Lukys

Lukys

Lukáš Novák

okres Pardubice
Redaktor na Fandimeserialum a muzikálový nadšenec

2 body

• 4.11.2018  15:23

Znovu tu potěší důraz na vyprávění, který je přímočarý a udržuje diváckou pozornost, i když příběh ubíhá rychleji než obvykle. Nějakého přešlapování na místě se zde nedočkáte ani na minutu. Místo toho dostáváte velmi solidně odvyprávěný kus většího celku, který uhání kupředu. Stejné péče se dočkají i postavy. Každá, více či méně důležitá, dostává dostatek prostoru, aby se dokázala vyvíjet. To potěší především v závěrečném momentě, kdy se výše jmenovaná dvojce postav přidá na „temnou stranu síly“. Díky tomu tento zásadní převrat osobností nevyzní nijak přihlouple a díky dostatečnému věnování jednotlivým charakterům chápete jejich činy. Na rozdíl od předchozích minimálně dvou serií začínám dostávat stále větší pocit, že tvůrci vědí, co chtějí vyprávět. Zkrátka tu není cítit žádná nejistota. To ostatně můžete pozorovat i na nenápadných detailech, které si užije především nefalšovaný fanoušek, který má nakoukáno. Poukazování na dávné události v dialozích navozuje nejen nostalgii, ale i pocit větší kontinuity a návaznosti příběhu. Dobrým příkladem může být například rozhovor mezi Rickem a Darylem. V tom se obě postavy baví o povinnosti dělat správná rozhodnutí. A dokonale je ukončen Rickovým poznatkem o tom, že kdysi jeho přičiněním zemřel Darylův bratr. A kdyby tenkrát Daryl učinil špatné rozhodnutí a pomstil se, nic z toho, co Rick vybudoval, by se nikdy nestalo. Když zkrátka tvůrci takto pracují s minulostí a místo pouhého vzpomínání ji využijí jako příklad k promluvě do duše, vykouzlí to více než dobrý dojem.

• 4.11.2018  15:26

Je hezké vidět, že tvůrci také myslí na budoucnost, tedy časy, až tu nebude šéfovat Rick Grimes. Tvůrci kdysi prozradili, že jeho nástupcem se stane jeho přítelkyně Michonne a tato epizoda jejich prohlášení jenom potvrzuje. A ukazuje se, že rozhodně nebude špatnou náhradnicí, protože jak prozradil neblahý konec, bude ji potřeba dřív, než řekneme švec. Vidíme ji zastávat Ricka jak v práci, tak v rodičovských povinnostech, a dokonce se mezi ní a Neganem začne rozvíjet výraznější pouto. Toho pochopitelně bude mít na starosti právě ona, takže si tvůrci chytře připravují půdu pro nějaké to budování vztahu mezi těmito dvěma rozdílnými osobnostmi. Z pohledu vyprávění se zkrátka jedná o zatím ne nejlepší díl, ale dokonce nejlepší řadu, která kdy byla natočena. A to si dovoluji napsat i přes fakt, že zatím nejsme ani zdaleka v polovině. Čím více se totiž ponořujete do příběhu, tím více zjišťujete, jaké péče se postavám dostává. A vy si je prostě musíte oblíbit, i když vám v minulosti nebyly zrovna sympatické. Zvlášť v této epizodě se tento fakt nejvíce projevuje, protože na poli pouhých 45 minut stopáže se dokážete v oblasti rozvíjení vztahů a celkového vyprávění posunout natolik, že minulé řady vyloženě zaostávají. Nejen vyprávěním, ale i formou. Pokud jste fanouškem už nějaký ten rok, jistě jste si toho už všimli. Doslova všechny předešlé řady se „pyšnily“ dost nevyváženou strukturou vyprávění. Na začátku každé řady jste byli vhozeni do příběhu, potom vyprávění výrazně polevilo a rozjelo se znovu až na samotném konci, který vás přiměl, abyste byli zvědaví, co se v další řadě stane. Zde je to vůbec poprvé naopak. Nová řada začala pomalým, leč namlsávajícím rozjezdem a s každou další epizodou šlape do pedálů s pomocnou gradací jako nikdy předtím.

• 18.2.2018  23:03

Spielberg je stále zdatný filmař, ale v tomhle filmu mu striktně chybí jiskra, kterou kdysi míval. Ano...kamerové záběry jsou znovu vynalézavé, herci velmi dobří (zvlášť Maryl Streep, kterou nemusím se mi tu zamlouvala) a je tu slušně napsaný scénář, který se ale nepodařilo uchytit za správný konec. Děj tu postrádá vyprávěčský um a je vyprávěn sterilním podáním, které nezachrání ani zajímavějších posledních dvacet minut. Během žádné scény necítíte větší emoce ani napětí a děj si ujíždí vpřed svým tempem bez větší promluvy k diváku. Ani Johna Williamse, který nedávno dokázal zaujmout u posledních Star Wars, tu moc není a jeho hudba tu není dost výrazná, aby dokázala vyrobit aspoň jeden skvělý moment.

• 3.8.2017  15:25

Zbytečně dlouhý a nedbale napsaný akčňák, který se více snaží hrát na detektivku, než na hraní se zbraněma. A zbytečně. Příběh doprovází zamotaná zápletka, která je zbytečně překombinovaná a těšíte se až sexy hrdinka zase někoho pořádně nakope do zadku. V akci právě film vyniká a nabízí syrovou a intenzivní podívanou, která vrcholí desetiminutovou akční jízdou beze střihu. Takže příště míň mluvení a víc mlácení. SCÉNÁŘ/2 POSTAVY/3 HUDBA/4 VIZUÁL/3 AKCE/4 = 16/25

• 25.8.2017  09:41

Dobře zpracovaný životopis, který i tak nedosahuje všech kvalit. Celé se to snaží o takový Vlk z Wall Street feeling, kdy děj svižně ubíhá dopředu, ale nesnaží se moc o humor, o drama a celé je to tak půl na půl a nic pořádně. Cruis mě první půl hodinu docela vytáčel a zdálo se, že by celý film dokázal odehrát s připitomnělým úsměvem na tváři. Ale I tak nakonec nezklamal a dokázal, že dokáže nasadit I jiný výraz, leč na oscara to nebylo. Co do filmu opravdu parádně sedí je soundtrack ze starých hitovek a...to je asi jediné co mu jde nejlépe. SCÉNÁŘ 4/5 POSTAVY 3/5 VIZUÁL 4/5 HUDBA 4/5

• 6.10.2017  13:29

Vizuálně propracovaný, velkolepý až úderný zážitek, kdy jsem seděl spokojeně v sedačce a tetelil se blahem. Vizuál a atmosféra je na filmu opravdu to nejlepší a v kině se ten zážitek ještě násobí. 95 % libovolných záběrů byste si klidně mohli zarámovat jako obraz na zeď a vypadali by líp, než většina moderního umění. Průlety městem budoucnosti jsou opravdu působivé a pomáhá k tomu i hudba v podobě "hučení", které si Villeneuve vypůjčil z Příchozích a funguje to na jedničku. Zápletka je propracovaná do detailu, což je velké pozitivum, protože celý film je jedna velká detektivka, kde se chodí z místa na místo. Bohužel jsem občas kvůli tomu nestíhal pobírat různé detaily a všechno jsem si musel spojit až po projekci, ale to je spíše můj problém :) Co také stojí za zmínku jsou opravdu úchvatné scény, které jsem si nikdy nedokázal představit a když je vidím převedené na velké plátno, vážně to stojí za to. Všechny postavy tu mají nějaké své charakterové vykreslení a každý odehraje minimálně dobrý výkon. Hlavní postava Ryana Goslinga možná není tak působivá, jako Harrisnova před 30 lety, ale má k tomu své důvody a Jareda Leta tu mohlo být o trochu více, ale stále je mnohem lépe využitý, než v Sebevražedném oddílů. Až na konci dojde na působivé až osudové finále, objeví se titulky a sál se rozsvítí, zjistíte jaký vizuální a zážitkový klenot jste právě viděli. SCÉNÁŘ 5/5 POSTAVY 5/5 HUDBA 5/5 VIZUÁL 5/5 = INTENZIVNÍ VIZUÁLNÍ ZÁŽITEK, KTERÝ SE BUDE DO DVOJKY AVATARA TĚŽKO PŘEKONÁVAT

• 23.11.2017  22:26
    Blok 99 (2017)

Skromnější, přiměřenější a zároveň ironicky dražší verze perfektního Raidu, která je ale horší ve všech směrech. Zatím co v Raidu jste měli komu fandit, taky je každej doslova grázl a nudné herecké obsazení k tomu moc nepomáhá. Vizuálně a kamerově průměrové, což je na akční scény docela škoda, protože ty jsou na filmu jediné, co bych vyloženě mohl pochválit. Jsou napínavé a dost brutální, někdy až za hranu, co byste dokázali vymyslet. Ale nedokonalý střih, nebojím se říci i nedbalý, jim dodává dojem neprofesionálního zpracování a spíše se díváte na herce, kteří jen hrají a čekají, až jim druhý dá ránu, než aby jste měli pocit, že se díváte na živou kinetickou bitku jeden na jednoho. A dál už je to jenom horší. Hudebně totálně prázdné a nezajímavé a co se týče televizního vizuálu jakbysmet Při dobrém režisérském uchopení by z toho mohlo být zábavné akční béčko pro fajnšmekry. Ale takovýchto kvalit se tomu nedostává. SCÉNÁŘ 2/5 POSTAVY 2/5 HUDBA 1/5 VIZUÁL 2/5 AKCE 3/5 = NAPROSTÁ ZTRÁTA ČASU A POTENCIÁLU, NEBRAT...

• 14.1.2018  17:38
    Coco (2017)

Není to to nejzázračnější, co u Disneyho předvedli, ale výsledek je velmi uspokojující. Hlavní zápletka je možná ta nejoriginálnější ze všech animáků posledních let a scénář vás krásně provede jak příběhem, tak celým světem, který neskrývá svůj potenciál a sype nápady jeden za druhým. Zároveň se bohužel už nevyhýbá některým klišé jako záporák převlečený za hrdinu nebo kratičké odloučení hlavních postav, aby se ve finále znovu daly dohromady. V hudbě se jedná o Giacchinův nadstandart a hudba se příjemně poslouchá, zvlášť písničky, ale nic v hlavě mi neutkvělo a nic není tak výrazné, abych si u toho klepal do rytmu. Vizuál je tu hezký, sice nějaké originální prvky v sobě nemá, ale na film se dívá opravdu pěkně. Naopak co se tvůrcům hodně povedlo je drnkání na emoční notu, kdy si film dovoluje ukázat nečekanou a docela bodlou smrt přímo na plátně a ve finále jednu dojemnou scénu, u které jsem si musel hlídat oční kanálky. SCÉNÁŘ 4/5 POSTAVY 4/5 HUDBA 4/5 VIZUÁL 5/5 = JE TO SKVĚLÉ, ALE...ALE...

• 24.7.2017  21:48

Příběh s potenciálem na film roku. Místo toho dostáváme sterilní podání vyprávění, nudné postavy, nevýraznou hudbu a suché akční scény, které si nebudete pamatovat. Jediné co jde pochválit je vizuál. Ale nechci vidět film jen kvůli hezkému vizuálu. SCÉNÁŘ/2 POSTAVY/2 HUDBA/2 VIZUÁL/3 AKCE/2 =11/25

• 28.10.2017  10:17
    Jigsaw (2017)

Slavná brutální značka se vrátila ve slušném podání, které se sice nedostává kvali prvního dílu, ale ani pochybných kvalit těch ostatních. Nechodí kolem horké kaše a začátek váshned vrhá do dění. Děje se tu do čekáte - pasti, brutalita a konečné obrácení celé zápletky, které vám zatočí hlavu. I když tu jsou nevkusné trpící výjevy, za které by se jiné horory styděli, nejede se úplně na 100%. Tvůrci se spíše drží zpátky oproti předešlým dílům, jakoby si usmysleli, že dnešní teenageři nemaj koule a zároveň zapomněli, že brutalita je jedna z věcí, proč se na Saw chodí do kinaj. Jinak stejná pohádka. Postavy nijak charakterově rozvedené, ty méně zajímavé umřou v první půlce, scénář není zas tak tupý, jak čekáte a více méně brutální výjevy a tak dál. Výsledkem je průměrná hororovka, která není tak propracovaná a vymazlená jako jednička a zároveň jedna nejlepší ze série. SCÉNÁŘ 3/5 POSTAVY 2/5 HUDBA 3/5 VIZUÁL 4/5 = SLUŠNÝ NÁVRAT ZBYTEČNĚ DLOUHÉ SÉRIE

• 20.9.2017  14:50

Je to v pohodě. Dokonce skvělý. Zatímco jednička se rozjela až v polovině, tady se naplno jede od začátku a já se dobře bavil. Akce je bláznivá, vynalézavá, místy přepálená a i když kostelová scéna překonána nebyla, žádná mě nezklamala a když si ji spojíte s hudbou Eltona Johna, je to cool. Co ovšem zamrzí je, že si tvůrci neodpustili několik reciklací z jedničky a vy si řeknete: "Vážně? Nas**t, viděl jsem." A taky, že Eltona Johna je tu možná víc, než je zdrávo. Ale zbytek filmu nezklamal. Chemie mezi postavami skvěle funguje, jenom nový Statesmani mohli být lépe představeni. Když dojde na jednu dojemnou scénu (uvidíte, pochopíte), tak ta je vygradovaná na jedničku a oprvadu mě zasáhla. Nová záporačka je stejně ulìtlá a přehraná jako Sam L. Jackson a bavila mě.Takže jo...je to super. SCÉNÁŘ 4/5. POSTAVY 4/5. VIZUÁL 4/5. HUDBA 5/5. AKCE 5/5 = PANE BOŽE, UŽ MI DEJTE TROJKU!

• 22.6.2017  21:51

Velkolepá dobrodružná podívaná, kterou ale kazí několik zásadních věcí. Postavy tu jsou ploché jak kdejaká třináctka a nezachrání to ani Jackson, který si tu najde pár momentů, ale jinak velká bída. Většina z nich vystupují spíše jako krmení pro monstra, než jako nosné charaktery. Atmosféra pokulhává mezi dramatem a odlehčenou komedií a nikdy to nejde dohromady. Naopak se povedli akční scény, které tu jsou zábavné, přehledně natočené a nabízí několik zajímavých úhlů kamer. Navíc vše vytvořeno počítačem vypadá věruhodně a ne odfláknutě. Rozhodně lepší než Godzilla. SCÉNÁŘ/3 POSTAVY/2 HUDBA/3 VIZUÁL/3 AKCE/4 = 15/25

• 1.3.2017  23:01

Rozlučka s Jackmenem a Stewartem dopadla důstojně a ve velkém stylu. Snímek je hodně atmosférický. Svou kvalitu si udržuje celou dobu a nepolevuje, Drsné erko je zde využité na plno a lépe, než v Deadpoolovi. Akční scény jsou natočené na jedničku a jsou asi největším kladem filmu. Akce je natočena přehledově a malá X-23 tu předvádí zábavnou vražednou choreografii. po dlouhém roce a druhém shlédnutí jsem snímek konečně docenil a vzdávám holt skvělému Jackmanovi, Stewartovi i mladé Dafne Keen, kteří si to vše uhráli bez problému a předvedli skvělé výkony. SCÉNÁŘ/4 POSTAVY/5 HUDBA/4 VIZUÁL/4 AKCE/5 = ODVÁŽNÁ DRSŇÁRNA KTERÁ VŠEM KOMIKSŮM NATRHÁVÁ PRDEL

• 28.12.2017  20:36

FIlm na který stojí zajít! Film za který se vyplatí zaplatit! Film který připomíná, proč bylo kino a velké plátno vytvořeno. Aby tu lidé prožívali opravdové emoce, radost, vzrušující nadšení a měli ho ještě den, ne-li více, poté. Je mi jedno, že zápletka není nijak objemná, scénář není propracovanější až na ocenění za oskara...proč? Protože to tenhle film nepotřebuje. Pokud nechcete piplat a rozdělovat film na dobré a špatné stránky a něco zažít a nic víc neřešit, neváhejte. Prostě neváhejte. Vysněný projekt Hugh Jackmana je podle všeho přesně takový, jak si ho dlouhých osm let představoval. A samotný Jackman si to zřejmě hrozně moc užívá a hraje, zpívá a tančí tu naplno. Zároveň bezproblémově zvládá i dojemné hlubší scény. Všechny písně i taneční čísla jsou jedinečná a každá se něčím liší a je originální. A i tak se stále jedná o jeden samý styl míchání klasického muzikálu s lehkým popem. Což je něco, co tu ještě nebylo. A...proč se s tím vlastně ještě vypisuju :D...Prostě na to běžte, ideálně pokud můžete hned, hned teď! Na co čekáš? = FILM PO KTERÉM SE JEŠTĚ HODINU CULIL RADOSTÍ O 4 MĚSÍCE POZDĚJI... ...jsem si nakonec uvědomil, že i když se jedná o skvělý zážitek fungující hlavně na první dobrou, vidím tu spíše jen lehce nadprůměrný pokus o pompézní muzikál, který stojí na skvělých písničkách a charismatu jedné jediné postavy. A to přece nestačí. To bych zpochybňoval samotnou existenci filmu, která nabízí mnohem více stránek pro obohacení. Nachází se tu totiž spousta momentů, které bych si dokázal představit lépe zrežírované, natočené i vizuálně podané. Konkrétně vizuál tu dost často působí digitálněji, než by měl a je pravda, že se mi spíše líbí druh jemného decentnějšího muzikálu, jako La la land, který je po všech stránkách 3x vymazlenější.

• 25.5.2017  20:53

Příběh mě do dění nedokázal vtáhnout, tak jak jsem doufal. Pátý díl Pirátů mě přišel už lehce sebe parodický a chvil osudovosti a napětí jsem se dočkal málo kdy. Skoro vůbec. Johny Depp tu přehrává nejvíce ze všech dílů a spíše už připomíná šíleného Kloboučníka. Zároveň každou minutu šlehá jednu hlášku za druhou, ze kterých je nakonec vtipná jen jedna. Hlavní záporák je lepší, než posledně a kdyby dostal více prostoru a měl by víc co hrát, byl bych spokojen. Ale je vidět, že si ho Javier Bardem aspoň užívá a tu roli mu věříte. Co se týče hudby, tak ta je dobrá, ale přijde mi jen jako seskupení všech známých motivů z minula do jednoho filmu. Co je ale potřeba pochválit, je vizuální stránka věci. Film stál 400 melounů a je to na něm vidět všude. Těžko najdete záběr, který by byl odfláknutý nebo nedodělaný. Co potěší je honička ve městě na Sv. Martinu, kde vše vypadá díky krásným kulisám realisticky a je zábavně natočená.

• 9.9.2017  21:07

Ze začátku slibná průměrná oddychovka, na konci zbytečná bezhumorná trapnost. Slabé dialogy, scény bez humoru, nemastná neslaná, lehce nepřehledná akce, opravdu hnusné CGI a na logiku se vykašlete taky. Podle téhle logiky když dáte svému šéfovi pěstí, tak dostane padáka a vy novou super kozatou šéfovou nebo postava dokonce zapomene, že šla zachraňovat tři lidi a ne jen jednoho. Tohle už nezachrání ani Rock. SCÉNÁŘ 2/5. POSTAVY 2/5. VIZUÁL 2/5. HUDBA 1/5. AKCE 2/5 = Koukněte se na Jump Street a uděláte líp

• 4.2.2018  22:18

I když se i v tomto případě film přidává do škatulky mezi ostatní snímky, u kterých forma vítězí nad obsahem, postupem času dokáže přesvědčit, že krom malířů si mákli i ostatní tvůrci. Dokonalý a hlavně originální vizuální požitek to sice nepřekovalo, ale i tak se jedná o nadprůměrně napsaný životopis, kterému ke konci přijdete na chuť. Příběh si hraje na takovou menší detektivku, která i přes svoji nepříliš velkou atraktivitu a objemnost zápletky nevyzní nudně, zároveň díky krátké délce a udržování divákovi pozornosti v dění. Postavy ani hudba bohužel neohromí skoro vůbec. Hlavní postava je fajn sympatický chlapík, ale ostatní nijak nezaujmou ani nedostanou dostatek prostoru. A hudba? Ta se tu objeví tak na tři minuty a uslyšíte ji prakticky v každém druhém filmu. A co vizuál? Zkráceně...Jestli akademie nedá filmu cenu za nejlepší vizuál, tak (bez prominutí) to jsou slepý barbaři :)

• 6.7.2017  19:26

Zábavná komedie střihnuá s akcí, která je sice nepřehledná a nevykouzlí žádné napětí, ale zároveň je jedinou stinnou stránkou filmu. Navíc Michael Keaton tu představuje zatím nejlépe zahraného a vůbec nejlepšího záporáka MCU. Vidíte Sony...takhle se to dělá... SCÉNÁŘ/4 POSTAVY/4 HUDBA/4 VIZUÁL/3 AKCE/3 = 18/25

• 3.5.2017  22:01

Je to větší, o hooodně šílenější a hlavně ambiciózní ve všech směrech. Triky jsou tu nepřehledné, stejně jako nudné akční scény bez napětí. Zároveň se tu objeví ty největší CGI zvěrstva ze všech Marvel filmů i celosvětové kinematografie vůbec. Zde zapomeňte na nějakou logiku nebo fyziku. Šílenosti (hlavně ve finále) se objevují neustále, ale zaručeně baví a nemůžete říct, že jste "tohle" už viděli stokrát. Neviděli. A to zaručeně. Retro soundtrack, na který jsem se těšil, tu je fajn, ale už ne tak jako v jedničce. Humor je většinou průměrný až trapný, ale i tak se najdou světlé stránky v podobě Grootova skotačení, které jsem si opravdu užil a smál se. Postavy stále baví jako minule a vyvíjejí se dobrým směrem. Závěrem říkám, i přes všechny vyřčená negativa, že snímek v klidu baví a nikdy jsem se vůbec nenudil. Ale zkrátka je to podobný film jako druzí Avengers. Všeho víc, digitální bordel všude a žádnou scénu, kterou chci znovu vidět, bych nevypíchl, až na konec, který je dobrý jako v jedničce. SCÉNÁŘ/3 POSTAVY/4 HUDBA/4 VIZUÁL/3 AKCE/3 = 17/35

• 2.1.2018  22:50

Zábavná cesta dvou snílků ke slávě dlážděná bizarnostmi a Francovým hereckým (ne)talentem. Franco si dal záležet, jak na svém hereckém podání, tak i režisérské vizi, díky které je film právě takový, jak zřejmě chtěl. A výsledek je velmi uspokojivý. Příběh místo zábavným sekvencí občas dokáže nabídnout i pár námětů a myšlenek pro zamyšlení (těžká situace začínajících herců a jak jsou šťastní i za skoro bezvýznamný šťek v show). A samozřejmě i hlavní linii vzniku kultovního filmu, která funguje především díky vynalézavému scénáři a poutavému dění všude okolo. Závěrem se jedná o fajn zábavnou oddychovku, která díky dobrému scénáři a krátké stopáži šlape až do konce.

• 27.10.2017  12:52

Když bych odešel po prvních stylových pěti minutách, byl bych spokojenější. Marvel nám naservíroval akční komedii, která nakonec moc vtipná ani není, nemá dobrou akci, nemá zajímavé postavy, nemá nic, co by dělala dobře. Hodně vtipných scén se tu najde sice hodně, to ano, ale když film sází na humor po celou dobu, neladí to. Když někomu jde o krk, tak to není ani vtipné ani napínavé. Co postavy? Hlavní záporačka se po první scéně zařadí mezi ostatní nudné záporáky Marvelu a u Cate Blanchett to bolí dvojnásob. Další tři vedlejší postavy by šli v klidu vyškrtnout a celé to vede dvojce Thor a Hulk, kteří mají nejlepší scény. Jediná nová postava, která mě bavila byl Grandmaster Jeffa Goldbluma, který byl správně ujetý a jeho scény byli nejzábavnější z filmu. Akce je nudně natočená a lehce nepřehledná, což zabolí hlavně u fightu mezi dvěma avengery. Vizuál je OK, retro hudba nevýrazná a nic si z ní nepamatui, akce nudná, postavy nic moc a výsledkem je průměrná podívaná, u které fakt nevím, co bych vyloženě pochválil. Ono totiž není co. 3/5 POSTAVY 3/5 HUDBA 2/5 VIZUÁL 3/5 AKCE 2/5 = DO TŘETICE VŠEHO PRŮMĚRNÉHO

• 8.9.2017  21:25
    To (2017)

Čtyři hvězdy, ale o prsa. To je překvapivě fajn horor, který měl na víc, ale i tak si jeho příběh užijete. Atmosféra tu funguje díky výrazné hudbě, která se nebojí to občas pořádně vohulit, ale často tyto scény končí rychlím koncem v podobě střihu a celé to potom nevyzní tak jak byste si asi přáli. V tomto případě tvůrcům chyběla hravost Jamese Wana, která by to povznesla o něco víš. Víc než atmosféry se budete spíše bát u lekaček, které ale nejsou dostatečně vygradované, aby více zapůsobily. Co se ale povedlo, je až někdy nečekaná krutost a drsnost scén, které jsem si opravdu užíval a je jednou z nejlepších výhod. Hlavní postavy v podobě bandy děcek jsou překvapivě dobře zahrané, maximálně až na hlavního hrdinu, který furt blbě čumí a hraje "toho hezkýho." Nejvíce mě potěšil záporácký klaun, který je oprvadu výtečně zahraný a jeho scény jsou nejlepší a nejzábavnější z filmu. SCÉNÁŘ 4/5 POSTAVY 4/5 HUDBA 4/5 VIZUÁL 4/5 = Zdánlivě vše správně, ale ne odvážně a s přesahem

• 13.1.2018  22:45
    Tvář vody (2017)

Poctivá old schoolová oscarovka, která dává rychle zapomenout šračkoidní Pacific Rim i na průměrný Purpurový vrch a ukazuje to, co del Toro umí nejlépe. Už od začátku se tu krásně vykresluje atmosféra starých dobrých 50. let a k tomu pomáhají i dobře napsané postavy, které se tu sice představují se silnými charaktery, ale zároveň lehce jedno plošně a až později se u některých ukáže i druhá stránka charakteru. Zápletka je možná průměrná a předvídatelná už z traileru, ale scénář nikoliv. Ten celou dobu pomalu posouvá příběh svým tempem a perfektně vypráví příběhy každé postavy. Co se týče emocí, tady to trochu skřípe. Některé momenty se berou moc z rychlíku a zasloužili ´by si mnohem větší péči a delší stopáž, aby dokázali zapůsobit. A finále si o to přímo říká a je docela škoda, že v momentě, kdy se tam z čista jasna stane dost šokující věc, má tvář zůstala dále nezaujatá. Škoda. V zásadě se jedná k velkému překvapení o velmi dobrou romanci, která se nesnaží o nějaké zásadní umění nebo uznání, ale to co dělá, dělá dobře a z filmu rozhodně nejsem zklamaný. SCÉNÁŘ 4/5 POSTAVY 5/5 HUDBA 4/5 VIZUÁL 4/5 = PŘÍJEMNÝ OLD SCHOOLOVÝ NÁVRAT OD OBŘÍCH ROBOTŮ

• 24.11.2017  22:37

Vždyť je to fajn. Dokonce hodně fajn. První co musím pochválit je vizuál. Pestrý, propracovaný a všudypřítomný nádherný vizuál, díky kterému se dokážete skvěle bavit a stále je na co koukat. Až to připomíná vesmírného Avatara. Zápletka není nějak objemná, všechno je to v podstatě jedna velká honička s několika zastávkami, ale protože celý děj doprovází nadhled režiséra, nevadí to. Na obě hlavní postavy se dívá dobře, každý podává dobrý výkon a dokáží vás vtáhnout do dění. Což je na hlavní ženskou postavu, kterou hraje poloviční modelka úspěch. Hudba má své rezervy, ale i tak se sem hodí bezvadně a dokáže být dost výrazná. Stejně tak akční scény tu nejsou bez chyb a hlavně jich tu tolik ani není, ale v ničem neurazí. Sečteno podtrženo...asi nejvíce nedoceněný blockbuster léta. Za mě spokojenost.SCÉNÁŘ 3/5 POSTAVY 4/5 HUDBA 4/5 VIZUÁL 5/5 AKCE 4/5 = CHTĚL JSEM ZÁKUSEK A DOSTAL CELÝ DORT

• 12.7.2017  21:33

Zbytečná Ridleyho hříčka, která k*rví legendárního Vetřelce, má nudné akční scény bez většího napětí, nudné bezcharakterní postvy vystpupující jen, aby byly později zabity, nudnou hrdinkou a respektivě nudným záporákem. Zkráceně: Film který neobstojí ani jako horor ani sci fi o událostech a postavách, které mě nezajímají... SCÉNÁŘ/2 POSTAVY/2 HUDBA/2 VIZUÁL/2 AKCE/2 = 10/25

• 13.7.2017  20:51

JO, JO, JO! Perfektní zakončení a zároveň nejlepší díl trilogie. Ždíme emoce po dramatické stránce, představí několik výtečně vygradovaných scén a skvěle vypráví příběh až do konce. To vše na plný plyn. Zábavně dění kolem všech postav vylepšují dobře napsané dialogy a delší stopáž díky tomu nevyzní zbytečně, naopak, je tu na místě. Přidejete výraznou retro hudbu Michaela Giacchina a je z toho skvělá tečka v jedné z nejlepších trilogií VŮBEC! SCÉNÁŘ/4 POSTAVY/5 HUDBA/5 VIZUÁL/5 AKCE/4 = 23/25

• 9.7.2017  17:53
    Wind River (2017)

Best of KARLOVY VARY!!!

• 17.7.2018  23:12
    matka! (2017)

Pošahaný! To je to správné slovo, kterým nejlépe popsat tento zhýralý, chaotický a za mě špatně uchopený pokus o výjimečné dílo s přesahem obsahující převratný zvrat. Ona by ta samotná myšlenka filmu i šla dobře zpracovat, ovšem způsob jakým ji tu zpracovává Aronofsky a jaké příběhové pochody kolem ní vystavuje, to je opravdu totální mindfuck.

• 11.12.2017  18:46

Konečně za dlooouhou dobu díl, který si sice nezaslouží plné hodnocení, ale moji úctu ano. Jsou tu cítit opravdové emoce, které jsem v předešlých dílech hodně postrádal a příběh je rozdělený do několika linek, která je každá o sobě příběhově zajímavá a neslouží jenom k umělému natahování. Plus se konečně ozvala nějaká ta zajímavá a vynalézavá hudba a finále, které bylo lepší, než jsem čekal, mě to totálně semlelo.

• 18.10.2018  21:42

Pro boj proti dnešním nevkusným pohádkám zvedám své hodnocení, protože vedle těch je tato naprosto nahláškovaná pecka doslova uměním, které v těchto končinách bohužel ovládá málokdo.