ufoni a člověk za celý film nevidí ani jednoho jediného mimozemšťana. Jak to??? Proč aspoň náznakem z dálky jednoho rozmazaného nenatočili, proč??? No protože ufoni jsou nesmysl a podvod a když se celý film řeší totální nesmysly a podvody a na to se navazují filosofické úvahy, co jako že s námi teď bude, hodnotím to jako absolutní kravinu, vyhozené peníze a ztrátu času diváků. Herců ne, ty za to dostali jistě dobře zaplaceno i s příplatky za tuplované lhaní.

• 4.1.2018  21:32
    Střevíčky (TV film) (1983)

Na první pohled tuctový, ve skutečnosti ale originální příběh, který vybízí k několikerému zamyšlení. Za prvé: jak by se v podobné situaci zachoval učitel s větší autoritou. Za druhé: proč nikdo učitelku v trhání dopisu nezarazí. Za třetí: v bance by jí to snad za nějaký poplatek vyměnili i za socialismu, ne? Za čtvrté: zajímavá reakce učitelky, kterou jsem vážně nečekal. Za páté: čekal jsem naprosté zdeptání učitelky, ona si ale tímto faux pas nebezpečnou třídu raubířů z 8.B. získala.

• 4.1.2018  21:25
    Pravda a lež (TV film) (1992)

U televizních pohádek není příliš zvykem, že by herci předváděli takový vynikající výkon, jaký se povedl dvojici Beneš - Kostka. Ani ostatní nezahálí a tak se trochu zamotaný příběh nakonec v dobré obrátí.

• 4.1.2018  21:20

Celkem ucházející katolická propaganda s povedenou kostelní hudbou Miloše Boka.

• 28.12.2017  17:24
    Anděl Páně 2 (2016)

Bramboračka bez příběhu, dobré hudby, dojetí, s jedničkou absolutně neporovnatelné. S ní to má společného jenom některé vtipy, které tady ale už vůbec nefungují. Propad v hercích. Místo sympatické Kainarové Kerekes. Místo čisté lásky Kainarové ke Švehlíkovi oplzlé scény Dvořáka s Kerekes. Místo švarného knížete Švehlíka prodavač párků Dyk. Místo letitého, ale stále vynikajícího Josefa Somra totálně nevýrazný Preis. To samé Návrátil vs. Polívka. Proč tam cpou různé provařené celebrity typu Bílé? S ní to umí jen Troška v roli čarodějnice. Proč v závěru čekají na kohoutí kokrhání, když úkol je již splněn? Aby se anděl a čert mohli navrch ještě ztrapnit kokrháním? Ubylo sněhu, ubylo přírody i romantiky. Ten sníh mi tady přišel nějaký umělý. Točili to vůbec v zimě? Místo Šumavy nakašírované pitoreskní městečko. Místo vesnického kostelíku pompézní a přepychově vyzdobený městský chrám. Hnusné a laciné digitální triky (zvonek, řeka, svítící oči).

• 28.12.2017  17:01
    Cesta do Rokycan (TV film) (1981)

Postupně mi bylo úplně jedno jestli pojedou do Rokycan, nebo Sedlčan. Jak říká Menšík: tady se plete pátý přes devátý jako na ňáký nepodařený filosofický fakultě. Jelikož autorem scénáře je Plzák, měl jsem tušení, že to takhle dopadne.

• 28.12.2017  15:00

Filantropka chodí po Kodani jak mlsnej kocour a hledá malé chudé děti, které samozřejmě zcela nezištně bere k sobě domů. Co tam s nima ta baba provádí? "Pohádku" nezachrání ani přesunutí děje do kanalizace.

• 28.12.2017  14:42
    Hrachová polívka (TV film) (1975)

Podle mě uvěřitelnější příběh než hollywoodské nebo švédské či německé romantiky.

• 25.11.2017  19:37

To bych blil, co se teď točí. Drogová doupata, vysmažení narkomani a k tomu vyžehlený Donutil s vizáží démona. Trapné vtipy založené z 90 % na tom, že se tam potácí zhulené zombie a z 10 % na tom, že nešikovný nekňuba dolézá za holkou. Půlhodinky stačilo a šlus.

• 25.11.2017  19:21

Baví mě napínavé filmy, kde jde o záchranu lidských životů. První polovina je dosti pomalá a uspávací, ale jakmile se rozjede pátrání po posledních třech litrech smrtící tekutiny, kterou si odvezl svatebčan Bek neznámo kam, atmosféra se zlepšuje. Sešli se zde dobří herci, nejvíce se mi líbil klidný podporučík Zdeňka Dítěte, Tokošův kapitán a mimořádný sportovní výkon podávající Kemr. Závěr filmu je okořeněn skutečně humornou scénkou a divák si tak může konečně vydechnout.

• 19.11.2017  18:32

Strašná, totálně nesmyslná komedie. Sálá z ní křečovité budovatelské nadšení, jak kdyby se psal rok 1950. Povinný optimismus a jásání na povel. Komunističtí papaláši v černých brýlích (v čele s nepříjemným Krejčou), jak nějací zápaďáci - jak pěst na oko. Hloupé vtipy, které se opakují třeba pětkrát za sebou (zkraty - toto slovo se hodí na celý film). Maminka porodí paterčata, ale jako by je neměla. Po nastěhování do rádoby chytrého domu se o ně okamžitě přestane starat a spolu s nešikovným tatínkem, rekordmanem ve výrobě zmetků, zkoušejí vesele mačkat různá tlačítka spíše v hotelu než ve vile, protože vedle rodinky tam bydlí i pět sestřiček, prostitutky a další pakáž. S velkým sebezapřením jsem vydržel do půlky, ale dokoukat se to fakt nedalo. Zkusil jsem ještě pár sekvencí z druhé poloviny a tam šlo zase o nějaké rozmnožování králíků nebo co, takže nesmysl na entou pokračoval.

• 18.11.2017  22:53

Vynikající Lipský v roli občas vtipně se zadhávajícího-koktajícího vyšetřovatele. Skvělá Liškova hudba.

• 18.11.2017  01:25

Vynikající dvojník Tomáše Holého Jakub Štěpán v roli Šmatly. Děj ve městě za 2 (nepřesvědčiví Olmer a Málková), v přírodě za 4. Průměr 3. Napínavé sledování tajemného vykradače hnízd dravců Ivana Vyskočila. Krásná Marcela Peňázová. Přísný, ale spravedlivý strážce lesa Pavel Nový. Příroda nakonec jasně převažuje, takže celkem za čtyři.

• 17.11.2017  23:28
    O Sněhurce (1972)

Beze smyslu skotačící děti od začátku do konce. Nepovedený výběr dětských herců. Někdy až obtěžující a otravná hudba. Nevěřím, že se celá třída zblázní a všichni se můžou přetrhnout, aby hráli divadlo. Děti zde nejsou tak uvolněné, jako v jiných filmech od Šimkové. Je to celé nějaké křečovité. Princ jménem Jerry, holčička v amoku, která se chce utopit místo koťat a Babka převlečený za Sněhurku tomu nasazují korunu. Hrozné postsynchrony.

• 11.11.2017  00:01

Ten řev na začátku charakterizuje celý film. Čerstvý tatínek, zářný příklad pro svého synka, pojme oslavu jeho narození maximálně dekadentním způsobem. Několik dní po sobě se opíjí do němoty, po hospodách, barech a putykách se tahá s různými podivnými individui, každého by chtěl vychovávat a dělat mu tátu, čímž je značně otravnej nejen jim. Jako by mu nestačilo, že má svého vlastního syna. O toho mu ale vůbec nejde a o manželku tuplem ne. Celým filmem se prolíná homotematika.

• 10.11.2017  21:12

Hodnocení po první povídce. Klasické Krejčíkovo komediální přehrávání (viz třeba Penzion) vypilované k dokonalosti v absurdní noční loupeži. Zahrané možná precizně, ale tak nesmyslně zpackaný pokus o krádež, který by vzbudil půl Prahy, se opravdu nevidí. A Krejčík a s ním všichni herci se chechtají, až se za bachory popadají, jak jim to publikum žere. Na druhou povídku, patrně ve stejně přitroublém duchu, soudě dle plakátu, asi nebudu mít hned tak pomyšlení.

• 3.11.2017  23:30
    Ikarie XB 1 (1963)

A raketa manévruje ve vákuu, jako by se nechumelilo. Znuděná posádka si krátí dlouhou chvíli brnkáním na klimpr, filozoficky blábolí, uzívaně zevluje po korábu. Nemají co na práci a tak se vzájemně dobírají různými srandičkami, no hihňají se na celé kolo. Medřická mudruje jako v Ženě za pultem, dělá jim mámu. Ještě, že tam mají pejska, kterej ale chudák onemocní. Zemi nazývají zapadákovem vesmíru, tancují směšný tanec na debilní hudbu. Herci blábolí, vůbec nevěří tomu, co povídají. Posádka se začne posléze nudit k smrti, že z toho dostanou horečku. Největší chytráci na palubě to naštěstí svedou na „tmavou hvězdu“, takže Štěpánek může opět s přihlouplým úsměvem pořádat blafy z automatu. Mezi posádkou kvetou románky, už se plánují cestičky a trpaslíci na zahrádce, když kde se vzala tu se vzala AVITAMINÓZA!!! Lukavský zachraňuje kolegu v gumové nafukovačce a psycho nuda pokračuje až do chvíle, kdy se zjeví další zázrak velkého třesku, tentokrát bílý a Hoštice na palubě dojatě utřou slzu.

• 20.10.2017  23:47

Cenný film dokumentující práci v železárnách. lmi náročné práci. Satoranský se pěkně zapotil. Monotónní, ale zároveň zajímavý zvuk tepajícího srce kladenských oceláren. Jak neúnavná parní lokomotiva. To muselo dát práci takovej kolos zlikvidovat.

• 13.10.2017  23:51

Někdy to hraničí až s komedií. Synáčka na půdě operují a on huláká z horečky na celé kolo a nikdo mu není schopen vysvětlit, že kolaborantská rodinka dole zrovna pořádá hody pro význanačného oficíra. Ten naštěstí zrovna v ten samý okamžik vesele a hlasitě zpívá koledy a nic neslyší. Když skopčáci partizána nakonec stejně čapnou, spolknou rodince i s navijákem výmluvu, že dotyčného nikdy neviděli, schoval se u nich, když nebyli doma, a že si sám během pěti minut provedl náročnou operaci postřelené nohy. Satirická atmosféra je naředěna během mimořádně hutné římsko-katolické mše v přepychově zařízeném kostele. Střelba do malých dievčatok se mi taky příliš nepozdávala.

• 28.9.2017  00:22
    Touha (1958)

První povídka: nejlepší. Druhá: vůbec jsem nepochopil, co tím chtěl Jasný říci. Jednoduchá a nezáživná milostná zápletka s nesympatickým Valou. Na třetí povídce je nejlepší, jak umí Tichánková skvěle ovládat koně. Poslední povídka: nuda, šeď, nepříjemní herci.

• 27.9.2017  22:06

Dosti depresivní film s vynikajícím Petrem Kostkou. Drsnému konci jsem moc nevěřil. Nebo se něco podobného opravdu u nás někdy stalo? Holému ani tomu druhému nádeníkovi Kostka nic tak strašného neudělal. Řidič náklaďáku byl hovado, to beru.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14