Chceš mě, chci tě (2009)

Začalo to jako hrozná konina, která vyvrcholila prsatýma dvojčatama v želé. To jsem měl chuť to vypnout. Každopádně jakmile se utlumila debilní linka televizního pořadu a začalo sw to soustředit na vztah hlavních hrdinů, začalo tam školení jak randit, tak to dostalo fajn rozměr. Taneční napětí a scéna z výtahu byly moc fajn, ale zase to polazil přeslazený konec v balónu. Gerard Butler je náš oblíbený herec a do romantiček se hodí, ale taxy to bylo na průměr. Jo a ta herečka byla moc fešná, takže hezké tři hvězdy.

Budiž světlo (2019)

Silné zasněžené drama. Moc se mi líbila postava hlavního hrdiny, který oplývá vtipem a pozitivním přístupem, ale v poslední půl hodině to jde všechno do sr*ček a dochází k brutálnímu přerodu charakterů. Film by zasloužil ještě 15-20 minut na nějaké lepší uzavření příběhu, ale pravda, že i ten dramatický záběr na držící se ruce na konec měl svoje kouzlo. Každý rodič dospívajícího dítěte teď nebude pár dní spát...

Loganovi parťáci (2017)

Paráda. Daniel Craig ve vedlejší roli jako potetovaný zlodějíček a ten klučina ze Star Wars jako mlčenlivý jednoruký brácha hlavního protagonisty. Mám rád americký zapadákov a heist filmy, tahle kombinace byla proto voda na můj mlýn. Možná to nemělo takový ultra twist jako Dannyho parťáci, ale i přesto jsem se výtečně bavil. Do poslední chvíle jsem nerozuměl proč tam ty prachy nechal, ale naštěstí se to v dobré obrátí. Tuhle partičku bych si uměl představit v pokračování. PS. Vězeňská perlička, kdy vězni požadovali dodání Winds of Winter a Smell of Springs bylo k popukání.

Půlnoční běh (1988)

Příjemné road movie s Robertem. Sršelo to vtipem, hodně se tam hulilo, krásné osmdesátkové neony a zapadákovy. Mohlo to mít o fous kratší stopáž, ale jinak super.

Poslední přežije (2015)

Celkem zajímavý start, těšil jsem se na Pierce a nějakou půl hodinku nevěděl, na kterou stranu to vlastně hraje. V průběhu filmu se z toho však stalo klasické naháněcí kliše, kdy je potřeba zachránit spoustu lidí před atentátníky. Navíc Pierce to hrál fakt na tu blbou stranu a já ho mám prostě zakódovaného jako Jamese Bonda a toho zlobivého klaďase :-( Milla herecký výkon nic moc, ale musím uznat že na svůj věk pořád kočka.

Zakladatel (2016)

Zajímavý příběh, trošku smutný, ale je to holt business. Michael Keaton to zahrál bravurně, pro roli svině bychom těžko hledali lepšího herce. Film měl spád,zajímavé momenty i zvraty. Chyběla mu však nějaká připadá hodnota, možná ta třetí okurčička v burgru, aby to dotáhl na hodnotný film, který si budu chtít pustit za pár let znovu.

Americký sniper (2014)

Bradleyho Coopera mám rád, tak jsem věřil, že to dobře potáhne a potvrdil to. Drama války v Iráku o nejlepším sniperovi se míchá s PTSD, který všichni veteráni zažívají. O to smutnější byl závěr, který jsem teda nečekal. Dobrý snímek!

Poslední výkřik (2012) odpad!

Některé hollywoodské blockbustery v titulkách píšou, že tvorba filmu dala práci x tisícům lidem. Jestli se na téhle s*ačce podílela byť jen desítka lidí, lituju jejich času, energie a mozkových buněk, o které tím přišli. Film je tak dementní, že nesahá béčkům ani po kotníky. Navnazovací plakát s Bartošovou, která natáhne brka po 30 vteřinách, ale hraje tady jakože "hlavní" roli je k zblití. Nikdy bych neřekl, že nejlepší herecký výkon ve filmu zosobní Moravcová. No ty vole...

Muž na drátě (1985)

Mělo to skončit,když lupič spadl ze střechy, ale další půl hodinka honby za penězi stála za prd. Navic3 je hlavní hero nesympatický lhář, takže mě to moc nedrželo v pozornosti. PS. Tolik sněhu v Praze už nebylo 30 let :-)

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Úsměvné fotbalové drama z horní dolní. Krobotovi ta role aedla velice dobře, bylo tam dost peprných vtípků a i nějaký twn progres postav. Na odreagovačku super materiál.